Ponnahdusikkunan esto

Ei mainoksia

Mitenkä saan firefoxista kytkettyä mainokset pois. Suomi24 palstalla joka sivulla ponnahtava mainos. Asetuksissa on päällä estä ponnahdusikkunat. Hermot tässä menee.

4

1537

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • nyynny

      Mene "Työkalut" --> "Lisäosat" -->" Lataa lisäosia" ja kirjoita hakukenttään "Adblock Plus" ja lataat kyseisen lisäosan selaimeesi. Onhan käytössäsi siis Firefox 5.0? Versionumerosi näet kohdata "Ohje" --> "Tietoja Firefoxista"

      Asennuksen jälkeen Adblock Plus pyytää sinua lisäämään haluamasi suodatintilauksen ja suosittelee muistaakseni Easylist-nimistä tilausta. Itselläni on se vain käytössä ja hyvin sujuu.

      Suosittelen vielä ton Adblock Plussan kylkeen "Adblock Plus Pop-up Addon" nimistä lisäosaa, jolla pystyy estämään kaikki ponnahdusikkunat vielä paremmin. Yksistään Adblock Plus myös estää suurimman osan, mutta sen toiminta tehostuu tuolla vielä enemmän.

      • NoScript

        Kannatta ottaa myöskin käytöön Foxin lisäosa NoScript ja aktivoida se hiiren oikealla klikaamalla tulevalla vaalikolla, aina sivukohtaisesti jos välttämätöntä.


    • helppari 09

      FF:ssa
      Työkalut.
      Asetukset
      Sisältö
      --täppi Estä ponnahdusikkunat

      Sama toiminto löytyy Win
      W7
      Ohjauspaneeli
      Verkko ja Internet
      Internet asetukset
      Tietosuoja (välilehti)
      -täppi Ota ponnahduikkunoiden esto käyttöön

    • toimii1

      Hei helppari 09, aloittajahan kirjoitti ettei tuo estäminen toimi. Perusasetusten esto ei estä kaikkia ponnahdusikkunoita. Tuon "Adblock Plus" lisäosan latasin ja se toimii!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eipä tunnu se "pedofilia" huuto kiinnostavan

      Lähinnä se sekohäirikkö ressukka joutuu itse vastaileen itselleen, mitään näkyvyyttä ei saa, palstalla ylipäätään on hyv
      Maailman menoa
      82
      12665
    2. Näin Enter-napilla tehdään miljardi euroa - Helsingissä

      "Ei se nyt niin kovin ihmeelliseltä näytä. Tavallinen nappi, musta muovinpala, joka kököttää parikymppiä maksavan mustan
      Maailman menoa
      17
      11363
    3. Minulla ei ole ketään muita

      Enkä halua ketään muita kuin sinut.
      Ikävä
      51
      4583
    4. 4,5 promillee

      Aika rajut lukemat joku eilen puhaltanut.
      Suomussalmi
      24
      4297
    5. Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista

      Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni
      Maailman menoa
      16
      4222
    6. Jätä minut rauhaan

      En pidä sinusta. Lopeta seuraaminen. Älä tulkitse keskustelutaitoa tai ystävällisyyttä miksikään sellaiseksi mitä ne eiv
      Ikävä
      36
      4030
    7. Ben Z: "SDP ei ole ollut 50 vuoteen näin huolissaan velasta"

      "– Olen ollut eduskunnassa noin 50 vuotta, eikä SDP ole koskaan ollut niin huolissaan velasta kuin nyt. Se on tietysti h
      Maailman menoa
      57
      3929
    8. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      42
      3752
    9. Harmittaako sinua yhtään?

      Tuntuuko pahalta ollenkaan?
      Ikävä
      60
      3490
    10. Voiku saisi sen sun

      Rakkauden kokea. Tykkään susta niin paljon edelleen.
      Ikävä
      42
      3165
    Aihe