http://suomenkuvalehti.fi/jutut/politiikka/paavo-vayrynen-yksinainen-uskonsoturi
Lue Paavo Väyrysen mielipide €:sta vuodelta 1997, ennustus oikea
34
159
Vastaukset
Luettu on, vuosia sitten.
Ei jaksa enää.
H.- How true!
"Väyrynen rinnastaa nykyisten vallanpitäjien Emu-uskon keskiajan oppiin katolisen kirkon erehtymättömyydestä."
- kuhan kysäisen
hunksz kirjoitti:
Luettu on, vuosia sitten.
Oli ihan uutisissakin tänään.
Aikuiset lukevat uutisia.
H.Toistat itseäsi.
Harmittaako sinua kun et itse ehtinyt tehdä asiasta aloitetta?
- !?
Väyrynen on ollu oikeassa , on oikeassa nykyäänki, joten se siitä,,,,
eu tulee hajoamaan ennekuin huomaattekaan !!- -
Väyrynenköhän on ollut ainoa sitä mieltä oleva?
- että näin
Luultavasti on ollu,,, ainaki ehdotti paavo lipposen vallassa olo aikoihin
pohjoismattn yhteistyötä, ruotsi norja suomi tanskan kesken , joten ehdotus oli HARVINAISEN ÄLYKÄS jota älyä EI lipposelta löytyny !!????? - VIISAIN suomalis-
poliitikko, UKK valitsi hänet!
- Kaikki kunnia PAAVO
VÄYRYSELLE !
sdp ja kokoomus ovat olleet harvinaisen tyhmiä syrjäyttäessään
aikoinaan PAAVO VÄYRYSEN, erikoisesti SDP:llä oli SUURI HOMMA mollata Paavo Väyrystä Lipposen vallassa olon aikoihin.
Mollaamisessa mentiin HATVINAISEN pitkälle, pantiin jopa tyrmäystippoja lasiin ja sitten uutisoitiin Väyrysen juopottelusta, NYT olemme OIKEESTI KUSESSA PAAVO LIPPOSEN politiikan johdosta !
JOS eduskunta ja hallitus olis silloin kuunnellu mitä asiaa PAAVO VÄYRYSELLÄ oli, emme olis nyt tässä surkimuksessa !
Paavo Väyrynen ehdotti pohjoismaitten yhteistyötä mikä olisi on todella viisasta, kaikki pohjoismaat ovat vauraita maita.
Lipponen nähdään vielä nahkurin orsilla syytettynä suomen kansan pettämisestä ja johtamisesta maksuvaikeuksiin ! - Miten tyhmä!
EU'hun ja vielä ennenkaikkea EMU'un piti mennä ensimmäisessä junassa. Voi tyhmääkin tyhmempää sitä Lipposta.
- 626
Paavo Väyrynen on ollut oikeassa.
Kaikki, mitä on €:sta pihinut, on toteutunut.
Kansa uskoi Lipposta EMU:n suhteen. Kaduttaako?- korjaan : PUHUNUT
Kaikki mitä on €:sta puhunut on toteutunut.
Suomen viisain ja kaukonäköisin poliitikko kautta aikain. - kekkonenki kääntyis
haudassa jos tietäis mitä Lipponen sai aikaan,,,,,,,,, sano lippnen itse aikoinaan,, todellakin pitää paikkansa täydellisesti !!
kyllä kaduttaa, suorastaan v......aa - lipponen vankilaan
suomen kansan vahingoittamisesta ! Lipponen on suomen huonoin, vahinkoa tuottava politikko suomessa kauttaaikojen!
LIPPONEN oli RÖYHKEÄ omapäinen, jopa lausui etten tarvitse ruotsista neuvoja, kun haluttiin tiettää kuinka ruotsi suhtautuu emuun, ruotsi teki kansan äänestyksen, kansa oli vastaan, ruotsi teki TAAS harvinaisen viisaan ratkaisun. Vastaisuudessa kannattaa aina keskustella m
yös naapurimaitten kanssa vatsiki ruotsin, kuten tiedämme historista kautta aikojen ruotsi on säästyny kaikenlaisilta taloudellisilta vahingoilta oman ÄLYKKYYDEN ansiosta !
- Monia kaduttaa
katkerasti että Lipposta äänesti.
Suomesta se mies ei välittänyt pätkääkään, vain omasta itestään.
Kaunaa on tuntenut suomalaisia kohtaan ja sen huomaa "hedelmistään". Emu paha ja teki muutakin pahaa, en jaksa nyt puhua. - Paavo Väyrynen tiesi
14 vuotta sitten, mitä tulee tapahtumaan!
Hän on nähnyt pisimmälle!- ihana Väyrynen
Paavo Väyrysen arvo nousee kohisten, vihdoinki kansa huomaa minkä politikon on menettäny !!!! onneksi ei kuitenkaan kokonaan !
- Siinä nähdään nuo
kansanäänestykset! Lordi ja Hanna Pakarinen ja Paavo Lipponen!
HALLAA tuottivat jokainen, viimemainittu nyt tietenkin mammuttimaisimmin. - Suomalaisten presi-
dentti kuin kansan hyvä isä olisi ollut Paavo Väyrynen.
Näittekö muuten Tavjaa kuinka se kiemurteli ja kiherteli
ja suu korvasta korvaan kuin sammakalla kun Ban Ki-moon oli käväisemässä Suomessa ja kuinka ollakaan: RAHAA anelemassa meiltä Afrikkaan!
UKK on ollut viimeinen presidenttimme.
Hän oli Suomen kansalle kuin isä.
Hän välitti ja piti suomalaisista. - Kekkosta ikäkävä !
AINOA OIKEA PRESIDENTTI OLI KEKKONEN
- "Maan äiti" oli ai-
koinaan Tellervo Koiviso.
Hän kauhisteli julkisuudessa tuota titteliään ja sanoi nähdessään vanhainkodin asukkaita kauhistuneensa
että AI, tuollaisenkinko äiti?
Tuntui pahalta lukea se lehdestä.
Hyvä "kansan äiti" ei olisi suomalaista loukannut. - Nkyisin häntä työl-
listänee tämä Pohjanranta, ilmoitus oli eräässä lehdessä.
- mielenkiintoinen koh
de !
Siihen kannataa tutustua, jospa joku järjestää ryhmäretkiä sinne, osaanotto on taattu, täällä ! - Uskomatonta tuo
Suomen Kuvalehden kirjoitus aloituksessa.
Hän, siis Paavo Väyrynen, on ollut oikeassa,
jo 14 vuotta sitte nähnyt tämän tilanteen €n suhteen,
minkä muut ovat hoksanneet nyt vasta!- paavo parka
sinä se jaksat tätä nostella, palkkatyötäsi varmaan.
- TOTUUS:
paavo parka kirjoitti:
sinä se jaksat tätä nostella, palkkatyötäsi varmaan.
Jos luulet Paavon turhaan aikaansa tai rahaansa kuluttavan,
olet väärässä siinäkin, nikki "paavo parka".
Hän käyttää oikein molemmat kesälomiensakin aikana:
http://www.pohjanranta.com/
Siinä monelle kaltaisellesi luus......olisi mallia, jos pystyisit.
Jos Paavo olisi valittu Suomen johtoon, emme olisi nyt kaulaa myöten suossa.
- Väärin arvasit!
Olet varmaan kauna-Paavo Lipposen ihailija.
Sehän se meidät EMU'un runnoi. Samoin PAKKOruotsin lastenlasten kiusaksi. Eihän sitä pakolla opita, emme elä 1100-lukua, jolloin oli mahdollista vielä PAKOTTAA uskomaan! - Keittiöherkkuja teh
dään, video, kuuntele ja katsele :
http://www.seiska.fi/seiskatv/_a173006/paavo vayrynen kokkaa herkkuruokaansa/
Alan ymmärtää, miksi pidän hänestä. Lemppari-
ruokanikin on sama! - henrjii
mistä persuksesta nuokin ennustukset on revitty.
Nythän sitten kannataisi vaihtaa rahat taaloiksi, kruunuiksi, jos ja kun, tai sitten ei.
Täytyy kysyä sammakolta. - Paavo Väyrynen
on niin fiksu!
Häntä on pidetty hyvin vauvana ja lapsena, rakastettu ja opetettu työhön.
Hän on ollut hyvä koulussa, saanut äitinsäkin kehuja, samoin kuin oppilaskin. Ei ole oppinut tappelemaan.
Samaan aikaan Paavo Lipponen on tapellu katupoikana ja oppinut kovikseksi, siks se on niin tyhmä ja hidas, kaunainen ja hermostunut. Vanhempikin se PaavoLipponen on kuin Paavo Väyrynen. - PAAVO VÄYRYNEN on
seuraava suomen peresidentti, tämä on kansan tahto !
Paavo Väyrysestä suomelle presidentti, PAAVO VÄYRYNEN on ainoa politikko joka on ansainnu presidentin viran, hänellä on pitkä polittinen ura takana, on harvinaisen älykäs, kirjallinen tuotanoto valtaisaa, koulutus virkaan pätevä ! - Asiasta toiseen:
Vähän harmittaa suomalaisten vedättäminen RKPn taholta.
- tavallinen kansa va
in köyhtyy ,,,,, ja " maksaa viulut "
Olettaisin kaikkien miljonäärien olevan vedätyksen takana, erikoisesti ne muutamat suomen miljardöörit jotka hallitsee ja sanelee kokoomuksen politiikan, tässä olemme nyt suurissa veloissa joka pannaan tavalisen köyhän kansan maksettavaksi, on VAIN kokoomuksen ja rikkaitten hyöty pelastaa kreikka suomen verorahoilla !!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin Ilkka Kanerva kuoli?
Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti27717834Oho! Susanna Laine uudessa hiustyylissä - Julkkismeikkaajalta tiukka palaute: "Ihan sama..."
Ex-Salkkarit tähti ja juontaja Susanna Laine on monessa mukana. Ex-missi tunnetaan pitkistä, vaaleista hiuksistaan . Mitäs tykkäät uudesta hiustyylist245701- 1242651
Yllätyspaljastus: Poppari Robin Packalen kiittää urastaan iskelmätähti Juha Tapiota: "Jos mä en..."
Oi, mikä tarina. Juha Tapio ja Robin ovat kyllä symppiksiä molemmat. Kumpi heistä on suosikkisi? https://www.suomi24.fi/viihde/yllatyspaljastus-poppar172178Venäjän lippulaiva Moskva upotettu Mustallamerellä
Venäjän laivaston lippulaiva Mustalalmerellä on 180 m pituinen, Neuvostoliiton aikana rakennettu Moskva-niminen risteilijä. Ukraina ilmoitti eilen saa3361800Pikkaraiskan puhelut
Mitä tuo jätkä hakee sillä että julkaisee kuinka kauan on puhunut puhelimessa? Tekee itsestään vieläkin idiootimman tuolla vai mikä tää juttu?1111051- 59976
Hossein Najaf juotti lapset humalaan ja käytti häikäilemättä hyväkseen
Keski-Suomen käräjäoikeus on tuominnut 60-vuotiaan Hossein Najafin neljän vuoden vankeusrangaistukseen. Ensimmäisen tytön kanssa hän oli useita kerto32950Sofia Belorf ja Sonja Aiello
Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?45948