Koska tulee seuraava kiima synnytyksen jälkeen?

Koska teidän kissallanne on tullut kiima synnytyksen jälkeen?
Tuleeko esim. 6 viikkoisten pentujen aikana lievää kiimailua eli aika olematonta, sillä yks päivä oli enempi hellyyden kipeä, ei kuitenkaan nostellut peppuaan.

Niin niitä kokemuksia haluaisin kuulla :)
172
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Se on ihan kissakohtaista ja vielä pentuekohtaista. Jotkut juoksee täysillä jo pentujen ollessa kolme viikkoa. Jotkut juoksee vasta kun pennut on luovutettu. Eli ei voi sanoa mitään tarkkaa aikaa, eikä myöskään sitä kuinka vanha kiima on. Pentuja hoitava emo kuitenkin kannattaa erottaa sukukypsistä kolleista, sillä liian tiuha pennuttaminen on eläinrääkkäystä

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kissankiimasta kirjoitti:

Koska teidän kissallanne on tullut kiima synnytyksen jälkeen?
Tuleeko esim. 6 viikkoisten pentujen aikana lievää kiimailua eli aika olematonta, sillä yks päivä oli enempi hellyyden kipeä, ei kuitenkaan nostellut peppuaan.

Niin niitä kokemuksia haluaisin kuulla :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu