Mika Myllylä on kuollut

Keparitilaaja

Harmi paikka, niin paljon kun hänestäkin puhuttiin paskaa tällä palstalla. Onko paskanjauhajat nyt tyytyväisiä ?

86

3638

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • R.I.P.

      Otan osaa.

      • Hyvästijättö

        Rehellinen mies, joka tunnusti avoimmesti virheensä. Nämä mustamaalajat saavat nyt mennä itseensä, oliko ajo jahdin tulos nyt tyydyttävävä? OSANNOTTO OMAISILLE!


    • Linkitön............

      Oho..Ei voi olla totta, mistä löytyy linkki ?

    • juu.

      Olihan tuo odotettavissa...Tuo vain ei ole ratkaisu mihinkään.

      • Kunnioitus

        Osanotto omaisille.Antakaa Mikan perheelle sururauha.


      • Herra kädellesi

        Jos ihminen on aivan loppuunkäsitelty, ei "ratkaisu" ole mitenkään epäselvä. Herra ottakoon vastaan Mikan, Hän taisteli oikeiden asioden puolesta. Rukouksin saatan hänet matkaan ja rukoilen myös lastansa puolesta.


      • Pruiz

        Aivan.Mihin jäi hiihtoliiton tuki?Mies alkoholisoitui,mutta hoito oli väärää.Ei alkoholismi pillereillä parane.


      • Alloweewa

        Siis? Mitä meinaat idiootti?!!!!!!!!!!


    • ihailija22

      mitäs luulisit tapahtuvan jos vetää dödjää naamaan...RIP..Kokkolaan ei olis pitänyt muuttaa.

      • ringaropo

        Mitä se Kokkolaan muutto tässä asiassa tekee? Tämä hullu-doping-ajojahti kaiken sai aikaan. Mika Myllylä ja Kari-Pekka Kyrö toimivat rehellisesti, ja "rumihita tuloo", kun toiset eivät myönnä syyllisyytä. Tämä on HUIPPU-URHEILUN HINTA!


    • Kiitos Mika

      Karmivampana loukkauksena Mika Myllylää kohtaan Kokkolassa jää mieleen Asunto Björndahlin sivuilla kuvan päälle laitettu teksti "kuivumassa", kun Mika Myllylä oli ajanut ratin.

      Ei ollut Mikalla enää mitään mihin tarttua kiinni. Ruuvi ympärillä kiristyi ja elämä oli kierteessä, joka vei oman käden kautta kuolemaan(?)

      • On se ilmoja pidelly

        Semmosta se on. Niin. Paskaa sattuu. Shit Hits The Fan. Jokaisen olisi syytä tuntea rajansa. Myllylänkin.


      • mikalle kiitos

        Björndaln oli kammottavin esimerkki IHMISEN RIISTOSTA. "ressukat tekivät työn" ja firma otti omansa.. Björndalh käyttää entisiä ja nykyisiä alkoholisteja omaan laskuunsa!!! Mika yritti ja kun vain olisi luottanut oikeampiin ihmisiin.


      • Jauhomaa

        Juovia kuolee Suomessa noin 28 henkeä päivässä.Apua oli tarjolla,mutta ei tarttunut raittius.Lopputulos juovilla on aina tämä ikävämpi vaihtoehto,tai voi se helpotuskin olla.Mutta huono vaihtoehto,,elämää kun on vain yksi.


      • Kiitos karpaasi
        Jauhomaa kirjoitti:

        Juovia kuolee Suomessa noin 28 henkeä päivässä.Apua oli tarjolla,mutta ei tarttunut raittius.Lopputulos juovilla on aina tämä ikävämpi vaihtoehto,tai voi se helpotuskin olla.Mutta huono vaihtoehto,,elämää kun on vain yksi.

        Ei ole enää pelkkää juomista tuollainen, vaan siihen liittyy voimakkaasti itsetuhoisuuss...


      • kuuuuukaaaa
        mikalle kiitos kirjoitti:

        Björndaln oli kammottavin esimerkki IHMISEN RIISTOSTA. "ressukat tekivät työn" ja firma otti omansa.. Björndalh käyttää entisiä ja nykyisiä alkoholisteja omaan laskuunsa!!! Mika yritti ja kun vain olisi luottanut oikeampiin ihmisiin.

        Oon täysin eri mieltä! Björndahlit olivat niitä harvoja,jotka tukivat Mikaa loppuun asti!
        Viimeks,ku Joku Seiska kirjoitti Mikan toilailuista Kaj Björndahl kommentoi hienosti,että Mika on vuosilomalla ja Hän antoi Mikan kuvan olla työntekijälistallaan loppuun asti !


      • JESS!
        kuuuuukaaaa kirjoitti:

        Oon täysin eri mieltä! Björndahlit olivat niitä harvoja,jotka tukivat Mikaa loppuun asti!
        Viimeks,ku Joku Seiska kirjoitti Mikan toilailuista Kaj Björndahl kommentoi hienosti,että Mika on vuosilomalla ja Hän antoi Mikan kuvan olla työntekijälistallaan loppuun asti !

        Ihanaa että jollaki on samaa mieltä ku mulla!!!! Kaj Björndahl oli mikan ystävä ja autto sitä! Se on itekki ollu aikoinaan alkoholisti ja tiesi miltä mikasta tuntui.


      • Hän tuli....3--o
        JESS! kirjoitti:

        Ihanaa että jollaki on samaa mieltä ku mulla!!!! Kaj Björndahl oli mikan ystävä ja autto sitä! Se on itekki ollu aikoinaan alkoholisti ja tiesi miltä mikasta tuntui.

        Haluun harjootella hiihtämistä anukseesi, käykö heti välittömästi nyt ?


      • Jörgen Omenapää
        kuuuuukaaaa kirjoitti:

        Oon täysin eri mieltä! Björndahlit olivat niitä harvoja,jotka tukivat Mikaa loppuun asti!
        Viimeks,ku Joku Seiska kirjoitti Mikan toilailuista Kaj Björndahl kommentoi hienosti,että Mika on vuosilomalla ja Hän antoi Mikan kuvan olla työntekijälistallaan loppuun asti !

        No voi witun posket! Taitavat Björnendaalit täällä kirjoitella itsekseen. Ja viekää tuo kyltti Strangintieltä jo pois tai vaihtakaa uuteen, näyttää haalistuvan.
        Imelää shittiä koko toiminta, Phyifan!


    • njet_ponimai

      Urheilu on vaarallista nykyään. Nämä mitään sankareita ole, huonoja esimerkkejä nuorisolle. Sitä saa mitä tilaa

    • demari63

      on ihmismieli raaka.Menestyksen ja kunnian aikana on olalle taputtajia ja kavereita.Ymmärtää pitäisi,että itsensä likoon laittaminen jättää jälkensä,mutta miksi ihmismieli on niin paha,että tälläistä sankaria aletaan ylenkatsoa ja pilkata.Minä ainakin vilpittömästi kiitän Mikaa siitä kansallisuuden tunteesta,jota tunsin suurten voittojen aikaan.Lämmin osan ottoni Mikan lapsille he menettivät sankareista suurimman isän.

      • Paras on poissa.

        Voimia omaisille.Nyt Mika saat levätä.


      • ainamukana

        IHMISEN elämä on aina kunnioitettava ja hänen ELÄMÄNTYÖNSÄ. Mitä tämä urheilunluuseriporukka salasi- menköön nyt itseensä. Mikan elämäkö vaadittiin?
        VOIMIA SUVILLE JA LAPSILLE. MUUTA EI VOI TOIVOA (Yuo tube; suojelusenkeli). Kun Mikaa oikein lyötiin; PUOLUSTIN NÄILLÄ PALSTOILLA.


    • Ettäs kehtaat...

      aloittaa palstan tuollaiseen sävyyn, kun aikamme hiihtäjä legenda on kuollut.
      Hyi että oli halventava aloitus. Joku voisi laittaa aiheesta kunnioittavamman
      palstan pystyyn. Otan osaa suruun.

    • puolesta

      Puhtaat purjeet/ Rexi! Mika oli AITO IHMINEN!

    • Isän syliin!

      "Kaikki menneet murheelliset päivät, itkut, jotka itkemättä jäivät..."

    • Hiihtäjät kusipäitä

      Rehellinen Lapin mies ja Karhun suksitehtaan johtaja esiin kommentoimaan Myllylän kuolemaa. Kaksi paskahousua piilottelee.

    • demari 63

      Rehellinen lapin mies yhtä myyttinen henkilö kuin rehellinen punapetäjäinen lakimies

    • Tosirealisti Kokkola

      Voihan h......... Että osataan kirjoitella jostain hiihtelijästä.
      Hän oli aivan tavallinen kuolevainen, oman polkunsa tallaaja.
      Mikä ihmeen sankari joku entinen dopingin avulla menestynyt suksija on.
      Pitääkö tuosta nostaa moinen metakka.
      Jokainen kuolee aikanaan ja tavallaan...
      Lopettakaa heti uutisointi.
      Huumeitten avulla menestystä saaneella urheilijalla ei ole
      mitään arvoa, ei ole eikä tule...

      • tskla_minkä_teit

        Tosirealistilla on nyt puurot ja vellit sekaisin. Suurimmat Myllylän saavutukset ovat ajoilta ennen (todistettua) dopingin käyttöä. Nyt on aika surra ja muistella ei mollata, olen aina arvostanut mielipiteitäsi mutta nyt vedit pahasti vyön alle.


      • tositositosi

        Ja tosirealistillä ei ole senkään vertaa arvoa, täys nolla mutta joka avauksessa soittamassa poskea!


      • aaaaaaaaaaaaaaa

        Kuuleppas Nimim.Tosirealisti:Taitaa sulla korvantaustat olla vielä märät,kun et sitä tiiä,paljonko Mika harjoitteli ja satsas hiihtoon!Älä kommentoi ,ellet tiedä!
        Makaa sohvallas tai ole netissä,Mikaan verrattuna et ole yhtään mitään!Kommenttisi osoittaa sen!Ei sohvalta dopingin avulla voiteta Olympiakultaa;TYPERYS!!!!!!!!


    • arvuuttaja x

      Voimia Mikan omaisille..Mika teki mitä miehen tuli tehdä. Mömmöjen kanssa menee maine ja henki.

      Hiihtoliitto ja dobingeja trokanneet lääkärit kantakoon vastuunsa! Lääkäreiden trokaamien ja tuputtamien mömmöjen takia Mika ja muut nuoret huippuurheilijamme joutuivat tähän piinaavan tukalaan mömmötilanteeseen.

      Lääkäreillä, Hiihtoliitolla ja oikeuslaitoksella on kollektiivinen vastuu pestä tämä pyykki kunnolla ja loppuun saakka ja hienojen urheilijanuorukaisten töhritty maine tulee palauttaa. Oikeusoppineilla on käsissään kerrassaan verinen ja sotkunen pyykki!

    • Sanon syyllistäville

      Ovat varmaan, kun tällä palstalla saavat taas voivotella. Aineita ja viinaa. Tyypillinen suomalainen loppu. Varmaan kanssa ihmisten paskanjauhaminen teki siihen myös teränsä, turhaan voivottelette. Kohta tapatte toisenkin lähimmäisen hylkäämällä olkapään, suomalaist. Enkä minä ole helluntalainen.

    • 232
      • Häpeäpaaluttaja

        Ruumis ei ole ehtinyt kylmetä niin sinä sen kuin lapioit lisää hiiliä pesään häpeä!


    • Perässä hiihtäjä

      Ei Mika itseltään henkeä riistäny vaan se teki paska lehdistö paparazzeineen jotka kaivoivat kaiken mitä Mika hitusenkaan antoi aihetta paska lehdistölle. Näin journalisti kulttuuri Suomessa kehittyy ja pääsee valloilleen.
      R.I.P Mikan muistolle ja voimia lapsille / Ex puolisolle joka hänen tukena oli niin kauan kuin henkisissä voimavaroissa riiti resursseja.

      Terveisin hiihtäjä alatorniolta mutta ei Nimetään Jari.

    • suomiiiiiiiiiiiiiiii

      jouti pois suomen hiihonhäpäsiä.

      • HUUULDAAA

        KUIN MYÖS ITE JOUTAISIT!


    • -----

      LÄMMIN OSANOTTONI OMAISILLE, SUURESSA SURUSSANNE.
      VOIMIA TEILLE.
      LEPÄÄ RAUHASSA MIKA, OLIT SUURI URHEILIJA.

    • ALLIIISAAA

      Kyllä täällä moni kehtaa..voihan vee!
      SIIS...KAKARAT, EI Mika varmastikaan sohvalla löhöillyt,ja siitä dopingia ottamalla
      lähtenyt hiihtämään tosta vaan Olympiamitaleita!
      Vaati kovaa suoharjoittelua ja harjoittelua muutenkin....Älkää Please MÄRKÄKORVAT
      laittako kommentteja,ku asioista ette mitään tiedä!
      MIKA OLI TAISTELIJA! Ja nyt kun olette hänen viime hetkistään kuulleet tai nähneet,että istui siellä ja siellä Pubissa päissään,niin ...mistäs sen tiiätte?Siis olitte siellä itekin!Miksi sitten olette mollanneet häntä?
      Mika oli MAHTAVA IHMINEN ,Huippu-urheilija,herkkä ihminen,ja varmasti hyvä Isä...
      loppuajan vaan kärsi taas tästä K-P Kyrön esiin nostamasta doping-hommasta!
      Siis..typerys tuo Kyrö!Miks mies yksin otti vastuun Lahden käryn jälkeen 10 vuotta
      sitten ja nyt pari vuotta on alkanut jauhaa tuota asiaa ja nostanut sen tapetille?
      Juuri,kun Mikakin sai elämästä kiinni,sitten Herra Kyrö iskee...ois kertonu heti silloin 2001,eikä taas aiheuttanut tuskaa herkälle miehelle!ON AIHETTA MIETTIÄ,MIKS MIKA NUKKUI POIS!
      LEPÄÄ RAUHASSA MIKA JA HYVÄÄ MATKAA...

    • mieteskelijä

      osanotto suville ja lapsille

    • ProMika

      Ihminen on ihmiselle susi.

      Kun joku menestyy, kyllä jostain tunkiolta ilmestyy tuhansittain perskärpäsiä taputtelemaan olalle ja nauttimaan siivellä sillä kyllä-me-ollaan-hyviä-miten-tästä-hyötyisin-itse -mentaliteetilla.

      Mutta auta armias, kun menestyjä tekee virheen ja muuttuu ex-menestyjäksi. Nämä samat perskärpäset kääntävät takkinsa salamavauhtia, ja esiin kuoriutuu selkäänpuukottajien heimo.

      Kepeät mullat yhdelle Suomen historian parhaalle hiihtäjälle. Kovalla työllä ja uhrautumisella hän sai rakennettua omasta itsestään menestyjän, joka ilmeisesti epäilyksen hetkellä sortui kiellettyihin aineisiin. Meidän odotuksemme ja vaatimuksemme olivat liian kovat, poikarukka yritti vain tehdä meistä, hiihtokansasta, ylpeitä. Kunnioitetaan Mikan muistoa muistamalla hänen hienot mitalinsa ja urheat taistelunsa. Ei paha ole kenkään ihminen, vain toinen heikompi toista.

      • Kunnioitus

        Teille ala-arvoisia kirjoittelevat muistakaahan että Mikan lapset on jo siinä iässä että voisivat lukea nämä kirjoitukset haluatteko lisätä lasten ja omaisten tuskaa,miettikäähän miltä tuntuisi lukea omalla kohdalla näitä juttuja.Rauha hienolle urheilijalle sekä omaisille jaksamista suuren surun keskellä.


      • Omatunto ulos

        Myllylä oli ainut mukaanluettuna Kyrö joka kantoi vastuunsa tapahtuneesta. Viimeinen oikeudenkäynti oli pisara jolla varmistettiin Myllylän olevan ainut joka tässä vääryyttä teki jonka hän itse koki tämän sopan jälkeen. Pienet kalat saatiin mutta isoimmat paskakasat Petäjä, ja se suurin Piirainen pääsi kuin koira veräjästä jolle hame pitäisi ommella. Siinä suurommat roistot joilla korvat heiluu kun asiaa kysyttiin. VASTAUS. En ole tietääkseni tehnyt mitään väärää ja laaitonta. Kun hemohess ei ollut listoilla niin enhän minä tehnyt mitään väärää. En tiedä miksi sitä verta laskettiin vaikka näin sen tapahtuneen. Muuten vaan otetaan verta lääkärien avustuksella ranteesta. En tehnyt mitään väärää, ja enhän minä tiedä mitä siellä tehtiin. Kyllä jos olisin Piirainen niin kysyisin että mitä te sille Räsäselle oikein teette kun vera lasketaan. En usko että Piirainenkaan uskoo että veren poistolla hiihto sujuu kovemmin. Nyt jos koskaan olisi Piiraisen hyvä olla mies ja tulla kertomaan kaikki mitä sekin tietää ja on tehnyt, että ei tulee lisää ruumiita kun sysätään kaikki yhden heikon miehen harteille. Häpeä Piirainen ja Petäjä mukamas hyvä ystävä samassa kasassa. Paska porukka. Petturit.!!!


    • Toinen realisti

      Tosirealisti oli kyllä siinä ihan oikeassa, että Myllylä oli itse tosiaan tunnustanut että käytti huippuvuosinaan dopingkia. Se ei tee ihmisestä urheilusankaria, vaan huijarin, jolta pitäisi mitalit ottaa pois. Ja jos Myllylä nyt sitten vastuunsa mukamas kantoi dopingistaan, niin koheltamisestaan ei sitten ollenkaan. Liian monta rattijuopumusta, jotta mokomaa voisi arvostaa tippaakaan.

      • kolomas realisti

        Se, joka on TÄYDELLINEN, heittäköön ensimmäisen kiven... Vaatii lihaksia tunnustaa epäonnistuminen julkisuudessa ja pyytää anteeksi kaikelta kansalta. Olisiko itsestäsi ollut Mikan monoihin?


      • Äästä Ööhön

        Miten häneltä olisi voinut ottaa mitään mitaleja pois,
        hänhän lahjoitti ne jo ijätajat sitten Haapajärven kunnalle.


    • dtj

      ej

    • RunoilijaX
    • Tosirealisti Kokkola

      Voihan saatana.
      En edes viitsinyt lukea aukaisempia kommentteja.
      Mieshän oli aivan tavallinen tallaaja. Mitä tuota nyt ihmettelemään ja "kumartamaan". Jos joku heittää veivinsä niin sitähän tapahtuu.
      Oliko hän muka joku jumalolento.
      Voihan paskat. Yksi kuolevainen pissiäinen kuten me kaikki muutkin.
      Meitä on 13 tusinassa - näitä "Myllylöitä".
      Mieshän teki aikansa "harrastustaan" VAIN suksilla (EPO:n voimin, kuten itse tunnusti).
      Mitä muuta. Mikä oli koulutus - mikä oli ÄO??? Rakensi, ryyppäsi, menetti perheensä ym, ym...
      Miten kukaan voi tuollaista jätkää kunnioittaa...

      • jlögklfd

        Jutuista päätellen sinun äo:si on huomattavasti pienemi kun kengänumerosi, mutta mitäpä katkeralta keskikaljaa litkivältä luuserilta voisi odottaa?


      • Kuuuukuuuuu

        Tosirealistille: Kuten on moni todennut:Ole hiljaa luuseri,ku ite oot täysin öööööööö!


      • mika PARAS

        olipa tosi yököttävä kirjoitus
        MIKAN saavutukset ennen lahtea ovat tosiasia ja niitä sinä et saa muutetuksi miksikään


    • minä vaan

      miksi ihmiset kirjoittaa täällä oman käden kautta,
      onhan mika voinut kuolla sairaskohtukseenkin kun on ollut loppuunpalanut.
      älkää hyvät ihmiset kirjoittako mitään jos ette tiedä,
      antakaa lapsille suruaika ja myös suville ja muille omaisille.

    • Tosirealisti Kokkola

      Mitkä lapset ja suvi (tarkoititko Suvi) ja omaiset.
      Miksi Mika jäi yksin omaan asuntoonsa.
      Missä olivat omaiset, läheiset, ystävät ja "tuttavien kummien kaimat",
      ym:t, ym:t, kysyn vain...???
      Nyt kun ovat paskat housuissa (teillä s....t)...on helppo arvostella...
      ja olla niin maar myötämielisiä ja niin maar perskärpäsiä että...
      Kysyn kun en tiedä...Sori...

      • hfjgjkjk8

        Niin et tiedä, mitään!


      • Molli123

        Missä olit ku Myllylä tarvi apua? Miksi et auttanut? Millai olet tosirealisti? Mene ittees, ja tutki syvintä olemustasi. Ei realisti kirjoita tuollaista halventavaa tekstiä just kuolleesta. Realistilta luulis löytyvän empatia kykyä. Vai mitä mieltä olet?


    • jore66

      Jo on sairas palsta,sairaat könsikkäät sättivät toisiaan,voi elämän hulluus !!

      • gtrew

        Turhaa ihmeeteleet tämä palsttaan oloitaja on säveltäny lähes kaikki komentit
        senhä jo näkee siitä kun kukaan ei päiviin tssä mitän kommentoinu ja itse
        tietty menny etelään festarille viikonloppuksi


    • Kokkelsby

      Oli miten oli, jokainen meistä on vastuussa tekemisistään.

    • hys hys supinaa

      Sattuu niitä onnettomuuksia putkassakin,
      jossa ovat tukehtuneet oksennukseensa.

    • Herr Doctor

      Krapulaan voi oikeasti kuolla huippukuntoinenkin ihminen, pitkän juomaputken päätteeksi elimistö on sellaisessa rasitustilassa, ettei siihen auta muu kuin alkoholin juominen tai vahvat rauhoittavat lääkkeet ja beetasalpaajat mieluiten sairaalan olosuhteissa.

    • kotisairaan H

      Niin ja jos vielä on rahoittavia,diapaameja ja muita nappeja ,,niin on siinä cocktai!

    • reeeeppaaaanaa

      tais olla kovin pala myllylälle et joku pölli sen muijan ja lapset ja haukku ja parjas vielä pitkin kyliä törkeesti entistä urheilijan reppaanaa

      • taivas varijele !

        Joo suustiinsa ny sä vejät lokaan suvun eläväkki,mee jo hoitoon.


    • okkjffnds

      teistä kukaan on ees puhunnu myllylän kanssa...mulkut

    • Puavo ..............

      Missä on Puavo ja Esko nyt ?

    • lopettakaa jo

      Antakaahan aiheen olla jo rauhassa.Alkoholismi on tila, jossa alkoholiin on jo päässyt kehittymään riippuvuus. Se on pitkälle kehittyessään hengenvaarallinen ja päättyy usein kuolemaan.Lukekaa aiheesta enemmän,ettei teille tai lähipiirille tapahdu samaa kohtaloa.

      • Anonyymi

        Päivän aforismini numero 258:
        "Elämä on hengenvaarallinen, ja se päättyy usein kuolemaan".
        Hah hah haaa!!!...


    • loppuunkäsitelty

      Mika Myllylä on tänään saatettu haudan lepoon kotikirkkomaahan omaistensa läsnä ollessa (poliisit turvasivat hyvästijätön). eiköhän nyt hyvät ihmiset anneta hänen levätä rauhassa. Opitaan tästä sen sijaan jotakin; Älä lyötyä lyö... se voi joskus sattua itseesi.

      • Pasko ja eevo

        Oliko Esko ja Paavo paikalla ?


    • 5510

      Mihin se haudattiin? Kokkolaan? Haapajärvelle?

    • Syys6

      Kuolin syy vahvistettiin.
      "- Kuolema oli vahinko eikä siihen liittynyt ulkopuolisia, Petäjä vahvistaa Iltalehdelle"

      • Ulos kaapista Paavo.

        Vai oikein Paavon vahvistus. Tekikö Paavo ruumiinavauksenkin ? Miksi muuten kuolinsyy salataan kansalaisilta, ja Mikan idolleilta ?

        Eikös muuten Paavon pyörittämä silloinen hiitoliitto toiminut myös verovaroilla, kyllä maksajien pitää saaha vastiketta rahoilleen, vai mitä ?


      • Mikä idoli?
        Ulos kaapista Paavo. kirjoitti:

        Vai oikein Paavon vahvistus. Tekikö Paavo ruumiinavauksenkin ? Miksi muuten kuolinsyy salataan kansalaisilta, ja Mikan idolleilta ?

        Eikös muuten Paavon pyörittämä silloinen hiitoliitto toiminut myös verovaroilla, kyllä maksajien pitää saaha vastiketta rahoilleen, vai mitä ?

        kuka oli Mikan idoli? ja Myllylä toivottavasti ei ollut kovinkaan monen idoli.. Mitä se kaikille kuuluu miten kuoli? Eiköhän sillä säästellä omaisten tunteita kun ei kuollintapaa aleta julkisesti siunailemaan.

        Oma mielipiteeni on että "vahinko ja vahinko", kyllä jokainen sen ensimmäisen päihdeannoksen ottaessaan tietää sen olevan lähtölasku ennenaikaiselle kuolemalle..Niinpaljon asiasta informaatiota annetaan ettei vahinkoja voi sattua, eikä hallittua riskiä ole olemassa.


      • tietooki on
        Mikä idoli? kirjoitti:

        kuka oli Mikan idoli? ja Myllylä toivottavasti ei ollut kovinkaan monen idoli.. Mitä se kaikille kuuluu miten kuoli? Eiköhän sillä säästellä omaisten tunteita kun ei kuollintapaa aleta julkisesti siunailemaan.

        Oma mielipiteeni on että "vahinko ja vahinko", kyllä jokainen sen ensimmäisen päihdeannoksen ottaessaan tietää sen olevan lähtölasku ennenaikaiselle kuolemalle..Niinpaljon asiasta informaatiota annetaan ettei vahinkoja voi sattua, eikä hallittua riskiä ole olemassa.

        mite se nyt ottaa jos rappusissa kompuroi pää eellä alas.onhan siinä huonoo säkääki mukana.


      • Paavolle paperit
        Mikä idoli? kirjoitti:

        kuka oli Mikan idoli? ja Myllylä toivottavasti ei ollut kovinkaan monen idoli.. Mitä se kaikille kuuluu miten kuoli? Eiköhän sillä säästellä omaisten tunteita kun ei kuollintapaa aleta julkisesti siunailemaan.

        Oma mielipiteeni on että "vahinko ja vahinko", kyllä jokainen sen ensimmäisen päihdeannoksen ottaessaan tietää sen olevan lähtölasku ennenaikaiselle kuolemalle..Niinpaljon asiasta informaatiota annetaan ettei vahinkoja voi sattua, eikä hallittua riskiä ole olemassa.

        Munkin ruumiinavauspöytäkirja anettaan Paavolle.


      • luostarilainen
        Paavolle paperit kirjoitti:

        Munkin ruumiinavauspöytäkirja anettaan Paavolle.

        Kuka munkki nyt on kuollut?


    • Eino Esko Riku Mauno

      Elämäntavoilla lienee osuutensa,,liian nestemäinen ruokavalio.

    • Tietämätön

      Mitä Mikalle kuuluu nykyisin ?

      • balanssit pielessä

        Yritäppä varata eläinklinikalta aika itsellesi. Siellä tuommoset siat hoidetaan kuntoon. Ota tukeva lääkitys.


    • Anonyymi

      se on vahinko kun tippuu jakkaralta köysi kaulan ympärillä.

    • Anonyymi

      Onko kippari kuollut?

      • Anonyymi

        Kuka on kippari?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin Ilkka Kanerva kuoli?

      Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti
      Maailman menoa
      265
      17199
    2. Oho! Susanna Laine uudessa hiustyylissä - Julkkismeikkaajalta tiukka palaute: "Ihan sama..."

      Ex-Salkkarit tähti ja juontaja Susanna Laine on monessa mukana. Ex-missi tunnetaan pitkistä, vaaleista hiuksistaan . Mitäs tykkäät uudesta hiustyylist
      Kotimaiset julkkisjuorut
      23
      5536
    3. Ilkka kanerva

      Ilkka Kanerva kuollut 74v
      Turku
      115
      2595
    4. Yllätyspaljastus: Poppari Robin Packalen kiittää urastaan iskelmätähti Juha Tapiota: "Jos mä en..."

      Oi, mikä tarina. Juha Tapio ja Robin ovat kyllä symppiksiä molemmat. Kumpi heistä on suosikkisi? https://www.suomi24.fi/viihde/yllatyspaljastus-poppar
      Kotimaiset julkkisjuorut
      16
      2087
    5. Venäjän lippulaiva Moskva upotettu Mustallamerellä

      Venäjän laivaston lippulaiva Mustalalmerellä on 180 m pituinen, Neuvostoliiton aikana rakennettu Moskva-niminen risteilijä. Ukraina ilmoitti eilen saa
      Maailman menoa
      336
      1778
    6. Pikkaraiskan puhelut

      Mitä tuo jätkä hakee sillä että julkaisee kuinka kauan on puhunut puhelimessa? Tekee itsestään vieläkin idiootimman tuolla vai mikä tää juttu?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      111
      1013
    7. Ilkka Kanerva on kuollut

      74-vuotiaana.
      Maailman menoa
      59
      961
    8. Sofia Belorf ja Sonja Aiello

      Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      45
      909
    9. Hossein Najaf juotti lapset humalaan ja käytti häikäilemättä hyväkseen

      Keski-Suomen käräjäoikeus on tuominnut 60-vuotiaan Hossein Najafin neljän vuoden vankeusrangaistukseen. Ensimmäisen tytön kanssa hän oli useita kerto
      Maailman menoa
      32
      904
    Aihe