Tohmajärven kolaroijalla 2,9 promillea

--!--

alkoholia veressä, eli tuollainen humalatila on liikenteessä jo enemmmän kuin vaarallinen.

Tohmajärvellä viime tiistaina sattuneen kuolonkolarin oikeuslääketieteellinen tutkimus autonkuljettajan osalta on valmistunut.

33-vuotiaan tohmajärveläismiehen veren alkoholipitoisuus oli 2,9 promillea. Kysymyksessä on vahva humalatila.

Muuilta osin onnettomuuden tutkinta jatkuu.

2

177

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Naapurin nainen.

      Voi voi kuskina ollut TAAS oikke yhteiskuntamme reppana äitin poika. ja typerykset hypänny vielä kyytiin. luonto hoitaa.

    • No juu

      se on sitä varsinaista luonnonvalintaa jos mikä, ja apuna on alkomahooli.
      Oikeastaan olisi järjestettävä Kelan kustantama ryyppykuukausi , niin sen jälkeen elinkelpoisimmat yksilöt olisi vielä hengissä mutta suuri osa idiooteista kuollut tavalla jos toisellakin. Näin syntyisi huomattavia säästöjä valtiontalouteen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois

      Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait
      Maailman menoa
      20
      2978
    2. Tykkäsin rakas

      Tuottaa sulle nautintoa❤️🔥olet paras ja nautin itsekkin suunnattomasti
      Suhteet
      39
      2577
    3. Mies mä oon ihan helppo

      Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...
      Ikävä
      38
      1443
    4. Hyvää iltaa!

      Mikä on päivän viisaus?
      Ikävä
      84
      1340
    5. Olet onnellinen sinkku

      Näin se on nähtävä.
      Ikävä
      63
      1231
    6. Mies olen aika erakko nykyään

      Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä
      Tunteet
      40
      979
    7. Lavroville taitaa olla jo ikkuna raollaan?

      Lavrovin syytä välttää korkeita paikkoja ja ikkunoiden läheisyyttä.Ettei vain keikahda ikkunasta pihalle.
      Maailman menoa
      124
      883
    8. Haittaako jos

      kaivattusi käy tosi usein pissalla ja/tai kakalla?
      Ikävä
      32
      796
    9. Ylen johdon hulppeat bonukset alkavat taas

      Suora kopio Iltalehdestä: "Asiasta kertoo Iltalehdelle Ylen hallituksen puheenjohtaja Matti Apunen. Mitä tulospalkkioi
      Yle
      27
      645
    10. Skenaario

      Elämä ja kuolema ovat merkillisin nyytti olevaisuutta. Mutta kun kumpaakaan ei ole, syntyy lapsuksia, joita korjaamaan
      Sinkut
      59
      611
    Aihe