Ikävä ihmistä elämääni

Päivän ajatukset

Kaipaan tällä hetkellä ihmistä kai se sitten olisi se sielunkumppania elämääni. Toki minullakin on ystäviä, suuri kiitos. Kaipaan kuitenkin tunnetta, että hei tälle ihmiselle voin kertoa kaiken, mikään asia ei ole tabu, helppoutta, ymmärrystä välistä ilman sanojakin, kepeyttä, syvyyttä, hulluttelua, halua olla kiinnostunut laajasti asioista. Niin, että jokainen persoonani piirre saisi "nälkäänsä" tyydytystä. Ihminen joka inspiroi, antaa energiaa, uusia näkeymksiä ja toki minä vastavuorisesti hänelle. Meneeköhän liian vaikeaselkoiseksi. Jotain tälläistä.

6

196

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kovin tuttua

      sama kaipuu täälläkin, ehkä jopa jokaisella lukijalla. Mistä sen löytäisi? Ehkäpä kävelee vastaan maailman teillä, jos ei niin matka jatkuu niinkuin ennenkin. Yksinkin voi olla.

    • Päivän ajatukset

      Kyllä, yksin taivalletaan tätä tietä kuitenkin avoimena kaikelle. Tulee vastaan taikka ei. Yksinkin toki pärjää. Tulee vain välillä hetkiä jolloin olisi hienoa jakaa ajatuksia, kaikenlaisia, hetkiä jonkun kanssa tai olla vain ja möllöttää. Hiljaa. No, tämä on näemmä tälläinen haaveilujen päivä. Täytynee laittaa läppäri kiinni ja jatkaa arkisten touhujen kera päivää. Vielä biisi ja eikun hyvää päivää kaikille. http://www.youtube.com/watch?v=-OFIw0fP90Y&feature=related

    • Samaa toivoisin,

      Ehkä etsin vääristä paikoista ,pitää vaihtaa suuntaa>

    • Murheen murtama

      Niin. Minäkin kaipaan exääni elämääni, mutta ei kelpaa. Avoimuutta ja luottamusta kun ei ole.

      • emile

        Ilman avoimuutta, luottamusta, tabuttomuutta ei ole sielunkumppanuutta.


    • Sattumaako kaikki

      Kattava kuvaus useamman ihmisen toiveesta. Minunkin.

      Ei vaan liene aina niin helppoa löytää sitä oikeaa. Ja vaikka löytäisikin, haasteita näyttää elämä tuovan runsaasti, esteitä, jotka on ylitettävä. Lienee yhteinen kasvupaikka ja samalla tutustumismahdollisuus.

      Kun tuntuu siltä, että oikea on kohdalla, silloin on syytä toimia . .

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      106
      4572
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      29
      3393
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2380
    4. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      39
      1418
    5. Minulla on käsitys

      Ettet ole kovin se k s uaalinen ihminen.
      Ikävä
      36
      1343
    6. Harmittaako sinua yhtään?

      Tuntuuko pahalta ollenkaan?
      Ikävä
      38
      1196
    7. Puukotus yöllä

      Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
      Sotkamo
      14
      1102
    8. 159
      1026
    9. On varmaan turn off

      Mutta olen tosi kokematon.
      Ikävä
      27
      978
    10. rakas J siellä jossain

      Niin ikävä sua. -P. Nainen
      Ikävä
      6
      944
    Aihe