Teiniäiti kaaleet!! Mitä on tapahtunu

Eläkäänuoruus

Aiva järkyttävää kattella nykyajan nuorii tyttöjä ku jo työntävät lasta rattaissa ja ovat ihan kakaroita vielä!!
Mite ei nykyää vanhemmat kato lastesa perää ja suojele siltä!
Mää tunnen pariki tapausta ku tyttö on toinen 17vuotias likan alku mutta kolme ipattia tehny jo, eka tuli ku oli 13vuotias laps ja toine tapaus sai 14 vuotiaana ekan nyt jo toisen!

Miks nykyajan nuoret kaalee naisenalut tekee sen perheen nuin aikasee?
Sitte ollaa kiinni lopunelämää sen miehen kanssa jonka valitti 12vuotiaana ensirakkaudeksee ja sit voiki elämä vähä muuttua ku tulee ikää eikä se mieskää oo enää nii ihana....

14

331

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • malminkaalo

      tiijän kanssa tapaukse nimii en sano mutta pojan sai ku oli 14 tuo likka ja lapsen isä oli paljo vanhempi tyttöö se oli vissii sitte jo 21 vuotta se sen ukko.....että semmosta....moraalitonta touhuu sanonpa vaa, aikuine mies ottanu piene likan ittellee ja tehny lapsen vielä.....tuomion sai pedofiliasta!

    • jasmi???

      Ennen oli ennen, tää on nykyaikaa.

    • lkk m kijk ol

      Sitä se puhumattomuus ja häpeeminen teettää.

    • eirjeoe

      voe mahoton. vai nyt puheen aiheena teini raskaudet? no sitä sopii setviä ja miettiä täytysi nuorten ehkäsyä käyttää ni ei tulis niitä vauvoja. toki jos itse haluavat niitä,mut niin se vaan on täällä suomenmaassa on paljon näitä teiniraskaus ilmiöitä.

    • niimpäääniii

      samaa mieltä, hävetää liikaa eikä puhuta tärkeistä asioista ni mistäs ne lapsi rukat tietäs mistää mitää ku ei saa kotona ku nimillä kutsuakkaa, iha pihalla nuo nuoret on tämmösistä touhuista ku hyppäävät saman peiton alle ja hups käyki vahiko ...

      • Mankkaanesko Mirkku

        Juuri noin. Itse olen sitä mieltä, että äitivanhemman kuuluisi - ilman häpeää - antaa edes jotain valistusta siitä, mitä seuraa, jos liian aikaisin mennään yhteen. Eihän ole pakko käyttää kaikista suorimpia nimityksiä, mutta varsinkin tyttölasten kohdalla se olisi kyllä aiheellista.

        Ei 13-17 -vuotias ole vielä sopiva kenenkään akaksi, saatikka äidiksi toiselle lapselle. Kehottaisin odottamaan ainakin tuonne puoliväliin kolmeakymmentä, ennen kuin alkaa harkita perheen perustamista. Ja sillä välin hankkia koulutuksen ja ammatin.

        Olen itse sanonut kolmelle tyttärelleni: on asioita, joita ei tarvitse edessäni hävetä. Isävanhempi on sitten toinen juttu. Mutta eivät omatkaan tyttäreni kaikkea ole kertoneet. He olivat puhuneet eräälle valkolaisystävättärelleni, miten "kauheita asioita" koulussa opetettiin miehen ja naisen välisestä suhteesta. Minua häpesivät niin, etteivät maininneet sanaakaan.

        Mutta jos "häpeän unohtamisella" saan tyttäreni kasvatettua siihen, ettei pidä lähteä lapsena leikkimään aikuisten asioilla, on se päämäärä saavutettu.

        Parhain terveisin
        t. Mirkku


      • WanhaHirmu
        Mankkaanesko Mirkku kirjoitti:

        Juuri noin. Itse olen sitä mieltä, että äitivanhemman kuuluisi - ilman häpeää - antaa edes jotain valistusta siitä, mitä seuraa, jos liian aikaisin mennään yhteen. Eihän ole pakko käyttää kaikista suorimpia nimityksiä, mutta varsinkin tyttölasten kohdalla se olisi kyllä aiheellista.

        Ei 13-17 -vuotias ole vielä sopiva kenenkään akaksi, saatikka äidiksi toiselle lapselle. Kehottaisin odottamaan ainakin tuonne puoliväliin kolmeakymmentä, ennen kuin alkaa harkita perheen perustamista. Ja sillä välin hankkia koulutuksen ja ammatin.

        Olen itse sanonut kolmelle tyttärelleni: on asioita, joita ei tarvitse edessäni hävetä. Isävanhempi on sitten toinen juttu. Mutta eivät omatkaan tyttäreni kaikkea ole kertoneet. He olivat puhuneet eräälle valkolaisystävättärelleni, miten "kauheita asioita" koulussa opetettiin miehen ja naisen välisestä suhteesta. Minua häpesivät niin, etteivät maininneet sanaakaan.

        Mutta jos "häpeän unohtamisella" saan tyttäreni kasvatettua siihen, ettei pidä lähteä lapsena leikkimään aikuisten asioilla, on se päämäärä saavutettu.

        Parhain terveisin
        t. Mirkku

        Ei tässä pahassa maailmassa pärjää, jos elää pussi päässä.
        Olet oikeassa.
        Lisääntymisessä on kyse elinkautisesta.
        Nainen alkaa lusia sitä heti, kun testi näyttää positiivista.
        Asiaan kannattaa suhtautua kaikella vakavuudella.


    • Pitäisi puhua miten?

      Itte sain lapsen 16v ja iha ollaa yhessä saman miehen kaa. Nyt on ikää tullu ja vaivoja iän myötä. Jumala on antanu voimaa jaksaa. Mutta kyllä tunsin olevani liika lapsi silloin ittekkin. Mistäpä tiesin sillon mitä saattaapi tapahtua kun lähtee miehen matkaan. Mitää en kavu. Tehty mikä tehty. Mutta nykyselleen liika nuoria nuo 13v lapsi äitit.

      • keinotVähis

        Puhuminen ON vaikeaa, kuunteleminen vielä mahdottomampaa, mut kannattaa yrittää, kun muutakaan keinoa ei ole annettu.


    • saija4569

      saanko kysyä mitä tapahtuu jos nainen sitten joskus eroaa? mun aviomies majiailee tällä hetkellä eronneen romani naisen luona ja naisella on kolme lasta. mitenhän heidän seurustelunsa onnistuu muka kun tämä nainen itse sanoi ettei voi ottaa miestä tai menettää lapsensa entiselle miehelleen tai miehen suvulle

    • dinee1222

      Sää oot ikuisesti sen nainen jolle lapsen teet!

    • suomessa yleistä!

      oi sellaista se on täällä suomen maassa ystävä rakas mistä johtuu suomalaisten anteeksi siis.. valkolaisten teini raskaudet häpeättekö te jotain? jos ette niin miksei vanhemmat seiso siinä vierellä kun lapsensa kuksii ja tekasee vauvoja kun teillä on se niin on luonnollista tuo seksuaalinen kanssakäyminen et hyvä ettei sitä tehdä torin laidalla keskellä kaupunkia.niinhän te sanotte et romanit häpee kaikkea.. nyt täytysi maritan ja maurin olla tarkkana ku jarkko ja pikku sanna kuksii..huutaa vuoron perään nyt ulos sisään ulos ettei vaan tuu niitä vauvoja tämähän on teille kaiketi luonnollista. itse kun olen tälläinen luonnoton ihminen.. on se vaan kumma kun valkolaiset hehkuttaa niin omia tekosiaan tapojaan ym.. niin sitten loppu tulokset onkin tälläsiä aivan mahottomia..eikö hävetä teitä?

    • Gardians

      Voi kun et ymmärrä lukemaasi.

      Itsehän romskut huutaa naama väärällään ett häpeätte sitä ja tätä, tuota ei voi tehdä eikä ainakaan tuota..

      Minulla romskuja naapureina; sitä eläimellistä huutoa kun Gunnar-Allan-Tenho-Mertsi painaa Rosita-Mirandaa- !

      Meidän talon nuorta väkeä hymyilyttää nää romskut, pihalla astellaan niin kopeasti että ja öisin huuvetaa ko elukat.
      Sikiäväisyys romskuilla on mahtava, ja mikä on kun itte ei tarvitse ko painaa- kyllä yhteiskunta maksaa.
      Aika harvoin on ´valkoisia`teiniäitejä jotka jättävät kaiken kohtalon huomaan ja vihkimäti painavat vain tullakseen raskaaksi, katsokaa miltä näyttää ko teini-ikäinen romsku menee kengät kopisten, kehärenkaat heiluen...

    • sdklosdkxlsxsx

      en tiedä

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin Ilkka Kanerva kuoli?

      Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti
      Maailman menoa
      265
      17199
    2. Oho! Susanna Laine uudessa hiustyylissä - Julkkismeikkaajalta tiukka palaute: "Ihan sama..."

      Ex-Salkkarit tähti ja juontaja Susanna Laine on monessa mukana. Ex-missi tunnetaan pitkistä, vaaleista hiuksistaan . Mitäs tykkäät uudesta hiustyylist
      Kotimaiset julkkisjuorut
      23
      5536
    3. Ilkka kanerva

      Ilkka Kanerva kuollut 74v
      Turku
      115
      2595
    4. Yllätyspaljastus: Poppari Robin Packalen kiittää urastaan iskelmätähti Juha Tapiota: "Jos mä en..."

      Oi, mikä tarina. Juha Tapio ja Robin ovat kyllä symppiksiä molemmat. Kumpi heistä on suosikkisi? https://www.suomi24.fi/viihde/yllatyspaljastus-poppar
      Kotimaiset julkkisjuorut
      16
      2087
    5. Venäjän lippulaiva Moskva upotettu Mustallamerellä

      Venäjän laivaston lippulaiva Mustalalmerellä on 180 m pituinen, Neuvostoliiton aikana rakennettu Moskva-niminen risteilijä. Ukraina ilmoitti eilen saa
      Maailman menoa
      336
      1778
    6. Pikkaraiskan puhelut

      Mitä tuo jätkä hakee sillä että julkaisee kuinka kauan on puhunut puhelimessa? Tekee itsestään vieläkin idiootimman tuolla vai mikä tää juttu?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      111
      1013
    7. Ilkka Kanerva on kuollut

      74-vuotiaana.
      Maailman menoa
      59
      961
    8. Sofia Belorf ja Sonja Aiello

      Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      45
      909
    9. Hossein Najaf juotti lapset humalaan ja käytti häikäilemättä hyväkseen

      Keski-Suomen käräjäoikeus on tuominnut 60-vuotiaan Hossein Najafin neljän vuoden vankeusrangaistukseen. Ensimmäisen tytön kanssa hän oli useita kerto
      Maailman menoa
      32
      904
    Aihe