POIS PAKKORUOTSI

0808.

0808

3

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Åke Mulgwist

      Nej.de passar inte.

    • uus koulu systeemi

      Koulusta voisi POISTAA muitakin aivan tarpeettomia aineita ja syntyis säästöä. Samalla kolua ei tarvitsis käydä tätä 9 vuotta ja heräillä aikasin. Peruskoulun tavotteeksi pitäs asettaa pelkästää luku/kirjotus suomeksi ja metikan pimee oppimäärä. Kaikki muu voisi olla "maksullista" ns. lukio kamaa. Perus duunari ei tarvitse mitään hissaa tai köksää yms. Duunari painaa pitkää päivää ja vois olottaa sen jo 15 vuotiaana. Näin hallituksen unelmakin toteutus, kun koulusta AIKASIN duuniin ja 90 vuotiaaks painais pitkää päivää paskalla liksalla. Jos haluis sitten olla parempi, niin opiskelee omaan laskuun niin paljon ku tykkää.

      Peruskoulu antaa nykysun ihan liian paljon "valmiuksia" ja suurin osa menee turhaan hukkaan. Kaljan kittaamiseen ei tarvitse tietää mikä maa on idässä tai lännessä, kun kaljan merkin osaa pyytää.

      Urheilu pois kans, kun peruskoulun PAKKO liikka on aivan perseestä ja silti keihäs ei lennä yhtään paremmin tai futispallo ei mene maaliin. Jos liikkaa ei olis vois pennut siirtyä aikasemmin ammattilais pelaajiksi, jos on oikeesti kykyä. Huuhaa urheilu jäis pois.

      Ruotsin lieli on vain pelkkä kosmeettinen JÄÄNNE tän maan perustuslaissa. Kalissi, kun 2 kielellä pitää olla nimet tolpis ja viralliset paperit käännettynä. Energiaakin kuluu HUKKAAN isot voimalat. Eikäs paskalla swedulla pärjää missään. Jos ruottii haluu osata, niin sitten siihen pitää panostaa kovaa ja kunnolla. Virkamies-virasto-ruotsi on pelkkä vitsi ja siitäkään pikku kokeesta ei edes lukiolainen aina selviä vaikka on pyllyä penkissä hieronnut 3 vuotta extraa. Eitoimi systeemit täs maas.

      • julkkisjuoruko?

        Onko tämä JULKKISJUORU? Onko sinulla valopää ELÄMÄÄ tämän paskapalstan ulkopuolella?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      155
      11788
    2. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      148
      5423
    3. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      43
      4437
    4. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      132
      3632
    5. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      39
      2728
    6. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      119
      1926
    7. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      107
      1646
    8. Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..

      ...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam
      Maailman menoa
      361
      1601
    9. Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?

      Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?
      Maailman menoa
      97
      1499
    10. Jos oikeasti haluat vielä

      Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚
      Ikävä
      136
      1441
    Aihe