Mä olen alkanut tykkäämään tuosta Marko Maunukselan laulamisesta ja esiintymisestä. Mun mielestä on paras tangokuninkaallinen joka on tullut sitten sen jälkeen kun Tommi Soidinmäki muutamia vuosia sitten kruunattiin tangokunkuksi.
Maunuksela ei ole ääneltään eikä tyyliltään tyypillinen massamössö- tangokunkku. Ääni sopii hyvin vaikkapa musikaaleihinkin ja esiintyminen on viihdyttävää ja huumorintajuakin tuntuu löytyvän.
Marko Maunuksela
5
511
Vastaukset
Tässä esimerkkinä yks biisi jonka maunuksela laulaa mun mielestä ihan kivasti :
http://www.youtube.com/watch?v=y5kt_zxgwYk- perusarvot kunniaan
Ihan mukava esitys. Mutta tuo tangokuninkaallisten kaljuja peittävä kesämyssy on kamala. Eikö siitä voisi luopua, kornimpaa ei ole kuin kruunu rahvaan päässä. Ajatkin kun ovat nykyään toiset kuin kruunupäitten aikaan vuosisatoja sitten.
- jk
hännonntosiaa hyvä,laulahjja
- Anonyymi
Paras tuomariston puheenjohtaja, ihan mielettömän hyvä.
- Anonyymi
Niin sinun mielestäsi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia.",175103Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/1012321- 1352008
Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee481888Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su1171700"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!551276Hilma Hallo-ahon kuvat julki - kiistää SSK ryhmän nimen merkityksen
Eduskunnan puhemies Jussi Halla-ahon tyttären ympärille on noussut skandaali. Lehdistö sai selville Hilma Hallo-ahon kuu117947Sofia Belorf rehellisenä suhteen alusta Jeff-miljonäärirakkaaseen: "Hän ei..."
Sofia Belórfin elämä on tapetilla Sofia Bling Bling Dubai -realityssä. Näyttävien puitteiden rinnalla Belórf avaa elämää50855Äänestän seuraavissa eduskuntavaaleissa persuja.
Persut on ainoa puolue, joka aidosti vastustaa islamisaatiota Suomessa.303831Kaupungin yt
Honkolan tai hietaman koulu suljetaan. Säästölistalle on nostettu muun muassa Honkolan tai Hietaman koulun toiminnan l24664