Kävin jokunen vuosi sitten naapurikunnassa k-kaupassa. Kassaneiti ei sanonut mitään. Ajattelin että onkohan Luumäki saanut kaikki alueensa mongoloidit töihin. Summa oli kumminkin oikein.
Jussia ennen kävinä taas, hiljaa sain jotain repliikkiä kuultua. Olo oli kuin maansa myynneellä. Boikottiin koko pulju?!?
Taavetin K-kaupan ilmapiiri?
16
718
Vastaukset
- K-kaupan kassaneiti.
Päivää.
- päivee päivee
Päivää sanon vielä kerran että PÄIVÄÄ PÄIVÄÄ !
- No hyvää päivää vaan
Kuiteista en paljoakaan perusta, ja siitäkään en pahastu, ettei sano "päivää".
Se hinta pitäisi kumminkin osata sanoa, vaikka väsyttäis ja v tuttais. Muutoin saattaa käydä, kuten tuttavalleni hurrien kanssa. "du moste betaala det" oli sanat, jotka saivat hurrit sittenkin maksamaan. Muutoin olisivat vieneet koko kaupan ilman maksua.
Saivat kuulemma lopulta myöskin potkun perseellensä, eikä syytettä koskaan tullut, koska asiakaspalvelu jotenkuinkin toimi, eikä ollut kameroita - No hyvää päivää vaan
No hyvää päivää vaan kirjoitti:
Kuiteista en paljoakaan perusta, ja siitäkään en pahastu, ettei sano "päivää".
Se hinta pitäisi kumminkin osata sanoa, vaikka väsyttäis ja v tuttais. Muutoin saattaa käydä, kuten tuttavalleni hurrien kanssa. "du moste betaala det" oli sanat, jotka saivat hurrit sittenkin maksamaan. Muutoin olisivat vieneet koko kaupan ilman maksua.
Saivat kuulemma lopulta myöskin potkun perseellensä, eikä syytettä koskaan tullut, koska asiakaspalvelu jotenkuinkin toimi, eikä ollut kameroitaUnohtui vielä mainita se, että jos satun kuulemaan että jollekin olisi annettu hilattain potkut tämän aloituksen vuoksi (ja sen saan selville) epäilyskin riittää, lähtee kyseisen puljun johtoportaista jokun neuvottelemaan diplomatia ensin Lappeenrannan lääkärin ja sen jälkeen paikallisen hammaslääkärin kanssa.
- Topeliuksen veli
No hyvää päivää vaan kirjoitti:
Unohtui vielä mainita se, että jos satun kuulemaan että jollekin olisi annettu hilattain potkut tämän aloituksen vuoksi (ja sen saan selville) epäilyskin riittää, lähtee kyseisen puljun johtoportaista jokun neuvottelemaan diplomatia ensin Lappeenrannan lääkärin ja sen jälkeen paikallisen hammaslääkärin kanssa.
Siehä se tavan satusetä oletkii!
- K-kaupan kassaneiti.
Päivää päivää vaan:=))
- K-kaupan kassapoju
Huomentapäivää vaan:=)
- Väiski!
Hyvää huomenta ja mukavaa viikon alkua!
- tuppisuuna
Minä en ainakaan kaipaa ketään kommentaattoria kaupan kassalla, enkä kassalta.
Kerrankin kunnon kauppa ilman joutavuuksia. Mitä sitä sanomaan mitään, kun näppäilet vaan korttimasiinaan. Raha ja tavara kulkee.
Ihme valittajia. - Ohjeistaja!
Hyvää päivää! Laitanko jäätelön pieneen pussiin! Kiitos. Näkemiin:=))
- PirKKo:=)
Aurinkoista huomenta:=)
- Jarno Ahma
Sano sille PÄIVÄÄ, Alpo.
- cod-olli
Sanoin hei ja se sanoi hei.
- RR
Taavetin K-kaupan ilmapiiri on hyvä! Henkilökunta on ystävällistä. En voi ymmärtää mistä aloittaja on saanut aiheen haukkua kyseistä K-kauppaa. Ehkäpä on itsessä vika.....
- Kulli-Mäkinen
Mutta s-ryhmä maksaa bonusta :D
- tere tulemast..
Kyllä iloisuus ja positiivisuus Karjalan väellä hukassa.Ihan kuin olisi Tallinnnan Ulemiste -kauppakeksusken Rimin kassatyttö..Naama hapan eikä sanottu kuin hinta..:)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin Ilkka Kanerva kuoli?
Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti27717834Oho! Susanna Laine uudessa hiustyylissä - Julkkismeikkaajalta tiukka palaute: "Ihan sama..."
Ex-Salkkarit tähti ja juontaja Susanna Laine on monessa mukana. Ex-missi tunnetaan pitkistä, vaaleista hiuksistaan . Mitäs tykkäät uudesta hiustyylist245701- 1242651
Yllätyspaljastus: Poppari Robin Packalen kiittää urastaan iskelmätähti Juha Tapiota: "Jos mä en..."
Oi, mikä tarina. Juha Tapio ja Robin ovat kyllä symppiksiä molemmat. Kumpi heistä on suosikkisi? https://www.suomi24.fi/viihde/yllatyspaljastus-poppar172178Venäjän lippulaiva Moskva upotettu Mustallamerellä
Venäjän laivaston lippulaiva Mustalalmerellä on 180 m pituinen, Neuvostoliiton aikana rakennettu Moskva-niminen risteilijä. Ukraina ilmoitti eilen saa3361800Pikkaraiskan puhelut
Mitä tuo jätkä hakee sillä että julkaisee kuinka kauan on puhunut puhelimessa? Tekee itsestään vieläkin idiootimman tuolla vai mikä tää juttu?1111051- 59976
Hossein Najaf juotti lapset humalaan ja käytti häikäilemättä hyväkseen
Keski-Suomen käräjäoikeus on tuominnut 60-vuotiaan Hossein Najafin neljän vuoden vankeusrangaistukseen. Ensimmäisen tytön kanssa hän oli useita kerto32950Sofia Belorf ja Sonja Aiello
Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?45948