Joka paikassa lässytetään rakkaudesta, uskosta, jumalasta ja kaikesta muusta mitkä liittyvät edellä manittuhin asioihin.
Eniten minua tässä turhassa elämässä vituttaa se, että ihmisten parissa ei ole tasa-arvoa. Joillekin ihmiselle suodaan mahdollisuuksia enemmän kuin muille, toiset saavat elämäänsä asioita joista muut voivat vain kuvitella jne.
Elämä on täyttä helvettiä sen vuoksi että osalle ihmisistä ei jostain syystä suoda samoja mahdollisuuksia kuin muille. Ei vaikka tekevät niiden asioiden saavuttamiseksi jatkuvasti kaikkensa.
Se alkaa kalvaa ja muuttaa ihmisen vihaiseksi!
Sanoin kuvaamaton raivo jyllää sen vuoksi sisällä.
Elämästä puuttuu tasa-arvo
2
166
Vastaukset
- HKYUYUKYUK
LUE RAAMATUSTA MITÄ JEESUS KERTOO RIKKAASTA MIEHESTÄ JA LASARUKSESTA, OSAT VOIVAT VAIHTUA TUONPUOLEISESSA.JA MYÖS JEESUS SANOI ETTÄ ETSIKÄÄ ENSIN JUMALAN VANHURSKAUTTA NIIN KAIKKI MUUKIN TEILLE ANNETAAN. MINULLE TAAS JUMALA ON TÄRKEÄMPI KUIN TÄMÄ YLTÄKYLLÄISYYS MISSÄ ELÄN, EI SE TUO ONNELLISUUTTA, SEN TUO JUMALAN ANTAMA ILO JA RAUHA.
- entinen katkeroitunu
Katkeruudesta pääsee eroon,kun hyväksyy asiat joita ei voi vain muuttaa,rohkenee muuttaa ne joihin voi vaikuttaa,ymmärtää elämän ainutkertaisuuden ja sitä myötä tekee elämästään mahdollisemman hyvän niillä resursseilla mitä on,yrittää tyytyä siihen mitä on,eikä vertaile omaa elämäänsä muiden elämään.Tiedän,että kuulostaa tyhjänpäiväiseltä,mutta näin se menee.Usko pois,se kannattaa.Multa vei vuosia sisäistää elämän epäoikeudenmukaisuus,paljon isoja menetyksiä jo nuoresta iästä,kuolemaa,sairautta,köyhyyttä ja taloudellista tappiota,vastoinkäymisiä työrintamalla,parisuhde vaikeuksia ym.ym. ja olin pirun katkera vuosia.Kunnes tajusin,että pilaan vain iteltäni tämän elämän katkerana olemalla.Opin nauttimaan pienistä hyvistä asioista ympärilläni,kun ajatus-ja katsantokanta muuttuivat tietoisesta valinnastani.Pikkuhiljaa,askel kerrallaan.Tsemppiä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1862690Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482407Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061122- 84954
- 64921
Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait239819Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20810Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka285775Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies89774Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22708