Saitko lipun?

Lippu.fi palvelussa taas ongelmia... En ymmärrä kuka sinne pääsee läpi? Kokoajan teksti "palvelussa ruuhkaa, yrittäkää myöhemmin uudelleen". Rämpytin sivua 2s välein auki eikä sisään pääse ostamaan lippuja. Puhelut katkeaa sen jälkeen kun on valinnut haluaako suomen vai ruotsinkielistä palvelua. Onneksi kaveri sai ärrältä liput!
15761
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

sama ongelma täällä. vituttaaaa. puhelimella ei päässyt ollenkaan läpi

Äänestä

ei yhtään lohduta, vaikka tietää etten ole ainoa joka ei saanut lippua!!! helv.... lippupiste!!!

Äänestä

jäi liput saamatta. Älkää missään nimessä ostako huuto.netin kaverilta lippuja. Trokaritoiminta on perseestä ja saa pitää lippunsa!!!

Äänestä

Niin kun kukaan ei osta, ehkäpä jatkossa trokareita ei ole kun kukaan ei osta yli hintaisia lippuja...
Mielummin olen keikalle menemättä kun ryöstö hintoja rupean maksamaan

Äänestä

Lopetin juuri sponsoroimasta Lippu.fi nimistä "palvelua". Ei voi olla niin, että kerta toisensa jälkeen jää lippu saamatta pelkästään myyjän alimitoitettujen myyntisivujen takia. Näin kävi mm U2 konserttien kanssa. Pääsin silloinkin netin kautta ostotapahtumaan joka kuitenkin tilttasi. Tämän jälkeen saikin sitten katsella lappua jossa todettiin "palvelun" olevan täynnä asiakkaita. Kuka sinne pääsi läpi? Minä aion tästä lähtien asioida vain ammattilaisten kanssa so Lippupalvelu. Tällaiset Lippu.fi nimiset amatöörit ja rahastajat saavat jäädä vaikka möisivät lippuja Jimi Hendrixin paluukonserttiin, saatana.

Äänestä

eikös lippupalvelussa pääse ihan jonoon?

tuolla joutu jonottamaan koko aika uudestaan.. on kyllä täyttä shittiä!!!!

Äänestä

Olipa kyllä vitun paskat sivut nuo lippupalvelun. Varmaan oli viimenen mahis itelle nähä rammstein ja jotku saatanan trokarit vei kaikki liput. Kyllä itekki loppu ko. sivun tukeminen kokonaan. Ja trokareita en tue ikinä, palakoot helvetissä saatana!

Äänestä

Sivusto ei toiminut ja puhelin ei vastannut. Paska sivusto, nyt on boikotin paikka.

Äänestä

Minkä ihmeen takia ihmiset yrittävät joka kerta saada lippuja netistä? Joka keikan jälkeen sama itku, kun sivut oli huonot ja Lippupiste on paska jne. Kun itse haluan keikalle, menen aina myyntipisteeseen ja joka kerta olen lippujen kanssa sieltä poistunut.

Nytkin kaikki jonottajat saivat lippuja ja niitä jäi vielä ylikin. Nekin saivat jotka tulivat 10 jälkeen paikalle. Ei noita nettisivuja ole edes tarkoitettu toimimaan kunnolla, mutta Lippupisteen omaat koneet toimivat AINA paremmin kuin yleiset kurasivut.

Ei muuta kuin menkää peiliin, jos haluette jotakin tahoa liputtomuudestanne syyttää.

Äänestä
  • *peilin eteen
    *haluatte*

    Äänestä

  • Katsos, kuules, kun on ihmisiä, jotka eivät pääse töiden takia jonottelemaan myyntipisteisiin. Siksi!

    Äänestä

Yritin aikani kotona kahdella koneella ja yhdellä puhelimella onnistumatta, pääsin kyllä monta kertaa valitsemaan haluamani liput mutta en saanut niitä sitten ostoskoriin kun heitti jatkuvasti että virhe palvelussa, yritä uudestaan. Puhelimella en päässyt edes jonoon. Lopulta älysin luovuttaa ja ajoin sata lasissa Ärrälle josta sain liput yläkatsomoon.

Äänestä

Tuttuni sanoi eilen että yrittää ostaa lippuja myös myyntiin, no kävipä niin hassusti ettei saanut edes itselle ja nyt sitten kommentoi huutiksessa lipunmyyjiä haukkuen ym. Niin se ihmismieli vaan muuttu.
Niiden puolesta harmi jotka tosiaan ovat kovia faneja ja lippu jäi saamatta.

Ei se ole tyhmä joka pyytää vaan se joka maksaa!

Äänestä

Saikohan niitä lippuja käytännössä kukaan Lippupisteen nettisivujen kautta tai puhelimitse? Tiedän useamman, joka yritti nettisivujen kautta tilata noin tunnin-parin ajan, mutta kukaan ei päässyt sitä kautta tilaamaan. Ilmeisesti myös myyntipisteitä lippuja oli riittänyt melko pitkään. Joten: saikohan kukaan niitä netitse (sivu ruuhkautunut) tai puhelimitse (linjat ruuhkautuneet)?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


oi ihana Lindemann kirjoitti:

Lippu.fi palvelussa taas ongelmia... En ymmärrä kuka sinne pääsee läpi? Kokoajan teksti "palvelussa ruuhkaa, yrittäkää myöhemmin uudelleen". Rämpytin sivua 2s välein auki eikä sisään pääse ostamaan lippuja. Puhelut katkeaa sen jälkeen kun on valinnut haluaako suomen vai ruotsinkielistä palvelua. Onneksi kaveri sai ärrältä liput!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu