Mulla on kolme kohtuu arvokasta maalausta, jotka meinaan myydä pois. Mietinkin nyt että mitä kautta ne kannattaa myydä? Alan liikkeet ottavat aika kovan provikan, joten niitä en taida käyttää... Tiedän, että menekkiä tauluille on, mutta missä ostaja ja myyjä kohtaavat parhaiten. En asu pääkaupunkiseutua lähelläkään, joten ei kannata ehdottaa sielläpäin käyntiä ;)
Mitä kautta kannattaa myydä maalauksia?
5
235
Vastaukset
- rtkk
Jos niillä on arvoa, niin suurissa huutokaupoissa, Hagelstam ja Bukowski! Ainakin sieltä saa arvion jos pyytää!
- ap
no mun kukkarolle niillä on iso arvo. Kävin paikallisessa taideliikkeessä ja 500-600 euroa oli kyseisen maalarin tauluilla pyynti... Mistä tollaset huutokaupat löytää?
- eitääkäänolevarattu
Tuo 500-600 euroa on käsittääkseni aika vaatimaton pyynti myyntiliikkessä, joten tuskin kannattaa nähdä enempää vaivaa asian tiimoilta (ellet unohtanut nollaa).
- ap
no ok. Eli tämän hintaluokan maalauksia ei siis kannata noihin huutokauppoihin viedä. Mutta myydä ne edelleen haluan, eli mitä kautta kannattaa myydä "halpoja" tauluja?
- rtkk
Myyvät siellä 50:n taulujakin! Löytyvät netistä nuilla liikkeiden ahlusanoilla nuo huutokaupat!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään
Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää1413918Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa
Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri3563041Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla
Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt131967Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."
Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa101675Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?
Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja41119- 71964
Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan
Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar39884Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan
Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat23831- 70808
- 44794