varattu

Ihastuin sinuun ihan salaa, varomatta. En sano sitä sinulle koskaan. Tämä menee kyllä ohi- joskus- kun ihastun johonkin toiseen varattuun mieheen.
101782
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

ihastua aina varattuihin miehiin.
Saa sydänsuruja, joskus vain itselleen, mutta parhaassa tapauksessa ainakin kolmelle.
Niissä on kiva piehtaroida.

Äänestä

Oletko varma,että olen varattu?
Saatanhan liikkua sisaren,sukulaisen tai muun ystävän seurassa?

Äänestä
  • Se oli siskoni ja siskoni tytär (3v)... Ilmeet oli vaan niin "yllättyneet" Heh :)... Enomiehiä tässä ollaan :)..

    Äänestä

  • Juu! kirjoitti:

    Se oli siskoni ja siskoni tytär (3v)... Ilmeet oli vaan niin "yllättyneet" Heh :)... Enomiehiä tässä ollaan :)..

    Perhana.
    Jos jonkinlaista sukua löytyy,ja ei niin tuttavia olla,erehtymisen mahdollisuus on enemmän kuin mahdollista.

    Äänestä

viittatko matkustajanainen juttuun?

Äänestä

Harmittaa vaan vieläkin kun sua ei oo näkyny mun"työmaisemissa"eihän se kuolemansynti oo jos tavattaisiin,vois jutella"nokakkain".Ehotankin alustavasti:miten ois jos kävisin sut hakemassa siltä"pysäkiltä"missä tavattiin eka kerran 10.15 10.6 torstaina tai 11.6 perjantaina,tai sit seurv viikon maantaina tai tiistaina heti 10:n jälkeen? Käytäs jossain kahveella tai tms...ihan oikeesti

Äänestä
  • sori olen just silloin varattuna

    Äänestä

Esitä sä joku ajankohta,entä ma tai ke ilta ens viikolla?

Äänestä

tässä iässä ei voi kuin ihastua varattuihin, kun kaikki hyvät miehet ovat varattuja. ei voi järkikullalla sitä selittää miksi ihastuu, toivottavasti voit sinäkin sen joskus kokea. kolme ihmistä ei näistä ihastumisista vaurioidu, kun osaan pitää lojaalina ihmisenä suukkuni kiinni. joten se siitä moralisoinnista, pikku tyttö!

Äänestä
  • Kuules, esim. mä rakastan mun miestä eikä varatut miehet kiinosta yhtään. Että sillee ...

    Et tiedä vielä että ihastus voi johtaa vaikka mihin - ihan sattumalta, ja 4 voi saada sydänsuruja.

    "Pikkutyttö" on (minun mielestä) oikeassa, moraali ei vanhene. Mutta jotkut naiset ovat aika tyhmiä, sille ei mahda mitään. Näytä viestis sun miehelle, se voi selittää ;)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


nainen kirjoitti:

Ihastuin sinuun ihan salaa, varomatta. En sano sitä sinulle koskaan. Tämä menee kyllä ohi- joskus- kun ihastun johonkin toiseen varattuun mieheen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu