On helppoa

vaieta asioista ja paeta niitä.
25288
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 25

Vanhimmat

Ei olis ainakaan mulle.

Äänestä

Vaikeneminen on kultaa?
Kone tuskin ymmärtää moista?

Äänestä

parempi vaieta.

Äänestä
  • parempi mut se parempi ei välttämättä ole viisain teko tehdä.

    Äänestä

jos vastapuolella on kiusaava, sadistinen ääliö, niin fiksumpaa on toimia niin, että hän ei voi sanoa samaa. joskus ei ole mitään sanottavaa.

Äänestä

kun mies ei tunne polkujaan se harhailee vain päällä maan. Vanha laulu.

Äänestä

en ole jemmannu sult yhteystietojani, jos kiinnostaa jutella.. joten

Äänestä

Ymmärtäisin mitä tahansa hän mulle haluaisi kertoa. Hän luulee etten ymmärrä ja varmasti sen takiakin aristelee mua. Tiedän että hänkin ymmärtäisi mua. Mutta asioista pitää puhua omaan tahtiin, ajankanssa, silloin kun on valmis siihen.

Äänestä

Mistähän te haluatte niin puhua?

Äänestä
  • haaremini kanssa, tämä on iso ratkaisu. ketä luottokumppaneistani panen seuraavaksi ;o)

    Äänestä

sanoisi mielipiteensä järkevästi, sillä mielipiteellä voi olla merkittävä vaikutus. tarvisi hieman tukea niin kun relax take it easy - asennetta siihen.

Äänestä

ap=N?

Äänestä
  • Niin olen ja pysyn.

    Äänestä

hyvää yötä rakas.

Äänestä
  • älä yhtään rakastele siinä.

    Äänestä

  • vai mitä? kirjoitti:

    älä yhtään rakastele siinä.

    minä minä

    Äänestä

  • :D minä kirjoitti:

    minä minä

    Pankaamme nyt nukkumaan vaan.

    Äänestä

tilanne

Äänestä
  • No yks sumppi vielä. Muisskiss. Sais vaan aidosti joskus mutta lits läts vaan.

    Äänestä

tehty selvitettäviksi eikö?

Äänestä
  • näin on. Ja nyt spagaatiin...

    Äänestä

Miulla on vaan spagettii..noi tikut mitkä lähtee tosta mahan alta.

Äänestä

Itse arvostan avoimuutta. Pakeneminen, puhumattomuus ovat mielestäni pelkuruutta. Ei itseään, tunteitaan, ajatuksiaan pääse karkuun. Puhumattomuus kasvaa sisällä möykyksi joka jossain vaiheessa väkisinkin puskee pintaan. Kokemusta on, olen elänyt elämääni liiankin pelkurimaisesti. Ei enää, tuli vastaan mitä tahansa. Sen päätin ja se myös pitää.

Äänestä

Mutta kun tulee sellainen jähmettymisen tunne, kun luottamus katoaa.

Äänestä
  • Siitäkn kannattaa vaieta, eikä missään nimessä jutella ao.ihmisen kanssa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


vai mitä? kirjoitti:

vaieta asioista ja paeta niitä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu