0808
POIS PAKKORUOTSI
3
<50
Vastaukset
- Åke Mulgwist
Nej.de passar inte.
- uus koulu systeemi
Koulusta voisi POISTAA muitakin aivan tarpeettomia aineita ja syntyis säästöä. Samalla kolua ei tarvitsis käydä tätä 9 vuotta ja heräillä aikasin. Peruskoulun tavotteeksi pitäs asettaa pelkästää luku/kirjotus suomeksi ja metikan pimee oppimäärä. Kaikki muu voisi olla "maksullista" ns. lukio kamaa. Perus duunari ei tarvitse mitään hissaa tai köksää yms. Duunari painaa pitkää päivää ja vois olottaa sen jo 15 vuotiaana. Näin hallituksen unelmakin toteutus, kun koulusta AIKASIN duuniin ja 90 vuotiaaks painais pitkää päivää paskalla liksalla. Jos haluis sitten olla parempi, niin opiskelee omaan laskuun niin paljon ku tykkää.
Peruskoulu antaa nykysun ihan liian paljon "valmiuksia" ja suurin osa menee turhaan hukkaan. Kaljan kittaamiseen ei tarvitse tietää mikä maa on idässä tai lännessä, kun kaljan merkin osaa pyytää.
Urheilu pois kans, kun peruskoulun PAKKO liikka on aivan perseestä ja silti keihäs ei lennä yhtään paremmin tai futispallo ei mene maaliin. Jos liikkaa ei olis vois pennut siirtyä aikasemmin ammattilais pelaajiksi, jos on oikeesti kykyä. Huuhaa urheilu jäis pois.
Ruotsin lieli on vain pelkkä kosmeettinen JÄÄNNE tän maan perustuslaissa. Kalissi, kun 2 kielellä pitää olla nimet tolpis ja viralliset paperit käännettynä. Energiaakin kuluu HUKKAAN isot voimalat. Eikäs paskalla swedulla pärjää missään. Jos ruottii haluu osata, niin sitten siihen pitää panostaa kovaa ja kunnolla. Virkamies-virasto-ruotsi on pelkkä vitsi ja siitäkään pikku kokeesta ei edes lukiolainen aina selviä vaikka on pyllyä penkissä hieronnut 3 vuotta extraa. Eitoimi systeemit täs maas.- julkkisjuoruko?
Onko tämä JULKKISJUORU? Onko sinulla valopää ELÄMÄÄ tämän paskapalstan ulkopuolella?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 15511788
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1485423Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p434437Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1323632Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska392728Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191926Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?1071646Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3611601Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?971499Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1361441