ihastuin yli 10 vuotta vanhempaan mieheen :(

ihastunutpoika94

oon 16-vuotias poika ja mun homouden tietää ihan kaikki ja se ei oo vanhemmillekkaa ollu koskaa iso juttu.
oon vaan eläny tosi vilkasta seksielämää jätkien kaa ja vaan sillon osaan keskittyy yhteen jätkään jos seurustelen sen kans. pari poikaystävää mul on ollukki ja aina ne on mua 2-6 vuotta vanhempii jätkämäisii jätkii :D sit en kuitenkaa oo jaksanu seurustella..

nyt tutustuin kuukaus sit ihanaan 30v mieheen ja oon tosi ihastunu :( seki haluu olla mun kans mut ei haluu pussailla yleisil paikoil ja en saa istuu sen sylii missää mis on paljo ihmisii :( kahestaa tai sen kaveriporukoiden kaa se kyl on hellä mut heti jos mennää vaik uimaa nii se ei haluu uimahallii vaa jonnekki mis voidaa olla vaa kahestaa.
en kyl itekkää oo kertonu sukulaisille tai kellekkää vanhemmille poikaystävän ikää ku ei ne tykkäis :(
me tykätää toisistamme kauheesti ja ei ikä sitä estä mut ärsyttää ku ei voida olla avoimesti. tähä en kyllästyis ku se saa jalat alta ja ei se ees näytä kolkekymppiseltä vielä..
ei mua se ikä ees haittaa ja oon ainaki yhenyön suhteit harrastanu kolmekymppisten kaa mut seurustelu on vähä vaikeempu juttu.

mitä mielt ootte? homous ja iso ikäero yhes saa ihmiset kattoo kieroo :D

7

490

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Lekassora

      Rikotte kahta tabua, mikä saa kukkahattutätien sukat pyörimään jaloissa, mutta tieteellisestä maailmankuvasta käsin suhteenne ei ole tavaton. En ihmettele, jos poikakaverisi arastelee julkituloa.

      Ikäeron vuoksi kokemusmaailmanne ovat erilaisia, joten löydätte varmasti kiinnostavia asioita toisistanne. Aikuisuuteen kuuluu varmuus ja vapaus. Tyyli tulee esiin ja miehisyyskin voi korostua. Me aikuiset olemme teinien silmissä äveriäitä niin, että kaikki tuntuu mahdolliselta. Me olemme myös jämptejä ja tosikkoja.

      Eroja on. Teinien elämä ja hormoonit käyvät monin verroin nopeammilla kierroksilla. 30 vuotiaalle tahti ja tunteen ryöpsähdykset voivat olla ylenpalttisia ja yli vuotavia. Meillä aikuisilla pää ei sekoa tunteista juurikaan. Siksi näen suurimmaksi vaaraksi alkoholin ja piristeiden kulutuksen.

      Teinin ja aikuisen suhteessa varallisuusero on iso. Jos haluat oikean suhteen, sinun pitää antaa siihen muutakin kuin kauneutesi tai kehosi. Et voi olla vain saamassa lahjoja, jos haluat arvostusta. Ylläpidetty poika on ihan eri asia kuin poikaystävä. Muista hankkia kyky itsenäisyyteen.

      Mikä ihmisten ajatuksiin tulee, aika pehmentää asenteita. Jos suhteenne jatkuu pitkään ja lämpimänä, valintaa voidaan pitää tasapainoisena.

    • ole viisas

      ota poika järkikäteen taitaa olla joku isämies vielä toi noin paljon vanhempi käytt'' vain sua hyväksi varo vaaraaa

    • onnea toivotellen

      Ei muuta kun annatte mennä miltä tuntuu. Älkää ahdistuko mistään. Elämä on teitä kahta varten, ja teillä on oikeus olla toistenne kanssa. Älkää paskatkaan välittäkö siitä mitä muut sanovat tai ajattelevat. Teidän elämä!
      Olen iloinen, että olette löytäneet toisenne!

    • varokaaaa

      onnea toivottava on varmaan vanha kalle myös, ett silleen varokaa vanhempia miehiä ja naisiakin ne on aivan eri aaltopituudella ette sitä vain ite huomaa kun osaavat alottaa hyväilyt vähitelleen ja ootte aivan otettuna ja alkaa seisoo sitte onkin vanhalla miehellä homma hanskas varokaaaaaa

      • antaa mennä vaa

        ei siinä oo mitää varomist... ei tarvii varoo


    • Pappa antaa patukkaa

      Itse 21 vuotiaana seurustelin 4 vuotta 60 vuotiaan kanssa. Se oli kova panemaan ja se oli mieluista. Moni varmaan ajatteli että raha jotenkin suhteeseen liittyi vaan eipä näin ollut, puhdasta kiimaa. Ja tosi kiltti ja kiva oli. Elää tuo vieläkin... :-)

      Ikäerossa on tietty ihana perversius, ihan kuin isä ja poika...kiihoittavaa minusta. Siis siten että itse olen se poika. Harmi kyllä olen jo 38 joten siihen ei enää oikein ole mahdollisuutta enää, itse kun on jo melko...ei niin nuori.

      Lempikuvani ovatkin näitä mies joku 50v ja kundi joku 18v. Nam. Niissä on semmosta ihanaa irstautta ja jonkinlaista...hyväksikäytetyksitulemisen nautintoa. Kuvittelen aina itse olevani se nuorempi, ja nautin.

    • trueloveee

      raukkaus ei lue ikää!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään

      Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää
      Maailman menoa
      138
      3819
    2. Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa

      Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri
      Maailman menoa
      336
      2954
    3. Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla

      Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt
      Tv-sarjat
      8
      1855
    4. Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."

      Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa
      Suomalaiset julkkikset
      5
      1588
    5. Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?

      Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja
      Tv-sarjat
      4
      1069
    6. Mun kaikkialta häviäminen

      Ei liity sinuun. Muista se. ❤️ Mua kiusataan enkä mä enää jaksa.
      Ikävä
      71
      924
    7. Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan

      Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar
      Kaste
      38
      854
    8. Onko teillä

      minkä tyyppisiä seksifantasioita kaivattunne kanssa?
      Ikävä
      44
      764
    9. Inhottaa ajatus siitä

      Miten monia olet pannut.
      Ikävä
      65
      731
    10. Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan

      Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat
      Kuhmo
      22
      708
    Aihe