ihottumaa käsissä, mutta

primarynurse

tuskin tää psoria on vai onko ? siis käden päälly puolelle on ilmaantunut vaaleaa ihottuman näköistä, niin kuin iho kuivuis ja hilseilis pois. mutta tää on valkosta eikös psori oo aina punasta ? oon yrittänyt rasvata ja öljytä, mutta mikään ei auta. nyt se on alkanut levitä ranteeseen sekä sisä - että ulkopuolelle. sekä sormien väleihin. siis oisko ehdotuksia mitä kantsis kokeilla, oon rasvannut sheavoilla, essexin lotionilla ja ihan öljyllä.

2

590

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Potku

      Jos se valkoinen kuori lähtee pois ja jää jäljelle punanen pehmeä kohouma niin psori. Saunan jälkeen kutiaa.

    • Anonyymi

      Kannettataan käsissä kauppa ostoksia, tramatologi puhe puhelut, mustalaiset, romaanit, ei kirjat.
      He ovat aloittaneet Merja Liikanen liiketalouden koulutusohjelma, markkinointi, talous- kulkemiset kodeissa tippuu käsistä toisten lattialle kapparavara.
      Nyt kulkevat käsissä tavarat kävelyt portaiden todennäköisesti ajaleltu reitti, ei automaattinen ajattelu vapaa ajattelu terveydenhuollon Eveliina

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen vaalilupaus oli euron bensa

      Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.
      Maailman menoa
      120
      2239
    2. Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin

      Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n
      Maailman menoa
      55
      2174
    3. Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin

      Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi
      Maataloustuki
      50
      1865
    4. EK: Suomi tarvitsee vuosittain 45 000 maahanmuuttajaa

      Senpä takia Riikkakin laulaa sen lauluja kenen leipää syö. Viime vuonnahan Suomeen muutti 50 tuhatta ulkomaalaista. htt
      Maailman menoa
      6
      1402
    5. Topi osti Askon

      Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan
      Maailman menoa
      76
      1393
    6. Mitä kirjainta kaipaat?

      Pitkästä aikaa tämmöistä. Onko kirjain muuttunut edellisestä. ☺️
      Ikävä
      94
      1377
    7. Kastaa ja upottaa on eri sanat

      Kastaa ja upottaa on eri sanat ja niillä on eri merkitys. Eikä Jeesusta haudattu upottamalla maahan kaivettuun kuoppaan
      Kaste
      219
      1161
    8. Uskomatonta touhua!

      Ei olis uskonut että kateus yrittäjää kohtaan menee noin pitkälle. TTP:ssa irrotettu sähköjohto jäätelöaltaasta. Kaikki
      Haapavesi
      31
      1140
    9. Oliko se oikeasti epäselvää

      sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men
      Ikävä
      62
      1123
    10. Miten hän sinua katsoi?

      😊😊😊😊😊😊
      Ikävä
      68
      979
    Aihe