edelleenkään tilaa ei vapaudu...

poistin yhteensä 14gigaa levyasemalta, kuitenkin vapaata tilaa tuli vain 2gb ://///////////// missä vika mitä tehdä, ?? -.-

(olen eheyttänyt kaikki asemat, enkä käytä roskakoria vaan poistan tiedostot suoraan ://)

kovo paskana ?
2174
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Se vapauttaa seonneilta lohkoilta tilat, mutta
vapautuksen täytyy olla asetuksissa automaatilla.
Ja voit joutua ajamaan sen kymmeniä kertoja.

Voit ajaa myös levyn "pintatarkistuksen", mutta se
kestää sitten yleensä tunteja.

Jos käytössä on vaikka Nortonin työkalut, niin
on se ainakin nopeempi ja tehokkaampikin.

Tutki vaikka etsi toiminnolla yli 20 megaa suurempien tiedostojen määrä, tuli kerran semmonen örkki vastaan, joka vaan täytti levyä jättimäisellä tiedostolla.

Uudempi painos viruksesta (ei mato) oli fiksumpi,
se täytti levyä luomalla 'miljoonia' pikkutiedostoja.

Äänestä

Mikä käyttöjärjestelmä sulla on?

Onhan palomuuri virustorjunta windows päivitykset kunnossa ad-awarella skannattu.

komentorivillä ajamalla komennon chkdsk/f pystyt tarkistamaan onko kovalevyllä bad sectoreita. Jos on yhtään, ota selvää onko kovalevyssä takuu voimassa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


neji kirjoitti:

poistin yhteensä 14gigaa levyasemalta, kuitenkin vapaata tilaa tuli vain 2gb ://///////////// missä vika mitä tehdä, ?? -.-

(olen eheyttänyt kaikki asemat, enkä käytä roskakoria vaan poistan tiedostot suoraan ://)

kovo paskana ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu