Otsikossa tulikin kysymys. Yksin olen menossa, reitillä ei väliä. Lennot sikakalliita, liftaamaan en yksin viittis lähteä, sitäkin on tullut tehtyä mutta turvallisuussyistä aina kaverin kanssa. Laivat ja junat ehkä ok, mutta ainakin interrailkortit myös turhan tyyriitä, jos en sitten jatkaisi reissua muuallekin.. Olen siis 24v nainen. Ideoita otetaan vastaan ;)
Miten mahdollisimman halvalla Belgiaan?
3
235
Vastaukset
- 17+6
Ryanairilla pääsee Lappeenrannasta Bryssel-Charleroin kentälle. Ensi kuulle kun varaa, pääsee halvimmillaan alle viiden kympin per suunta. Jos muilta yhtiöiltä etsii tarjouksia, niin kannattaa tarkistaa myös lähialueet. Esimerkiksi Amsterdamista on hyvät yhteydet Belgiaan.
- BryCha
Ryanair Lappeenrannan kentältä on testattu, toimii hyvin. Kannattaa kuitenkin varata ne lennot hyvissä ajoin, vasta syyskuun puolelta löytyy nämä tosi edulliset (Total 18.99 EUR; per suunta veroineen)
- stagiaire
Mietin ihan samaa, halvalla Brysseliin ja maitse. Maitse matkustaminen on paljon kivampaa kuin pilvien yli lentäminen.
Onko jollain kokemuksia bussimatkustamisesta Belgiaan? Ajattelin laivalla Tukholmaan ja yhdellä bussilla Brysseliin. Hintaa tulisi 100 e yhteen suuntaan. Junia käyttämällä joutuisi varmaan vaihtamaan monta kertaa. Tai sitten Tallinnan kautta. Onko tietoa jostain pienemmistä matkatoimistoista. Itse en ole ikinä käyttänyt Eurolinesia, koska aina on ollut halvempi vaihtoehto.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Klaukkalan onnettomuus 4.4
Klaukkalassa oli tänään se kolmen nuoren naisen onnettomuus, onko kellään mitään tietoa mitä kävi tai ketä onnettomuudes1084787Yleltä tyrmäävä uutinen
Ylen uutisen mukaan Raamattu on keksitty n. 2600. Putoaako kristinuskolta pohja kokonaan alta pois? https://yle.fi/a/744031476- 1891104
Pakko kertoa mies
Äitini tietää, että olen ihastunut sinuun. 😳 halusin että hän näkisi sinun kuvan ja pyysin googlaamaan sinua. Kommentti1101088Sinä vain tulit elämääni
Ja joku tarkoitus sillä on ollut. Näyttämään mitä olen ja kuinka arvokas voisin olla. Se muutti ja käänsi elämäni suunna861000Riitta-Liisa ja Toni Roponen: Ero! Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa.
Riitta-Liisa ja Toni Roponen eroavat. Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa. – Talvi on ollut elämäni synk14963tilitoimistopiirainen huutaa
mikä tää piiraisen tilitoimistomies oikee on? olin kuullut vaikka mitä huhuja, että ihan valtavan äkkipikanen mies mutt11948Millaisia ajatuksia on kaivatusta ja tilanteestanne tänään?
Kerro omista mietteistäsi tai lähetä terveisiä. Ehkä hän lukee ja lähettää sinulle takaisin omia mietteitään.47921- 64911
- 64876