hotelli Ähtärin suunnalla?

anu_mr

Mesikammen vai Tuuri? Kumpi on parempi?
Kokemuksia?

8

5997

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Never again

      Varasimme huoneen Mesikämmenestä ja hinta oli 129 eur/vrk. Netissä kuvat huoneesta näyttivät tosi hienoilta, mutta totuus oli jotakin ihan muuta. Huone oli alkuperäisessä kunnossa. Vihreät kupruilevat kokolattiamatot ja karmeat kuluneet vihertävät paneelit ja haju oli kuin vanhassa kirjastossa. Mene ihmeessä Tuuriin. Siellä on hotellihuoneen taso kuin kuninkaan linnassa. 150 eurolla saat jo sviitin. Onneksi saimme peruttua huoneen. Meidän olisi pitänyt maksaa vielä 20 euroa lisää, jotta olisimme saaneet allergiahuoneen. Netissä tosin hinnatkin ovat ihan erit.

    • -

      Karhuperheen kesäpaketin otimme Ähtärin Mesikämmenestä. Huoneena remontoitu Mesikämmen huone, ihan perushuone, mutta laminaattilattia ja uusittu kylpyhuone. Kaikissa huoneissa parvekkeet, jotka tosin kaipaisivat pientä laittamista. Myös parvekkeella olevat kalusteet (pöytä ja kaksi tuolia) aika vanhoja, raskaita puukalusteita. Hotellihuoneesta muutenkin pientä puutetta, mm. toinen yöpöytä olisi ollut kiva, oli siis vaan parisängyn toisella puolella. Huonessa vain yksi tuoli ja majoittujia oli 2 aikuista ja 2 lasta. Olisi ehkä saanut jojoku jakkara olla vielä lisäksi. Vuodesohvahan huoneesta löytyi, mutta se oli levitetty lapsille vuoteeksi.

      Muuten miljöö korvasikin sitten nämä hotellin iän myötä saamat kulumat ja huoneen kalusteissa olevat puutteet. Kylpylä (pieni tosin) oli mieluinen, illalla auringonpaisteessa kävelyllä rantamaisemissa, eläinpuisto aivan hotellin vieressä, joten oli todellä kätevä mennä aamulla. Ja olihan hotellin käytävät mukavasti vähän erilaisia kuin normaalisti, kallioseinämää.

      Tuurista varmaan löytyy luksusta enemmän, kun hotelli on uudempi, mutta me viihdyimme kyllä Mesikämmenessäkin. Makuasioita.....

    • surkein hotelli evör

      Älkää menkö Mesikämmeneen. Surkea hotelli, surkea aamupala. Seinissä on jotain möhjää mistä vauvani sai allergiareaktion, kun sitä meni silmään. Epämääräinen rollaattori oli koko sen ajan kun olimme siellä ja huumehörhöjä siellä sun täällä.

      • no justiinsa

        Olen usein majoittunut Mesikämmenessä ja huumehörhöjä en ole ikinä tavannut. Hotelli on käsitykseni mukaan ihan perhehotelli. Osa huoneista on kuluneita, osa uusittuja.
        Ihmettelen kuinka vauvasi on voinut kallioseinillä valuvaa vettä saada silmiinsä.....


    • Tampereelta1

      Juuri tulimme mesikämmensestä. Todella kiva paikk.
      Hyvä ruoka,erinomainen ala carte, todella sykähdyttävä hotelli, vaikka lähes alkuperäiskuntoinen, olin todella lumoutunut.
      Siellä tehdään asioita oikein! Ja eläintarha tosiaan ihan vieressä.
      Menemme ensivuonna uusiksi!

    • Kutvonen

      Tuo hotelli Mesikämmen pyörii nykyisin naisjohtajien armoilla ja kun ei akoilla tieto/taitoa ole uudistaa nykyvaatimuksia vastaaviksi? Eivät saa edes lounaslistoja nettisivuille päivitettyä, joten kannattaa mennä Tuuriin yöksi (siistit, nykyaikaiset huoneet) ja syödäkin siellä. Oli muuten hyvät ruuat.
      Pandat näkee netissäkin, niitä varten ei kannata sinne majoittua, kun Tuurissa saa aikaa vietettyä monin verroin paremmin!

      • AkatKämmenestä

        Kutvonen voi puolestamme mennä kyläkauppaan ja Pattayalle, me pidämme huolen hotellistamme ilman Kutvostakin.


    • Anonyymi

      Voi luoja mikä homepesä ja siivous oli huoneissa todella huono en kyllä suosittele kenellekään!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?

      Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin
      Maailman menoa
      339
      11836
    2. IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!

      "IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its
      Maailman menoa
      359
      7986
    3. Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?

      Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut
      Kotimaiset julkkisjuorut
      93
      3173
    4. Verinen koira

      Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?
      Imatra
      98
      2268
    5. Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa

      Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.
      Maailman menoa
      156
      2229
    6. Mira Luoti, Vain Elämää

      kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?
      Maailman menoa
      8
      1666
    7. Faktat kehiin!

      kauanko aiot odottaa kaivattuasi? ja miks?
      Ikävä
      110
      1271
    8. Mopokeulija

      Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin
      Haapavesi
      55
      1113
    9. Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !

      Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus
      Ähtäri
      26
      908
    10. Sylikkäin.

      Sylikkäin, suudellen. Milloin haluaisit näin nainen tehdä ? Vain häntä ajatellen 😘. Tietenkin jos häntä asia kiinnosta
      Ikävä
      60
      803
    Aihe