Telemarkkinointialan viikkotyöaika

Osaisikohan joku neuvoa, mikä on levikkimarkkinointi-/telemarkkinointialan normaali viikkotyöaika? Eli työaikahan määritellään työsopimuksessa, mutta mikä on kyseisen alan normaali viikkotyöaika?
283
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

6-8 tuntia päivässä. -tai sen mukaan mitä sovitaan.

Äänestä

Kunnes myynnin määrä on riittävä - tavoite tehty. Itse teen tilanteen mukaan, joskus pitkiäkin päiviä. Lauantainakin voi myydä, mutta viikonloput pyrin lepäämään ja teen viikolla riittävästi tulosta. Joskus on menny lauantain puolelle, sille ei voi mitään sillon enään.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tyyne76 kirjoitti:

Osaisikohan joku neuvoa, mikä on levikkimarkkinointi-/telemarkkinointialan normaali viikkotyöaika? Eli työaikahan määritellään työsopimuksessa, mutta mikä on kyseisen alan normaali viikkotyöaika?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu