Eli oma rakas acerini aloitti vittuilunsa formatoinnin, ja windows 7 64bit uudelleen asennuksen jälkeen. kone toimii muuten erinomaisesti, mutta kun avaa esim youtubesta useampia välilehtiä, niin koko kone pysähtyy, ja vain virtanamiska toimii. kone on nyt useampaan kertaan formatoitu uudestaan, siinä toivossa, että ongelma poistuisi, mutta ilman menestystä. Ideoita?
acer aspire 8530 tilttaa
sauhupetteri
4
73
Vastaukset
- sauhupetteri
Keneltäkään ei siis tosiaan irtoa neuvoja?
- Kerropa lisäksi...
Mitä selainta käytät, kun tuo ongelma tulee esille? Toimiiko muilla sivuilla OK, vaikka useampia välilehtiä auki?
Puuttunee jokin lisäosa? Oletko asentanut sellaisia tai onko selain pyytänyt asentamaan (esim. ylhäällä näytöllä)?
Hyvät lähtötiedot antamalla saa paremmin vastauksia! No yleensä Acereissa Ubuntu toimii, kokeile sitä jos Windows vittuilee. Koneellahan voi olla molemmat asennettuina ihan hyvin.
- jackkron
Oletko tarkistanut onko 7 löytänyt kaikkiin laitteisiin ajurit? Jos ei niin Acerilta hakemaan.
-J-
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p475475Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "612356Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella181880Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1451771- 171595
No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol331543Kulukusuunnat
Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v5138881-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."
Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome171117Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan
Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy771088Joutuuko Suomi24-palvelu taas oikeuteen ?
Nämä Purraa ja Perussuomalaista johtoa pedofiilian suojeliana pitävän kirjoittajan viestit eivät vain poistu täältä. Se2231021