Puoli vuotta ollut cs-17 mokkula. Toiminut ihan kohtalaisesti, että ei valittamista sen suhteen.
Mokkula hajosi tässä yksi päivä, omasta huolimattomuudesta johtuen, mutta ei todellakaan tarkoituksella. Kävin siksi DNA-liikkeessä kuvitellen, että saisin uuden mokkulan hajonneen tilalle, takuun piikkiin tottakai.
Myyjä sanoi, että ei sitä kannata lähettää eteenpäin. Takuu ei korvaisi sitä. Ehkä asia onkin niin, mutta kummastelen, että uusi mokkula tulee minulle maksamaanmelkein 70 euroa. Käsittämätön hinta.
Ihmettelen, että kuinka voi olla, että kahden vuoden sopimuksen omaavana, en ole oikeutettu saamaan uutta mokkulaa hajonneen tilalle, johtuen rikkoutuminen sitten mistä tahansa. Tuskinpa kukaan tahallaan moista tekee, että saisi vähän vielä lisää maksaa.
Muilla samankaltaisia kokemuksia? Miten teillä on menetelty?
Ei saa uutta mokkulaa
6
800
Vastaukset
- auttakee vanhaa...
mistä tietää onko mokkula cs-17, kun siihen on jotain päivityksiä tulossa . omaani yritin muttei onnistunut, onneksi, sillä kone ilmoitti että vahingollinen ohjelma pyrkii....tai onko haittaa jollei sitä saa laitetuksi. olen täysin uuno näitten juttujen kanssa ,vanha akka 60v. netti ollut 3kk.
- kokemusta on
Älä hyvä ihminen päivitä pimenee koko mokkula.
- nastamuumioviidakost
älä korjaa toimivaa...vanha viidakon sanonta!
- Tiedoksi
Mikään takuu ei koskaan korvaa itseaiheutettua vikaa. Millään laitteella.
- u
"Ihmettelen, että kuinka voi olla, että kahden vuoden sopimuksen omaavana, en ole oikeutettu saamaan uutta mokkulaa hajonneen tilalle"
huomaa sopimus ei ole VAKUUTUS:
perusta oma kauppa jotta voit antaa uutta tavaraa,
kun rikotaan takuu tai sopimusaikana. - Nokia tekee roskaa
Se malli on niin pilipali, että melkein tehty tarkoituksella hajoamaan. Sitten voi rahastaa asiakasta uudella. Vanhaa mokkulamallia ei saa hajalle millään, että niin se kehitys kehittyy.
Kun on tarkoitus, että tikku sojottaa koneesta ulos, niin pitäisi sen nyt jotain kestääkin. Katsokaa ostaessa, että mokkula on rakenteeltaan kunnollinen, vaikka olisi sitten kalliimpikin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1656685
- 562018
Klaukkalan onnettomuus 4.4
Klaukkalassa oli tänään se kolmen nuoren naisen onnettomuus, onko kellään mitään tietoa mitä kävi tai ketä onnettomuudes451909- 541172
Ukraina ja Zelenskyn ylläpitämä sota tuhoaa Euroopan, ei Venäjä
Mutta tätä ei YLE eikä Helsingin Sanomat kerto.3511167Kolari Klaukkala
Kaksi teinityttö kuoli. Vastaantulijoille ei käynyt mitenkään. Mikä auto ja malli telineillä oli entä se toinen auto? Se511115Ooo! Kaija Koo saa kesämökille öky-rempan:jättimäinen terde, poreallas... Katso ennen-jälkeen kuvat!
Wow, nyt on Kaija Koon mökkipihalla kyllä iso muutos! Miltä näyttää, haluaisitko omalle mökillesi vaikkapa samanlaisen l141041Olisinpa jo siellä, otatkohan minut vastaan
Olisitpa lähelläni ja antaisit minun maalata sinulle kuvaa siitä kaikesta ikävästä, tuskasta, epävarmuudesta ja mieleni79940Kevyt on olo
Tiedättekö, että olo kevenee kummasti, kun päästää turhista asioista tai ihmisistä irti! Tämä on hyvä näin <384928Toivoisin, että lähentyisit kanssani
Tänään koin, että välillämme oli enemmän. Kummatkin katsoivat pidempään kuin tavallisesti toista silmiin. En tiedä mistä14917