Htc desire z:sta hölmöjä kysymyksiä.

Dessi1

Olen ajatellut ostaa kyseisen puhelimen,mutta eräät seikat mietityttävät.

Eli onko desire z:n saranoilla toimivaa näppäimistöä pakko käyttää,jos puhelinta käyttää tarkoitan siis tekstiviestiä ja yleistä käyttöä. Itsellä on erittäin huonoja kokemuksia saranoilla toimivista kännyistä,mutta olen juuri ihastunut juuri tuohon desire z puhelimeen.Elikkäs en käyttäisi qwerty näppistä juurikaan silloin tällöin vain. Vai onko tuossa puhelimen näppäimistössä joitakin tärkeitä nappeja joita olisi pakko käyttää päivittäin??

Entä miten muuten desire z on teillä muilla kestänyt käyttöä saako tippua vapaasti asfaltille vai onko puhelin heti vietävä korjaukseen??

1

57

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • cadried

      Ei ole pakko käyttää. Tietääkseni löytyy myös ihan kosketusnäppis. Mutta tosiaan kyseisen mallin saranoista kuullut kyllä sen verran pahaa sanottava, että itse en hankkisi.

      En usko, että kärsii paljoa tiputella. Kosketusnäyttö on aika oleellinen puhelinta käyttäessä, että kyllä yrittäisin mahd. varovasti käsitellä.

      Itsellä ei siis kyseistä mallia, mutta muutamalla kaverilla on. Harkitsin myös desire z tuossa keväällä, kun olin uutta luuria hankkimassa. Saranoiden takia en ostanut.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      81
      4620
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      109
      3837
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      176
      3627
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      63
      2062
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      71
      1928
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      78
      1268
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      128
      1125
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      140
      1050
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      49
      979
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      26
      891
    Aihe