Kaikenlaista löytyy

kummastelija---

Nuo muut uskontoaiheiset foorumut ovat suht. asiallisia ja niistä jutellaan aiheeseen liittyvistä asioista.
Tällä vl-palstalla taas ei puhuta juuri muusta kuin Synneistä, s.a.a.t.a.n.a.s.t.a, p.i.l.l.u.i.s.t.a, v.i.t.u.i.s.t.a, raiskauksista, pedofiliasta ja p.i.p.p.e.l.e.i.s.t.ä.

Ootte te kyllä kummaa porukkaa.

5

58

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • etsivä-xx

      Olet täysin oikeassa. Tänne ovat kerääntyneet seksuaaliväritteiset kirjoitukset. Niillä en tarkoita asiallisia tekstejä vaan niitä missä ei ole mitään muuta asiaa kun näillä sanoilla herkuttelu. Luulisi, että suomi 24 palstalla olisi näille jokin seksipalstakin olemassa, vai onko niissä perempi moderointi. Varmaankin kirkko kuulolla palstalla on mukavampi keskustella kun kirkon moderaattorit sentään sellaiset asiat poistaa. On iso ero, kun vertaa es lestojen palstaa ja tätä.

    • Kesksuteluaihe

      Mitä ilmeisemmin keskustelua käydään kullekin "yhteisölle" ajankohtaisista asioista.

    • Ajankohtaista on

      Ei savua ilman tulta.

    • !"#¤%&/

      Täällä koirat nuolevat ja mässäilevät Lasaruksen paiseilla.

      • Korjaus

        Eikun Ollin paiseilla.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      234
      3992
    2. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      123
      2307
    3. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      82
      1996
    4. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      140
      1449
    5. Mistä kehon osasta

      Pidät minussa eniten?
      Ikävä
      77
      929
    6. Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan

      Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein
      Maailman menoa
      127
      927
    7. Hotelli kainuu

      Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!
      Kuhmo
      37
      920
    8. Ovatko vastasyntyneet vauvat syntisiä?

      Se ihmisten keksimä järjetön perisynti, jos ovat!
      Luterilaisuus
      330
      849
    9. Pitäis vaan lopettaa

      Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei
      Ikävä
      8
      837
    10. J. Rinta-Joupilla jättimäinen veropetosvyyhti

      Seinäjoen keskustan kiinteismiljonäärit olleet jo pitkään ahtaalla ja liittykö J. Rinta-Jouppikin rintamaan? https://yl
      Seinäjoki
      61
      756
    Aihe