Hei! Riemurasiassa oli tämä ufopätkä. Hidastuksissa ja zuumauksissa näkyy lehtävä kappale hidastuksessa, pilvet vaan pölisee. Normaalinopeudella kappale lentää niin nopeaan, että tuskin ehtii silmä havaita. Laitan siltä varalta, että joku ei ole nähnyt tai käynyt kattomassa tätä rasiassa.
http://www.riemurasia.net/jylppy/media.php?id=83091
http://www.riemurasia.net/jylppy/media.php?id=83091
Vastaukset 5
Vanhimmat
Feikki. Pilvi ei todellakaan käyttyäydy noin vaikka siitä lähtisi minkälainen
galaktisen liiton valo-tai rauta alus. Kohteen kiihdyttäessa se on liian tarkkarajainen.
feikki feikki huutaa heti kaikki,mutta kun noin fiksu olet niin huomaat varmaan ettei se lähde pilvestä liikkeelle vaan tulee kauempaa sen läpi. Sitä en tiedä kuinka feikki se on mutta jotain sulta silti jäi huomaamatta.
Joo teologian vinsentti, esine lentää kauempaa kuten huomasitkin. Minä en halua kantaa myöskään pätkän aitouteen ja muuhun, laitoinpahan tämän linkin tähän, kun arvelin sen kiinnostavan uhvo-ihmisiä ja paranormaalin harrastajia.
Minusta jokainen voi omalla kohdallaan analysoida asioita tavallaan ja miettiä milloin kyseessä on aito ja milloin feikki. Aito asiahan ei feikiksi väittämisellä mitätöidy, eikä feikki muutu aidoksi. Jotkut ei pysty muuttamaan uskomuksiaan toiseksi, vaikka todisteita on silmien edessä. Vain omakohtainen kokemus vakuuttaa asiat.
Näissä paranormaalijutuissa on mielenkiintoista millaisia eri suhtautumistapoja vallalla on. Joku väittää esimerkiksi, että vieraita sivilisaatioita ei ole olemassa eikä myöskään telepatiaa tai kummittelua, vaikka kiistattomia todisteita vierailijoista kuitenkin hallituksilla sekä miljoonilla täysjärkisillä ihmisilä sekä ufoista että kummituksista. Kuitenkin tällainen paranormaalien asioiden kieltäjä saattaa uskoa kritiikittömäti siihen, että joku mies 2000v sitten syntyi neitseestä henkiolennon siittämänä ja käveli myöhemmin veden päällä. Vaikkei kyseisestä tapahtumasta ole mitään silminnäkijälausuntoa eikä edes videota youtubessa.
Jokainen käsittelee asiat tavallaan. =)
onpa kumma jos Jesus-elokuvista ei ole videota youtubessa, vaikka feikkejähän nekin on.
tosi hyvin tehty, muttei tarpeeksi hyvin.. koska, jos läpäisysuunnassa pilvi käyttäytyis noi rajusti, niin se näkyis kyllä pyörteinä muissa pilven osissakiin.