Nyt ei mee ihan hyvin. Juon viidettä päivää putkeen. Ja on työviikko. Töissä siis kännissä... Vatsa on ihan paskana. Tuntuu, että koko ajan oksettaa. Eilen vielä sain juomisesta hyvän olon, mutta nyt tuntuu, että fyysinen olo vain pahenee, kun ottaa lisää. Ei vittu pysty lopettamaan. Juon masennukseen ja se taas lisää masennustani... se perinteinen oravanpyörä siis.
Voi vittu
6
158
Vastaukset
- easeaseas
tässä neuvo: lopeta se juominen. ei kai sitä viinaa kukaan muu sun kurkkuusi kaada, kuin sina itse
- Heh..
Otas vajaapäinen juopporetku taas viinaa, tai käy pilleripurkilla, niin rauhotut vähäksi aikaa.
Ja käy lääkärillä tutkituttamassa viinalla lahonnut pääsi, vaikka diagnoosi onkin selvä:
http://piv.pivpiv.dk/
Tällä kertaa minäkin suosittelen pilleripurkkia mutta vain vähäksi aikaa.
Käyt lekurilla ja sanot suoraan että tämmönen tilanne.
Kun olet toipunut niin yritä saada psykologin aika ja ehkä saat selville mikä masentaa.
googleta imodium, librax, josko ne sopisi sinulle (librax on respalääke).
Niihin vatsavaivoihin siis.- pa pam
Otat reilusti diapamia kun lopetat putken.
- Tässä totuus
Itsehän juon jo viidettä vuotta putkeen. Myös minä olen töissä kännissä. Onneksi olen esimiesasemassa niin voin teettää kaiken työn muilla. Tälläkin hetkellä katselen ja naureskelen kun duunarit juoksee paikasta toiseen minun töitäni hoitamassa ja samalla tekevät luonnollisesti omiakin hommia.
Juomisen aloitin koska halusin unohtaa. Mitäkö halusin unohtaa? Sitä en enää muista. Omistat varmaankin suuren ja kannattavan, vientikauppaa Kiinaan käyvän firman itse. Et henkilökohtaisesti seurustele varaministeriä alempien kiinalaisten kanssa, vaan apulaistoimitusjohtajasi hoitavat käytännön sopimukset ja muun sellaisen teknisen homman. Itse viettänet suurimman osan aikaasi Välimerellä jossakin huviloistasi (tarkoitan tietenkin Japanin Välimerta; kuka nyt viitsisi haaskata aikaansa turistien hienhajuissa Italiassa tai Espanjassa!) ja suurimmissa periaatteellisissa kysymyksissä käyt videoneuvottelun vastapuolen ykköspomon kanssa. Tulkin välityksellä tietenkin, niitähän, valantehneitä, sinulla riittää. Olet käynyt peruskoulun, jonka jälkeen konstruoit omaisuutesi perustana olevan hajulukkotuotannon, eikä sinun tarvitse osata vieraita molotuksia: sitä varten on filosofian maisterit sun muut lisurit.
Palkkasi muodostuu siten, että otat firman kassasta rahaa niin paljon kuin haluat; ekonomistit ja DI:t laskevat vuoden päättyessä paljonko, ja se on sitten sinun palkkasi.
Juot vain oman polttimosi tekemää karvialaista pontikkaa (olet syntyjäsi Karviasta) tai japanilaisen keittiömestarisi valmistamaa sakea. Lennähdät 5.8. henkilökohtaisella suihkullasi Karvia-päiville ja lupsautat silmiäsi häikäistyneille sukulaisillesi. Sen jälkeen suot Kataiselle ja (Olli) Rehnille 10 minuutin audienssin ennenkuin palaat saarellesi.
Ainoa sinua huolestuttava asia on, että olet jo 31-vuotias, ja maailmasta on vielä niin suuri osa valloittamatta; Aleksanteri Suurikin oli tuossa iässä saanut aikaan enemmän.
Sulkeudun suosioosi!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Sanna: Nvidia sijoittaa miljardi dollaria Nokian osakkeisiin
Nvidia merkitsee osakkeet 6,01 Yhdysvaltain dollarin osakekohtaisella merkintähinnalla tavanomaisten toteutumisehtojen t645700Palkansaajilta kupattiin 27,5 mrd euroa työeläkkeisiin
Jo pelkän himmelin toimintakulut olivat 400 miljoonaa euroa, jolla olisi mukavasti tuottanut myös sote-palveluja hyvinvo1073585Suomessa Pohjoismaiden tyhmimmät demarit......aijaijai..
Lasse Lehtinen sanoo suoraan, että Ruotsissa on fiksummat demarit kuin Suomessa. Ja Tampereella fiksummat demut kuin Hel573448Marinin hallitus hyväksyi soten (105-77) vuonna 2021
vastaan äänesti Kok, persut, KD, Liike Nyt. Nyt on sitten käynyt niin kuin on käynyt. Pääkirjoitus: Sanna Marin jätti472847Sanna Marin teki sen, mihin muut eivät pystyneet - sote kerralla maaliin
Yli 15 vuotta Suomessa vatvottu sote-uudistus meni lopulta läpi Sanna Marinin hallituksen aikana. Edeltävät hallitukset52693Lehtinen: "Oli demareidenkin onni, että valkoiset voittivat sodan 1918"
Lasse Lehtisen mukaan vasemmalla on radiohiljaisuus hänen uutuuskirjastaan, "Läheltä piti. Kansakunnan hurjat hetket" L932672SDP:n valtuutettu valehtelee koulutuksensa
SDP:n helsinkiläinen kaupunginvaltuutettu Mahad Ahmed käyttää maisterin titteliä suoritettuaan 60 opintopisteen epäviral732538IL - 100 000 potentiaalista sotilasta pakeni Ukrainasta!
"Ukrainasta nuorten miesten joukkopako Liki 100 000 asevelvollisuusikäistä miestä on poistunut Ukrainasta parin viime k132440Nepotismi jytkyttää porvaristossa
Taas uutisoidaan, että useampi perussuomalainen kansanedustaja on palkannut oman perheenjäsenensä eduskunta-avustajaksi861967Persut palkkaavat verorahoilla
avustajikseen lapsiaan ja naisystäviään. Juuso on palkannut avustajakseen oman poikansa. Hänen koulutustaustastaan ei3411917