Ei!!. Perussuomalaiset eivät kestä ilman Soinin johtajuutta, sillä tämänhetkiset edustajat ovat suuresti, eli suurelta osin sekava seurakunta, joka vaatii koulutusta käyttäytymisen ja muutakin suhdetta sivistyneen demokratian ylläpitämiseksi. Timon on opastettava opetuslapsiaan suureen voittoon, jos siihen ilmenee mahdollisuutta nykyisen hallinnon nelivuotisen kauden jälkeen? Odotellaan, jahka siitä hyvä tulee.
Timo Soinistako?
Presitentti?
899
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Sama pätee kepuun,,,Kiviniemeen osa uskoo kuin raamattuun! Ootellaan,,,hyvä tulee!!!!
Kyllä Hallaaho hoitaa .
Aloittaja kirjoitti
*..tämänhetkiset edustajat ovat suuresti, eli suurelta osin sekava seurakunta, joka vaatii koulutusta käyttäytymisen ja muutakin suhdetta sivistyneen demokratian ylläpitämiseksi.*
Ylimielinen asenteesi äänestäjiä, siis kansaa kohtaan kertoo todella paljon sinusta itsestäsi! Olet oiva esimerkki juuri siitä ryhmittymästä josta kansan on päästävä lopultakin eroon. Juuri tästä syystä tulen jatkossa äänestämään Perussuomalaisia.
Sinulle "uusi äänestäjä", voin alottajana kertoa, ettää äänestin perussuomalaisia ja todennäköisesti äänestän jatkossakin, mutta Timolla on työtä seurakunnassaan, siitä pidän kiinni.
Tämäkin keskustelu osoittaa että sekalainen on seurakunta. Monta tilaisuutta on ollut Hesasa semmoista johon kaikki persut eivät ole periaatteessa osallistuneet.Itekin istuin kuppilassa lähellä Halla-ahon porukkaa. Nauroivat et kannatus nousee tekemättä yhtään mitään. Timo piti toisaalla kaupungissa toista tilaisuutta mutta Hallan siipi ei siihen osallistunut. Nyt on vaan niin, että nöyryyttä kaivataan jotta saadaan säilytettyä porukka kasassa.
Jengi pitää seuloa raskaasti ennen seuraavia vaaleja ja diktaattori ulos
ellei kuuntele kansan ääntä puolueessaan.
Oikein. Valta kansalle ja demari hyysäreille kalossinkuva ahteriin!! Ihan samalla tavalla kuin paikalliselle "sytyttäjälle" kävi taannoin vaaleissa!!!!
on pikkukylilläkin. En viitsi enää osallistua koko touhuun kun siellä yksi mulkku määrää mitä saa sanoa ja ajatella. Haistakoot pitkän P.skan.