En tiedä mitä teen olen 16 vuotias tyttö , menossa lukion tokalle ja olen harrastanut seksiä poikaystäväni kanssa jo jonkun aikaa , Minulla on menkat jo yli viikon myöhässä mutta en uskalla puhua kenellekkään , varsinkaan porukoille . Kelle kerron mitä teen APUA! Mistä voisi ostaa raskaustestin
Mitä mun poikäystäväkii sanoo , ei erityisesti ole mikää naperoiden ystävä :/ itsekkään en halua lapsia vielä
Mutta abortti on mielestäni murha ja miten sinne edes pääsee
Ajatukset niin heitteleviä
Mitä mun poikäystäväkii sanoo , ei erityisesti ole mikää naperoiden ystävä :/ itsekkään en halua lapsia vielä
Mutta abortti on mielestäni murha ja miten sinne edes pääsee
Ajatukset niin heitteleviä
Vastaukset 6
Vanhimmat
Osta huomenna raskaustesti apteekista ja testaa. Kerro tulos täällä, niin katsotaan jatkoa sitten.
Raskaustestejä saa ihan normaaleista ruokakaupoista sekä apteekeista. Teet ensin sen ja tuloksesta riippuen huokaiset helpotuksesta tai varaat ajan lääkäriin/neuvolaan raskauden virallista varmistamista varten.
Mikäs oli käytetty ehkäisymuoto? Kaikki varpaat ja sormet ristissä ja toivoit, että kaikki menee hyvin?
Voi teitä lapsukaisia, kun te menette ja teette vaikka ette tiedä mitä olette tekemässä.
Tomegle iski jälleen! Hänellä on kai omasta mielestään oikeus asettua muiden tuomariksi.
No kävin siis tänään ostamassa raskaustestin apteekista, se tuntui jotenkin luontevammalta Ja Ääks...:/ se näytti positiiivistä mitä minä nyt teen :'( en uskalla kertoa kenelläkkään ja minua pelottaa mitä minun kannattaisi tehdä ? APUA!
Poika-ystäväni on ulkoimailla ja äitille ja iskälle en kyllä varmasti kerro :I :O
Miten tyhmiä te nykynuoret oikein olette ?
Oletko ihan idiootti teet vaa abortin ei se mikään murha ole tai sitte tapat ittes nii ei tarvi kärsii tollaisista typeristä sähläilyistä