Puoli vuotta ollut cs-17 mokkula. Toiminut ihan kohtalaisesti, että ei valittamista sen suhteen.
Mokkula hajosi tässä yksi päivä, omasta huolimattomuudesta johtuen, mutta ei todellakaan tarkoituksella. Kävin siksi DNA-liikkeessä kuvitellen, että saisin uuden mokkulan hajonneen tilalle, takuun piikkiin tottakai.
Myyjä sanoi, että ei sitä kannata lähettää eteenpäin. Takuu ei korvaisi sitä. Ehkä asia onkin niin, mutta kummastelen, että uusi mokkula tulee minulle maksamaanmelkein 70 euroa. Käsittämätön hinta.
Ihmettelen, että kuinka voi olla, että kahden vuoden sopimuksen omaavana, en ole oikeutettu saamaan uutta mokkulaa hajonneen tilalle, johtuen rikkoutuminen sitten mistä tahansa. Tuskinpa kukaan tahallaan moista tekee, että saisi vähän vielä lisää maksaa.
Muilla samankaltaisia kokemuksia? Miten teillä on menetelty?
Ei saa uutta mokkulaa
6
876
Vastaukset 6
- auttakee vanhaa...
mistä tietää onko mokkula cs-17, kun siihen on jotain päivityksiä tulossa . omaani yritin muttei onnistunut, onneksi, sillä kone ilmoitti että vahingollinen ohjelma pyrkii....tai onko haittaa jollei sitä saa laitetuksi. olen täysin uuno näitten juttujen kanssa ,vanha akka 60v. netti ollut 3kk.
- kokemusta on
Älä hyvä ihminen päivitä pimenee koko mokkula.
- nastamuumioviidakost
älä korjaa toimivaa...vanha viidakon sanonta!
- Tiedoksi
Mikään takuu ei koskaan korvaa itseaiheutettua vikaa. Millään laitteella.
- u
"Ihmettelen, että kuinka voi olla, että kahden vuoden sopimuksen omaavana, en ole oikeutettu saamaan uutta mokkulaa hajonneen tilalle"
huomaa sopimus ei ole VAKUUTUS:
perusta oma kauppa jotta voit antaa uutta tavaraa,
kun rikotaan takuu tai sopimusaikana. - Nokia tekee roskaa
Se malli on niin pilipali, että melkein tehty tarkoituksella hajoamaan. Sitten voi rahastaa asiakasta uudella. Vanhaa mokkulamallia ei saa hajalle millään, että niin se kehitys kehittyy.
Kun on tarkoitus, että tikku sojottaa koneesta ulos, niin pitäisi sen nyt jotain kestääkin. Katsokaa ostaessa, että mokkula on rakenteeltaan kunnollinen, vaikka olisi sitten kalliimpikin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomi meni ihan itse sössimään peruskoulunsa
Nyt syytellään maahanmuuttoa, vaikka ihan itse lopetettiin vaatimaan oppilailta koulunkäynnin tarkoitus eli opiskelu ja2531063Tuli paha mieli miten kaikki meni meillä
Harmittaa myönnän sen, kun molemmilla oli selvästi toiveita ennen kuin sukset meni ristiin. Olen jäässä. 😔49880Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?
Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "223832- 98831
- 69706
- 58664
- 100604
- 64566
Anni Ihamäki ja Ilkka-rakas vetivät tiukan rajan TTK:ssa: "Kyllä spekuloitiin"
Anni Ihamäki on naimissa Ilkka Ihamäen kanssa. Aviopuoliso tunnetaan myös nimellä Hovimuusikko Ilkka. Heillä on kaksi yh2531Rekkawelinehkä
Vitunvelin ehkä...miten rekka auto voi jatkaa pysähtymättä vaikka tappaa mopoilijan,tänään tapahtunut pmäelle vievällä 237509