Raskaustesti positiivinen, mutta...

Raskaana?

Moikka! Tein tänään aamulla positiivisen (erittäin vahvan sellaisen) raskaustestin apteekin omalla testillä, joka on erittäin ihana juttu!!!

5

524

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ä26

      Ehkä et vain ollut vielä odottanut tarpeeksi? Luulisin että johtuu siitä.

    • 4ttä odotellessa

      kyllä se testi ihan oikeen on näyttäny jos kerran siihen on kaksi viivaa tullut. toinen on merkki siitä että testi on tehty oikein, ja toinen viiva merkki siitä että olet raskaana :) onnea vaan kovasti :)

    • raskaana?

      Kiitos! :)

    • Onnea onnea :)

      Ei se testi näytä positiivista, ellei ole raskaana. Vääriä negatiivisia tuloksia kai voi tulla, mutta ei positiivisia. Eli oikein paljon onnea plussasta! :)

    • juu niin tekee

      Joo, niin ainakin se apteekin halvin testi tekee - se, johon pitää pipetillä pistää pissiä, että ensin kostuvat molemmat ruudut, joihin toiseen ilmestyy vahva kontrolliviiva ja toinen ruutu on typötyhjä. Plussaviiva ilmestyy vähitellen, sillai aavemaisesti :D

      Ei testi näytä plussaa, jos pississä ei ole hcg:tä (raskauden osoittavaa hormonia).

      Onneksi olkoon raskauden johdosta :D

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olet toisen kanssa

      ...ja minä yhä vain sinua kaipaan. Tiedän ettet ole onnellinen siellä. Älä hukkaa aitoa onnea ja rakkautta hukkaan vain
      Ikävä
      224
      1556
    2. Näytit taas lihoneen.

      Tynnyri se vaan kasvaa.
      Ikävä
      29
      1403
    3. Kuka teistä on paras nainen

      A-nainen? J-nainen? K-nainen? M-nainen? S-nainen? Vai kenties joku muu...? 😊
      Ikävä
      61
      1269
    4. Immu otti pataan

      Olen pettynyt, hänen piti viedä Stagalaa kuin litran mittaa - mutta kuinka kävikään? Voi hemmetti sentään.... Ääääääh!
      Kotimaiset julkkisjuorut
      70
      1242
    5. Onko jotain mistä

      Olet huolissasi kaivattusi suhteen?
      Ikävä
      78
      1204
    6. Osaako joku selittää tätä

      Että miksi mulle on joka toinen ventovieras ihminen tyly ainakin ilmeillään ja eleillään?
      Ikävä
      75
      1172
    7. Jos me joskus nähtäisiin

      niin ei kai sen vielä tarvitsisi merkitä sen enempää? Ja voihan olla ettei kumpikaan enää siinä vaiheessa edes haluaisi
      Ikävä
      103
      1163
    8. Koska vietät

      Yhteisen yön kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      54
      998
    9. Lesken uusi

      Onko totta että puolangan kunnalla töissä ollut mies joka kuoli niin sen vaimolla jo uusi lohduttaja. Pitäneekö paikkans
      Puolanka
      18
      962
    10. Persun suusta:"Köyhät on luusereita ja ansaitsevat köyhyyden"

      Ministeri Juuston apulainen näin uhoaa. Mitäs siinä. Kyllä on jo tiedetty muutaman vuoden hallitustyön pohjalta että per
      Lieksa
      177
      865
    Aihe