poisto

oasser

miten täält voi poistaa keskustelun tai tälläsen mitä ny kirjotan?

2

<50

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vauhti ville_

      Käytä mikke sitä rekisteröityä nimimerkkiä niin pystyt poistamaan viestin vai oletko taas kannabis narkkaroinut itseltäsi muistin jälleen kerran?

      • M

        Valitettavasti en ole vieläkään jokaisen viestin takana tällä palstalla, vaikka paranoidisuudessasi varmasti niin luuletkin. Sellaistahan se lienee se hullun elämä sielläpäin, Mikke-riippuvaisen maailmassa, jossa päivittäinen MIkke-annos pitää saada vaikka väkisin.

        Tänään en ole ehtinyt paljon kirjoittamaan, koska olin hallilla jo ennen yhdeksää, ja muutenkin kirjoittaminen on jäänyt aika paljon vähemmälle, koska olemme tehneet monena päivänä isäni kanssa hallilaajennuksen kattotuoleja. Eli lähinnä olen takonut runkonaulaimella nauloja, joita on mennyt tähän mennessä noin 6000 kappaletta, ja vielä menee lisää, ei tosin enää samaa määrää, mutta kyllä 10 000 menee rikki.

        SEinien rungot ovat pystyssä ja kun saadaan kattotuolit paikoilleen, alkaa eristevillojen kanssa painiminen. Se on melko vittumaista hommaa, enkä koskaan ole siitä pitänyt, vaikka olen sitä tehnyt elämässäni aika monta tuntia. Kuten myös nuorempana asbestipurkuhommia, aikana jolloin asiasta ei vielä ollut pahemmin mitään tietoa. Niin, sellaista on kun on jo vanha. On tehnyt asioita melko kehnolla suojainvarustuksella hommissa, joissa nykyisin käytetään lähestulkoon avaruuspukuja.

        Olen myös yrittänyt ylläpitää soittotreenejä, joihin minut innosti taas palaamaan tältä palstalta jo aikaa sitten edesmennyt nimimerkki SirkoMarko Natsisika ja hänen minua kohtaan suuntaamansa päivittäinen viha ja mielipuolinen halunsa olla jotain mitä ei ole, eikä voi koskaan ollakaan.

        Lähtökohtainen ongelmahan hänellä on se, että siinä missä minä kulutin (siis aloittaessani harjoittelun aikoinaan) neljän vuoden aikana neljästä kahdeksaan tuntia harjoitteluun lähestulkoon joka päivä, SirkoMarko on nähnyt musiikkiesitteessä rumpusetin kuvan. Nyky'ään harjoittelen setin ääressä vähän vähemmän, mutta sain taas innostuksen jatkaa.

        Treenin pääpainona nykyisin on lähinnä laajentaa rytmistä sanavarastoa, kuten sanotaan. Sitä tarvitaan, kun puretaan vaikkapa jotain kappaletta rytmisiin alkutekijöihinsä, vaikkapa etsinään polyrytmifillejä, joista jo mainittu SirkoMarko tietää varmasti kaiken. Toinen pääpaino treeneissä on etsiä rytmisiä rakenteita, joiden välillä on motoriikan tai mielen peilkuvamaisessa symmetriassa eroja, ja opettaa sen jälkeen toinen aivojen ja kehon puoli myös kykeneväiseksi tuottamaan samat rytmit mihin toinenkin puoli kykenee.

        Luonnossa symmetria on yleinen trendi, mutta kiitos noitavainojenkin, ihminen on kaukana symmetriasta mielensä ja motoristen kykyjensä osalta.

        Sellaista. Eli hallilta tulin ja nyt menen kellariin, joka on se paikka, jossa taika tapahtuu ja Helvetin portit avataan.

        "Hell split wide open", kuten Phelpsin pappa sanoisi.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin Ilkka Kanerva kuoli?

      Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti
      Maailman menoa
      275
      17546
    2. Oho! Susanna Laine uudessa hiustyylissä - Julkkismeikkaajalta tiukka palaute: "Ihan sama..."

      Ex-Salkkarit tähti ja juontaja Susanna Laine on monessa mukana. Ex-missi tunnetaan pitkistä, vaaleista hiuksistaan . Mitäs tykkäät uudesta hiustyylist
      Kotimaiset julkkisjuorut
      24
      5645
    3. Ilkka kanerva

      Ilkka Kanerva kuollut 74v
      Turku
      121
      2631
    4. Yllätyspaljastus: Poppari Robin Packalen kiittää urastaan iskelmätähti Juha Tapiota: "Jos mä en..."

      Oi, mikä tarina. Juha Tapio ja Robin ovat kyllä symppiksiä molemmat. Kumpi heistä on suosikkisi? https://www.suomi24.fi/viihde/yllatyspaljastus-poppar
      Kotimaiset julkkisjuorut
      17
      2135
    5. Venäjän lippulaiva Moskva upotettu Mustallamerellä

      Venäjän laivaston lippulaiva Mustalalmerellä on 180 m pituinen, Neuvostoliiton aikana rakennettu Moskva-niminen risteilijä. Ukraina ilmoitti eilen saa
      Maailman menoa
      336
      1788
    6. Pikkaraiskan puhelut

      Mitä tuo jätkä hakee sillä että julkaisee kuinka kauan on puhunut puhelimessa? Tekee itsestään vieläkin idiootimman tuolla vai mikä tää juttu?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      111
      1040
    7. Ilkka Kanerva on kuollut

      74-vuotiaana.
      Maailman menoa
      59
      970
    8. Sofia Belorf ja Sonja Aiello

      Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      45
      933
    9. Hossein Najaf juotti lapset humalaan ja käytti häikäilemättä hyväkseen

      Keski-Suomen käräjäoikeus on tuominnut 60-vuotiaan Hossein Najafin neljän vuoden vankeusrangaistukseen. Ensimmäisen tytön kanssa hän oli useita kerto
      Maailman menoa
      32
      931
    Aihe