Ponnahdusikkunan esto

Ei mainoksia

Mitenkä saan firefoxista kytkettyä mainokset pois. Suomi24 palstalla joka sivulla ponnahtava mainos. Asetuksissa on päällä estä ponnahdusikkunat. Hermot tässä menee.

4

1546

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • nyynny

      Mene "Työkalut" --> "Lisäosat" -->" Lataa lisäosia" ja kirjoita hakukenttään "Adblock Plus" ja lataat kyseisen lisäosan selaimeesi. Onhan käytössäsi siis Firefox 5.0? Versionumerosi näet kohdata "Ohje" --> "Tietoja Firefoxista"

      Asennuksen jälkeen Adblock Plus pyytää sinua lisäämään haluamasi suodatintilauksen ja suosittelee muistaakseni Easylist-nimistä tilausta. Itselläni on se vain käytössä ja hyvin sujuu.

      Suosittelen vielä ton Adblock Plussan kylkeen "Adblock Plus Pop-up Addon" nimistä lisäosaa, jolla pystyy estämään kaikki ponnahdusikkunat vielä paremmin. Yksistään Adblock Plus myös estää suurimman osan, mutta sen toiminta tehostuu tuolla vielä enemmän.

      • NoScript

        Kannatta ottaa myöskin käytöön Foxin lisäosa NoScript ja aktivoida se hiiren oikealla klikaamalla tulevalla vaalikolla, aina sivukohtaisesti jos välttämätöntä.


    • helppari 09

      FF:ssa
      Työkalut.
      Asetukset
      Sisältö
      --täppi Estä ponnahdusikkunat

      Sama toiminto löytyy Win
      W7
      Ohjauspaneeli
      Verkko ja Internet
      Internet asetukset
      Tietosuoja (välilehti)
      -täppi Ota ponnahduikkunoiden esto käyttöön

    • toimii1

      Hei helppari 09, aloittajahan kirjoitti ettei tuo estäminen toimi. Perusasetusten esto ei estä kaikkia ponnahdusikkunoita. Tuon "Adblock Plus" lisäosan latasin ja se toimii!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. "Miko Bergbom, miksi euron bensa maksaa kaksi euroa?"

      Valtakunnan suurin kaupallinen porvarimediakin kyselee nyt miksi perussuomalaisset ovat rikkoneet tärkeimmän vaalilupauk
      Maailman menoa
      207
      6858
    2. SDP: "On hyvä että bensiinin hinta nousee"

      Suurin oppositiopuolue SDP on mielissään siitä, että bensan hinta nousee suomalaisille. https://www.iltalehti.fi/polit
      Maailman menoa
      196
      3521
    3. Mistä ihmeestä sitä viirasi?

      Oliko tuo Timo Kalima hyvä silmälääkäri? Mikähän hänen silmiinsä osui kun piti mennä tuollaista tekemään. Kaikki näytti
      Jyväskylä
      26
      3299
    4. "Mieheksi ja naiseksi hän heidät loi."

      Räsäsen tuomio on iso harppaus woke-valtioksi. – Tässä maassa on nyt selvästi kiellettyjä sanoja ja ajatusrikoksia. –
      Maailman menoa
      189
      2277
    5. SDP haluaa tappaa maaseudun - bensan hinta mahdollisimman korkealle

      Maaseudulla auto on välttämätön asia, ja lähes kaikilla on bensa-autot. Kuinka tyhmä pitää olla jos äänestää demareita?
      Maailman menoa
      142
      1812
    6. Partamies hoi!

      En aio häiritä jos on mukavampi olla hiljaa tai jos siellä kaukana sinun paikkakunnalla on jo joku hoito. Miten olisi re
      Ikävä
      40
      1787
    7. Outoa toimintaa Tuhannen taalan yrittäjällä

      Ihmiset ympäri Suomen on kyselleet, että miksi tämä yrittäjä hoitaa ilkivalta-asiaa netissä kun se kuuluisi poliisille.
      Haapavesi
      116
      1502
    8. Martina Aitolehti pistää luun kurkkuun Erikoisjoukot-kouluttajalle - Ei usko tätä!

      Martina Aitolehti on persoona, joka herättää monessa tunteita. Hänen yksityiselämänsä on noussut kohuotsikoihin mm. eläm
      Suomalaiset julkkikset
      14
      1096
    9. Etkö vieläkään ole löytänyt ketään??

      😅😅😅😅😅😅😅
      Ikävä
      124
      1078
    10. Riiko Sakkinen läväyttää totuuden - Tästä syystä keskeytti Farmi-kuvaukset

      Riikon toiminta hämmensi... Kuvataiteilija teki yllättävän päätöksen ja halusi lopettaa Farmi Suomi -leikin kesken. Rii
      Tv-sarjat
      18
      944
    Aihe