Kylpytynnyrin rakentaja?

Wanharouwa -50

Hei kaikille. Mietin millä nimikkeellä lähden hakemaan ja kyselemään ns Remonttireiskaa kun avuntarve olisi kylpytynnyrin rakentamisessa? Minulla olisi mahdollisuus ostaa hyvinkin halvalla vain kylpytynnyrin muovinen sisäallas, ulkopuoli, asennukset, eristykset jne pitäisi jonkun muun tehdä, itse en osaa. Mistä siis työmiehiä ja mitä valmistaudun maksamaan, tuntipalkkaa vai urakkaa? Mikä olisi realistinen arvio työstä?

3

148

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • EP.

      Osaava kirvesmies tekee. Missäpäin Suomea? tuntityönä tai urakkana, tuskin pystyy kilpailemaan valmiin ohuesta puumateriaalista tehdyn tynnyrin kanssa mutta saat sellaisen kun haluat ja paremmasta tavarasta tehdyn.

      • Wanharouwa -50

        Varsinais-suomesta. Tuota juuri ajattelinkin että saisi hieman erimallisen ja kokoisen...


      • Wanharouwa -50 kirjoitti:

        Varsinais-suomesta. Tuota juuri ajattelinkin että saisi hieman erimallisen ja kokoisen...

        Koska olet Varsinais-Suomesta, niin Somerniemellä puufirma joka myy valmiita kylpytynnyrien puuosia, valmiiksi koneitettuja, jotka tarvvii vain latoa, esim. pyöreän kylpytynnyrin seinille.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka ei suostu laskemaan bensan hintaa

      Sanna laski esimerkiksi sähkön arvonlisäveron 10 prosenttiin, jonka Riiikka anosti 25,5 prosenttiin. Sannan aikaan bens
      Maailman menoa
      192
      3870
    2. Maahanmuuttajien vaikutus Suomen valtiontalouteen positiivinen

      Maahanmuuttajat maksavat enemmän tuloveroja kuin saavat tulonsiirtoja. Eroavat persuista tässä suhteessa. Persuista o
      Maailman menoa
      50
      3236
    3. EK: Suomi tarvitsee vuosittain 45 000 maahanmuuttajaa

      Senpä takia Riikkakin laulaa sen lauluja kenen leipää syö. Viime vuonnahan Suomeen muutti 50 tuhatta ulkomaalaista. htt
      Maailman menoa
      229
      2672
    4. Kesäaika on normaaliaika...

      ...siten illalla on valoisaa tunnin pitempään, on sitten kesä tai talvi. Voi nauttia päivän jatkumisesta. Kuka nyt aamul
      Maailman menoa
      253
      2243
    5. Uusin tutkimus: Suomi on maailman toiseksi vähin rasistinen maa

      taakse jää mm. Ruotsi(7) ja Norja(8). Martin Paasi(kok.): Kumoaa vasemmiston väitteet. Kansainvälinen vertailu osoitta
      Maailman menoa
      77
      1938
    6. Ketkä 8 Ähtärin luottamushenkilöä saivat syytteen virka_aseman väärinkäyttämisestä?

      Nyt näiden valtuutettujen nimet esiin, kiitos! Nämä henkilöt pitää yksinkertaisesti laittaa syrjään Ähtärin kaupunginva
      Ähtäri
      33
      1432
    7. Ähtärin päättäjät

      Nyt tulee kutsu leivättömän pöydän äärelle. Syytteet nostetaan. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/cef83309-0a1b-4fcd-9b
      Ähtäri
      53
      1367
    8. Tulen hulluksi hänestä

      Hän on vanha ja varattu. Mutta olen ihan hulluna häneen. Haluan hänet omakseni. Haluan olla hänen kanssaan ajasta ikuisu
      Ikävä
      70
      1228
    9. Ensimmäinen kuukausi palkatatta

      Siis ei jumankauta näitä kokoomuksen ehdoituksia. Nytkin joku Otto Meri ehdoittaa, että ensimmäinen kuukausi pitäisi ty
      Kansallinen Kokoomus
      98
      1072
    10. Miltä tuntuu kun

      On asioita joita ei rahalla voi ostaa?
      Ikävä
      109
      929
    Aihe