Vain liian myöhään ...
Ymmärrän kaiken hänen näkökulmastaan, miltä kaiken on tarvinnut tuntua.
Ymmärrän sen nyt, aiemmin en.
Ja se tuntemus on täysin väärä ja päinvastainen mitä totuus mutta itse sain sen
tuntumaan siltä mitä hän kuvittelee.
Aiheutin itse koko sotkun ja väärät käsitykset.
Kylmät väreet menee kun mietin miltä kaikki on näyttänyt ja tuntunut.
(( ...
Ymmärrys heräsi
16
348
Vastaukset
- vai kuinka tahdot
Olet sympaattinen ihminen, eikö olisi keskustelun paikka?
- Menikö tää
miehelle vai naiselle ?
- Alkup.kirj.
Naiselle meni. Keskiseen Suomeen.
- luulen
En ole ap. mutta vastaan että mieheltä naiselle
- Sitä vain
samaa huuhaata kuin kaikki muutkin ei keneltäkään ei kenellekään.
- ihan joku muu..
Koitahan sinäkin jo ymmärtää, että sitähän se täällä on. Tuskin itekään täällä kirjoittelet koko nimillä.. Sivusta on hyvä huudella.
- .
No mikäs sut nyt yhtäkkiä sai heräämään? Hyvä kun tajusit lopulta vaikka siinä aika kauan kestikin.
- polvillani
Niin samantapaisia ajatuksia aloittajalla.
Aika selkeyttää asioita, joskus liian myöhään tai sitten sillä ei ole merkitystä vaikka aikaa kuluu, jos kummatkin on toisessa kiinni, vaikka vain ajatuksen tasolla. Kaipaa, vaikka toinen ei sitä tiedä.
Haluaa ymmärtää toista.
Hirvittää, jos olen tuottanut kohtuutonta pahaa oloa hänelle, kun itse en osannut lukea kaikkea oikein. Se ei ollut tarkoitus. En halua koskaan tapahtuvan mitään vastaavaa. Olin tyhmä, anteeksi.
Ajatukseni ketjuun.- Unienkeli
Anteeksipyyntö on osa rakkautta,
jonka antaa jossain hetkessä
pienen ....
Kaipaus on sydämessä
tunne kulkee toiseen
lempeän tuulen lailla.
Öitä!
- jos oikeasti välität
Pyydät anteeksi povillasi virtuaalitodellisuudelta:). Ei keneltäkään käytännössä. No etpä ole ensimmäinen. Jos et halua koskaan tapahtuvan mitään vastaavaa, tee jotain ihan oikeassa elämässä.
- polvillani
irl on ihan oma lukunsa. Tänne kertoo/purkaa ajatuksiaan ja elää myötätunteessa. Se ei tarkoita, mitä tänne laittaa, etteikö niitä sanoja ja ajatuksia kertoisis irl. Välitän.
- i r l
polvillani kirjoitti:
irl on ihan oma lukunsa. Tänne kertoo/purkaa ajatuksiaan ja elää myötätunteessa. Se ei tarkoita, mitä tänne laittaa, etteikö niitä sanoja ja ajatuksia kertoisis irl. Välitän.
Se, että näet toisen näkökulmasta on jo paljon (monet eivät opi koskaan näkemään kuin oman puolensa). Se, että näet ja ymmärrät voi merkitä toiselle sitä, että välität - ainakin hän huomaa, että olet halunnut ajatella ja ymmärtää. Se on varmasti itsessään miellyttävää.
Ihmisten ei kannattaisi aina niin visusti pitää salattua totuutta mykkinä itsellään ja antaa tärkeiden ihmisten vetää käsityksiään mistä sattuu, mistä sattuvat kiinni saamaan.
- Ajatuksen vastaus
Eihän aina voi tietää, mitä toisille on aiheuttanut, mutta jos sen oivaltaa, niin oman itsensä ja toisen toipumisen vuoksi, on hyvä yrittää jotakin tapahtuneesta ilmaista. Lopputuloksesta ei voi tietää, mutta jos hyvällä tarkoituksella sen tekee, niin saa ainakin itselleen rauhan.
- joo mutta
Totta. Anteeksi pyyntö merkitsee todella paljon sekä pyytäjälle että ihmiselle jolta anteeksi pydetään. Kunhan se tapahtuu kasvokkain tai edes jotenkin intiimimmällä tasolla kuin näin. Joskus voi käydä niin että anteeksipyyntö korjaa ylättävän paljon asioita. Pelkästään täällä anteeksi pyytäminen vain lisää toisen huonoa oloa ja tulee sellainen olo että eikö ollut enemmän arvoinen.
- Iina Peukaloinen
Olin tunnistavinani hänet täältä silloin joskus ja toivon, etten olisi tunnistanut. Sen jälkeen on ollut vaikeaa uskoa enää yhtään mihinkään. En ymmärrä...ehkä olin pelkkä vitsi.
- tällä hetkellä
Vähän samat tunnelmat. Tai en ehkä vitsi mutta en ainakaan itsensä likoon laittamisen (edes vähän) arvoinen oikeassa elämässä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 14510820
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1485393Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p414135Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1323612Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska352664Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191916Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3591582Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?981577Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?741435Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1311396