hotelli Ähtärin suunnalla?

anu_mr

Mesikammen vai Tuuri? Kumpi on parempi?
Kokemuksia?

8

5720

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Never again

      Varasimme huoneen Mesikämmenestä ja hinta oli 129 eur/vrk. Netissä kuvat huoneesta näyttivät tosi hienoilta, mutta totuus oli jotakin ihan muuta. Huone oli alkuperäisessä kunnossa. Vihreät kupruilevat kokolattiamatot ja karmeat kuluneet vihertävät paneelit ja haju oli kuin vanhassa kirjastossa. Mene ihmeessä Tuuriin. Siellä on hotellihuoneen taso kuin kuninkaan linnassa. 150 eurolla saat jo sviitin. Onneksi saimme peruttua huoneen. Meidän olisi pitänyt maksaa vielä 20 euroa lisää, jotta olisimme saaneet allergiahuoneen. Netissä tosin hinnatkin ovat ihan erit.

    • -

      Karhuperheen kesäpaketin otimme Ähtärin Mesikämmenestä. Huoneena remontoitu Mesikämmen huone, ihan perushuone, mutta laminaattilattia ja uusittu kylpyhuone. Kaikissa huoneissa parvekkeet, jotka tosin kaipaisivat pientä laittamista. Myös parvekkeella olevat kalusteet (pöytä ja kaksi tuolia) aika vanhoja, raskaita puukalusteita. Hotellihuoneesta muutenkin pientä puutetta, mm. toinen yöpöytä olisi ollut kiva, oli siis vaan parisängyn toisella puolella. Huonessa vain yksi tuoli ja majoittujia oli 2 aikuista ja 2 lasta. Olisi ehkä saanut jojoku jakkara olla vielä lisäksi. Vuodesohvahan huoneesta löytyi, mutta se oli levitetty lapsille vuoteeksi.

      Muuten miljöö korvasikin sitten nämä hotellin iän myötä saamat kulumat ja huoneen kalusteissa olevat puutteet. Kylpylä (pieni tosin) oli mieluinen, illalla auringonpaisteessa kävelyllä rantamaisemissa, eläinpuisto aivan hotellin vieressä, joten oli todellä kätevä mennä aamulla. Ja olihan hotellin käytävät mukavasti vähän erilaisia kuin normaalisti, kallioseinämää.

      Tuurista varmaan löytyy luksusta enemmän, kun hotelli on uudempi, mutta me viihdyimme kyllä Mesikämmenessäkin. Makuasioita.....

    • surkein hotelli evör

      Älkää menkö Mesikämmeneen. Surkea hotelli, surkea aamupala. Seinissä on jotain möhjää mistä vauvani sai allergiareaktion, kun sitä meni silmään. Epämääräinen rollaattori oli koko sen ajan kun olimme siellä ja huumehörhöjä siellä sun täällä.

      • no justiinsa

        Olen usein majoittunut Mesikämmenessä ja huumehörhöjä en ole ikinä tavannut. Hotelli on käsitykseni mukaan ihan perhehotelli. Osa huoneista on kuluneita, osa uusittuja.
        Ihmettelen kuinka vauvasi on voinut kallioseinillä valuvaa vettä saada silmiinsä.....


    • Tampereelta1

      Juuri tulimme mesikämmensestä. Todella kiva paikk.
      Hyvä ruoka,erinomainen ala carte, todella sykähdyttävä hotelli, vaikka lähes alkuperäiskuntoinen, olin todella lumoutunut.
      Siellä tehdään asioita oikein! Ja eläintarha tosiaan ihan vieressä.
      Menemme ensivuonna uusiksi!

    • Kutvonen

      Tuo hotelli Mesikämmen pyörii nykyisin naisjohtajien armoilla ja kun ei akoilla tieto/taitoa ole uudistaa nykyvaatimuksia vastaaviksi? Eivät saa edes lounaslistoja nettisivuille päivitettyä, joten kannattaa mennä Tuuriin yöksi (siistit, nykyaikaiset huoneet) ja syödäkin siellä. Oli muuten hyvät ruuat.
      Pandat näkee netissäkin, niitä varten ei kannata sinne majoittua, kun Tuurissa saa aikaa vietettyä monin verroin paremmin!

      • AkatKämmenestä

        Kutvonen voi puolestamme mennä kyläkauppaan ja Pattayalle, me pidämme huolen hotellistamme ilman Kutvostakin.


    • Anonyymi

      Voi luoja mikä homepesä ja siivous oli huoneissa todella huono en kyllä suosittele kenellekään!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Huomenta ihana

      Kauniskasvoinen ihanuus 😘 saan sut vielä
      Ikävä
      41
      7054
    2. Hei rakas...

      Miten on työpäivä sujunut? Rakastan sinua 💗
      Ikävä
      32
      3958
    3. Ei tämä etene ikinä

      Kun kumpikaan ei enää ota yhteyttä. Mä en ainakaan uskalla.
      Ikävä
      47
      3391
    4. Edelleen sitä on vaikea uskoa

      Että olisit oikeasti rakastunut muhun
      Ikävä
      40
      2959
    5. Vitsi mihin menit. Heti takasin.

      Mä näin sut tuu takasin! Oli kiire, niin en ehtiny sin perään!
      Ikävä
      17
      2736
    6. Toiveikas vai toivoton

      torstai? Ajatuksia?
      Ikävä
      37
      2238
    7. Mukavaa päivää

      Mun rakkauden kohteelle ❤️ toivottavasti olet onnellinen
      Ikävä
      16
      2206
    8. Koko ajan olet

      Senkin suhteen kiusannut. Halut on ihan mielettömät olleet jo pitkään
      Ikävä
      41
      2173
    9. Voi ei! Jari Sillanpää heitti keikan Helsingissä - Hämmästyttävä hetki lavalla...

      Ex-tangokuningas on parhaillaan konserttikiertueella. Hän esiintyi Savoy teatterissa äitienpäivänä. Sillanpää jakoi kons
      Suomalaiset julkkikset
      47
      2127
    10. Miksi et irrota otettasi

      Suhteeni?
      Ikävä
      40
      2078
    Aihe