Interrail seuraa 25.7 - 7.8

Arttu_89

Moi. Olen phian 22 vuotta täyttävä kinderleluinsinööriopiskelija. Opinnoiltani kesälomille päästyäni olen suurimmaksi osaksi työskennellyt byggalla kesäisin, niinkuin siis nytkin. 22.7 laitan kuitenkin suurelementtitehtaan ovet säppiin ja aion suunnata euroopan eteläisimmille laitumille. Tämänhetkinen pläni kulkee Berlinin kautta kukkakaupunki Amsterdamiin, josta sitten rullattaisiin lännemmäs Pariisiin ja viimeistelyksi vielä luultavasti jonnekin päin Italiaa, jossei Roomaan niin sitten vielä etelämmäksi Gabriaan tahi missä kultaisempaa hiekkaa sitten löytäisi.

Ongelmani on seuraava: matkaseuralainen uupuu ja yksin lähteminen tuntuu kovin orvolta, jopa pelottavalta. Olisi kiva löytää joku samaa ikäluokkaa oleva, rento, rehti ja reipas Risto tai Ritva, jonka kanssa reissata edes osittain yhdessä. Päivisinkin voitaisiin olla kyllä erossa, riippuen missäpäin kaupunkia toinen haluaisi kulkea. Tai sitten jos palapelit sopivat tarpeeksi hyvin yhteen, reissata vaikka kokoajan yhdessä. Isompikin lössi käy jos joku kaveriporukkakin löytyisi.

Kysele ja vastaile jos kiinnostaisi lähteä mukaan. (=

1

185

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ssassassassa

      Hei, täällä reipas Risto ja Ritva kuuloolla! Olemme lähdössä samaan aikaan kuin sinä, Amsterdamiin lentokoneella. Siellä nähdään ;)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      199
      11814
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      58
      5559
    3. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      46
      2867
    4. Ikävä sinua

      Onkohan sulla ollut sama tunne kuin mulla viimeisten parin päivän aikana, eilen varsinkin. Ollaan oltu ihan lähellä ja k
      Ikävä
      17
      2590
    5. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      42
      2479
    6. Otavassa tapahtuu!

      Rakennuspalo, yläkerta tulessa. Henkirikosta epäillään. Tiettyä henkilöautoa etsitään, minkä mahdollinen epäilty ottanut
      Mikkeli
      34
      2043
    7. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      47
      1949
    8. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      13
      1921
    9. Oletko sä oikeesti varattu?

      Että sen takii ei voida olla tekemisissä?
      Ikävä
      38
      1775
    10. Tulemmeko hyvin

      Toimeen ja juttuun keskenämme? Luulen, että sopisit hyvin siihen ☀️ympäristöön, paljon kaikkea erilaista.♥️mietin tätä s
      Ikävä
      7
      1747
    Aihe