Trauma sinusta

En ole aikuinen?

Mulla on trauma sinun kalseudestasi ja ynseydestäsi. Sen takia tämä hirtti.

6

351

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Niitä riittää

      Selityksiä selitysten perään.

    • 5+7

      Minulla on trauma sinun kypsymättömydestä ja epäoikeudenmukaisuudesta.
      Kaikki on jo sanottu ja tehty, hyvästi.

    • Toinen voi olla

      ujo, ja/tai epävarma tunteistasi?

      Monet tulkitsevat ujouden juuri kertomallasi tavalla.

    • trauma :)

      Yksinkertaisesti hän käyttäytyy niin sellaisia ihmisiä kohtaan, joista ei välitä. Viesti on selvääkin selvempi, mutta pahasti addiktoituneeseen se ei ole tehonnut. Olen ajatellut sitäkin, etsinkö hänestä isääni, joka oli etäinen ja jonka ainoaa minusta lausumaa hyväksyvää kommenttia hellin kuin kukkaa.

    • hirtetty

      Minulla on trauma sinun ylpeydestäsi ja pinnallisuudestasi et ollutkaan sellainen kun kuvittelin.

    • Onneton säheltäjä

      Kalseus ja ynseys on epävarmuutta kohdata elämän vaikeita asioita. Se vaatii elämänkoulua. Jotkut oppivat, toiset eivät ikinä. Toivottavasti minä olen oppinut sen. En enää ole epävarma, enkä pelkää. Suru ja peruuttamaton ero on vain enää läsnä. Kestohymy on päällä, mutta sisältä olen väsynyt ja rikki. Huominen on epävarma ja tulevaisuus pelottava. Miten jaksan ilman sinua rakas.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      29
      2854
    2. Jos vedetään mutkat suoraksi?

      Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar
      Sinkut
      106
      2651
    3. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      28
      2365
    4. Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia

      Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.
      Maailman menoa
      49
      1904
    5. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      14
      1493
    6. Miten must tuntuu

      et sä ajattelet mua just nyt
      Ikävä
      32
      1463
    7. Kun et vain tajua että

      sua lähestytään feikkiprofiililla :D Hanki aivot :D m-n
      Ikävä
      177
      1183
    8. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      102
      1173
    9. En vain unohda

      Sitä miten rakastuneesti olet minua katsonut. Oliko tunteet liian suuria että niistä olisi voinut puhua.
      Ikävä
      71
      1015
    10. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      81
      958
    Aihe