Blogissa, kun joku ihmetteli, miksi puhuu niin rumasti ylipainoisista ihmisistä, se on huonoksi hänen pojalleen, jos 7v pojallekin näin puhuu, törkeää.
Vastasi että ei hän puhu... ja siinä kaikkea selitteli. MUTTA sitten laittoi, joskus kun he poikansa kanssa näkevät kun joku tyyliin 170 kg mässyttää hampurilaista, niin voivat asiasta kuiskutella keskenään siellä! Miten kukaan äiti voi tuollaisia tapojan opettaa pienelle lapselle? KUVOTTAVAA!!!!
Jutta Jussila-Virtanen taas kommentoi
9
349
Vastaukset
- 133
Jos äö on sama kuin paino, niin mitä muuta voi odottaa. Vain tosi juntit käyttäytyy noin.
- ymmärtäjäymmärtää
Harmi Jutan kannalta, että pojallaan aika jytky-geenit. Ehkä juuri sen takia yrittää ennaltaehkäistä paino-ongelman syntyä. Koitui varmaan lapsen isän kohtaloksi välillisesti ainakin paino-ongelma. Oli laihduttanut todella rajusti muistaakseni, niin sydän ei kestänyt vaimitensemeni.
- ++++++3333
Kuiskutella ja hihitellä.. siis näin tekevät max teini-ikäiset typerykset! vtttttu mikä akka... poika parka kun saa opetukset tuollaiselta äidiltä. sairasta aivan.
- Bmi29
Gustafsberg, vai onko liian vaikeaa perussuomalaisen kirjoittaa. Blogeja en jaksa lukea, joten asiaa en voi kommentoida.
- Massakaudella 2001
Alunperinhän julkisuudessa tuo on Suuri Seikkailu -Jutta, joka oli vielä silloin Virtanen. Melko naisellisen tuhdissa kunnossa oli tuolloin, mutta selitti, että hänellä on menossa massakausi. Paremmalta kuitenkin näin heteromiehen silmään näytti tuolloin.
Petteri-kuvio laski naisen osakkeet tuolla alueella pohjamutiin, vaikka ilmeisesti oli taloudellisesti tuottoisaa.
- Onneksi en ole Jutta
Jep, nimenomaan Jutta Virtanen se on oikeasti. Virtanen, nimi on hänelle kai ollut niin nolo että äkkiä mitä vaan tilalle.
Aika pulskassa kunnossa oleva lyyli oli aiemmin.
Jutan poikahan on mielestäni enemmänkin pyöreä, mitä jotain kuvia näin, kaipa äiti silti vahtii sitten ettei vaan liho liikaa, kun niin halveksii ja vihaa ja on jotain hampaan kolossa lihavia kohtaan.- Massakaudella 2001
No, ehkä Petterin raju laihduttaminen tv-sarjaa varten ja ehkä siitä seurannut tapaturmainen kuolema on edesauttanut negatiivista kuvaa lihavista Jutan silmissä.
Tuntuu vain hieman turhamaiselta kyseinen toiminta, kun kyse ei ollut mistään huippu-urheilusta, vaan tv-esiintymisestä.
Kannattaa jättää Jutan poika näiden keskustelujen ulkopuolelle. Tuskin hän on muuta kuin tavallinen pikkupoika.
Tässä on nyt ilmeisesti se tuttu ilmiö, että ihminen (tässä Jutta) haluaa joidenkin ihmisten ominaisuuksia mollaamalla kohdistaa huomion omaan itseensä. Kukas sen kissan hännän nostaisi... - 18+12
Massakaudella 2001 kirjoitti:
No, ehkä Petterin raju laihduttaminen tv-sarjaa varten ja ehkä siitä seurannut tapaturmainen kuolema on edesauttanut negatiivista kuvaa lihavista Jutan silmissä.
Tuntuu vain hieman turhamaiselta kyseinen toiminta, kun kyse ei ollut mistään huippu-urheilusta, vaan tv-esiintymisestä.
Kannattaa jättää Jutan poika näiden keskustelujen ulkopuolelle. Tuskin hän on muuta kuin tavallinen pikkupoika.
Tässä on nyt ilmeisesti se tuttu ilmiö, että ihminen (tässä Jutta) haluaa joidenkin ihmisten ominaisuuksia mollaamalla kohdistaa huomion omaan itseensä. Kukas sen kissan hännän nostaisi...Jutallahan on ilmiselvä pakkomielle. Ei hyvä!
- dzfdgfcghvjh
http://www.voice.fi/index.php?mw=jutta_gustafsberg penkki &option=com_sbsarticle&tmpl=blog&cat=26&cid=29011
- En tee penkkiykkösiä oikeastaan koskaan, mutta jossain kohtaa olen jonkun 90 kiloa saanut ylös. En tiedä mitä tällä hetkellä menisi, Gustafsberg kertoo Voicelle.
Gustafsberg sanoo tekevänsä tällä hetkellä enemmän pitkiä sarjoja ja melko vähän tulee treenattua maksimivoimia. Lokakuussa on luvassa karsintakisat.
- Mutta kyllä uskallan sanoa, että kyllä sellaisen peruspenan penkissäkin lupaan päihittää, jos skabaa otetaan, Gustafsberg sanoo iloisena.
Ihana ja vahva Jutta :)))
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin Ilkka Kanerva kuoli?
Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti27717834Oho! Susanna Laine uudessa hiustyylissä - Julkkismeikkaajalta tiukka palaute: "Ihan sama..."
Ex-Salkkarit tähti ja juontaja Susanna Laine on monessa mukana. Ex-missi tunnetaan pitkistä, vaaleista hiuksistaan . Mitäs tykkäät uudesta hiustyylist245701- 1242651
Yllätyspaljastus: Poppari Robin Packalen kiittää urastaan iskelmätähti Juha Tapiota: "Jos mä en..."
Oi, mikä tarina. Juha Tapio ja Robin ovat kyllä symppiksiä molemmat. Kumpi heistä on suosikkisi? https://www.suomi24.fi/viihde/yllatyspaljastus-poppar172178Venäjän lippulaiva Moskva upotettu Mustallamerellä
Venäjän laivaston lippulaiva Mustalalmerellä on 180 m pituinen, Neuvostoliiton aikana rakennettu Moskva-niminen risteilijä. Ukraina ilmoitti eilen saa3361800Pikkaraiskan puhelut
Mitä tuo jätkä hakee sillä että julkaisee kuinka kauan on puhunut puhelimessa? Tekee itsestään vieläkin idiootimman tuolla vai mikä tää juttu?1111051- 59976
Hossein Najaf juotti lapset humalaan ja käytti häikäilemättä hyväkseen
Keski-Suomen käräjäoikeus on tuominnut 60-vuotiaan Hossein Najafin neljän vuoden vankeusrangaistukseen. Ensimmäisen tytön kanssa hän oli useita kerto32950Sofia Belorf ja Sonja Aiello
Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?45948