Jos wowin sivuilta käy lataamassa sen 10 päivän kokeiluversion ja aloittaa pelin siinä, saako peliä jatkaa hahmolla, jonka luo kokeiluversiossa ja samatsa paikasta, mihin sillä on jäänyt kun pelin sitten ostaa myöhemmin? Vai pitääkö peli aloittaa alusta?
10 päivän kokeiluversio
Atsiu
880
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Voi jatkaa samalla käyttäjällä ja hahmolla/hahmoilla, jotka olet luonut.
OK. Kiitos tiedosta :)
Semmonen kysymys vielä, et mistä hetkestä tuo 10 päivää lähtee juoksemaan? Kun teen tilin battle.nettiin, vai kun pelaan peliä ekaa ekrtaa?
WoWista tulee ilmainen vähän ajan päästä :) joten en lähtis maksamaan.
:O kiva (mistä tämä tieto on peräisin?)
Mut osaisko joku vastata edelliseen kysymykseen?
Lähtee kulumaan siitä hetkestä, kuin teit sen käyttäjän.
OK. 2 päivää jäi sit käyttämättä. noh ei se mittää.
Kannattaa muuten aloittaa wowin pelaaminen tekemällä jonkun kanssa raf:n (=recruit a friend), jonka avulla saat: 1kk ilmaista peliaikaa, 3x exp:n kaverisi lähettyvillä ja voit summoa kaverin minnepäin tahansa pelissä. No ainakin peliajan vuoksi se on suositeltavaa. Raf:a varten tarvitsee vain itse pelin, eikä tarvitse ostaa peliaikaa.
Jos olet kiinnostunut viestitähän takaisin minulle. :)
Minulla on 5 maximi lvl:stä käyttäjää (lvl 85). Serverillä ja puolella ei ole väliä.
Skype tunnus on: Silbburi