Pulma.

Poop-poop

Onko normaalia ulostaa 4-5 päivän välein? :-S Mulla on ollut tammikuusta asti ummetusta, joskus on vatsa toiminut ihan ok-hyvin,ja joskus taas ei. En tiedä mistä johtuu. On otettu kokeita röntgen= OK. Lääkäri vaan sanoi että tule takaisin jos tulee vatsakipuja tai jotain..
Pitäisikö mun jatkaa Levolacin käyttöä?(Joku muu lääke?) Lopetin sen vähäksi aikaa koska luulen että se olisi jotenkin haitaksi(suolistolle?)? vastailkaahan!

3

78

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ....................

      Eihän se normaalia ole, vaan suolen pitäisi toimia päivittäin ja mielellään parikin kertaa päivässä. Kokeilepa käydä lenkillä esim. reipasta kävelyä pari kilsaa aamuin illoin, juo enemmän vettä (pari litraa päivässä), syö banaaneja, luumuja, myös muita hedelmiä ja kasviksia salaattia yms... Ja enemmän kuitua, eli täysjyväviljaa. Puurossakin voit korvata osan hiutaleista leseillä.

    • 125 unna

      No ei todellakaan ole normaalia eikä terveellistä. Tutkimuksiin mars !!

      • Poop-poop

        No oon käynyt jo lääkärissä kolmekin kertaa ja tutkimukset on tehty. :-/ Liikun kyllä paljon, päivittäin ja juon paljon vettä, että en sitten tiiä missä on vika. Luumutkaan ei auta :-( Puuroakin syön ja pellavansiemeniäkin oon syönyt... Niin, tietääks kukaan onks toi LEvoLac ihan ok käyttää sittes???


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Pride-liputus närästää monissa Suomen kunnissa

      Suomen lipun nostamisesta on laki. Pride‑liputuksesta ei. Kieltäytyviin kuntiin kohdistuu poliittista painostusta kuin k
      Maailman menoa
      147
      3992
    2. On tiedossa, että venäjämieliset diggaavat diktatuurista venäjää

      jossa ei esim. ole sanan- ja lehdistönvapautta. Mutta keitä nämä venäjän palvojat sitten ovat, ei heitä toki paljon ole
      Maailman menoa
      40
      2436
    3. Vihreiden, SDP:n ja Vasemmistoliiton kannattajista selvästi alle puolet on miehiä

      ja silti joku punafeministi valitti kokoomuksen naiskannattajien puutteesta, vaikka siellä on enemmän naisia kuin punavi
      Maailman menoa
      74
      2407
    4. Belfastissa käynnissä kunnon persuilu

      Joku random mamu tekee rikoksen, niin sikäläiset naamiopersut kostavat tuhoamalla kantaävestön omaisuutta. Liekö siellä
      Maailman menoa
      73
      2302
    5. Ensin Henry Novak ja nyt sitten se Irlannin tapaus

      jossa mustaihoinen afrikkalainen mieshenkilö puukottaa valkoihoista maassa makaavaa miestä useita kertoa pään alueelle.
      Maailman menoa
      52
      2083
    6. Islamovasemmistolaisuus - tälläista termiä käytetään

      Termi tarkoittaa alunperin äärivasemmiston ja muslimifundamentalistien liittoa, jonka ytimessä oli antisemitismi. Isl
      Maailman menoa
      21
      1797
    7. Persujen kannatusromahdus tekee kesästä 2026 nautinnollisen

      Satoi tai paistoi, niin Suomen kansalaisella on kuluvana kesänä syytä hymyyn. Niin upealta tuntuu persujen kannatusroma
      Maailman menoa
      80
      1643
    8. Mitä kirjainta haluaisit

      Ra kastella mahdottomasti?
      Ikävä
      79
      1576
    9. Kaunein nimi

      Mikä on mielestäsi kaunein miehen ja naisen nimi? Haluaisitko itse olla joku toisen niminen?
      Ikävä
      71
      1117
    10. Onko kaivattusi rohkeampi kuin sinä?

      Vai oletko sinä rohkeampia? Mikä on rohkea teko, minkä sinä tai kaivattusi on tehnyt? Mitä siitä seurasi?
      Ikävä
      58
      1101
    Aihe