Las Barcas, San Agustin

oukalmador

50-v juhlat tulossa ja taas sorruttiin Kanariaan monen Egyptin vuoden jälkeen. Inglesis oltu Santa Ana-villoissa (hieno sijainti rannalla) ja sit jossain siel Melonerasin puolella. Nuo Las Barcas hotellin huoneet vaikutti siisteiltä - onko ne? Digataan enempi Lanzarotesta, Fuerteventurasta ja jopa Teneriffasta, mut aika ja suorat lennot saneli paikan-. Toinen vaihtoehto Amadoers Las villas de amadores, mut onko mummon mussukoille (4, 8, 9v) mitään tekemistä???

T

2

141

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vilperi571

      Amadoresia ainakin minä suosittelisin; kakrut löytää sitä omaa tekemistä aika helposti, mikäli eivät ole mitään sohvaperunoita; esim. rannan vieressä kaunis minigolfrata ja kulkuyhteydet kohtuullisen hyviä esim. Ricon tai Moganin suuntaan ja Palmasiinkin pääsee mukavasti julkisilla. Kohtuullisen rauhallista seutua vanhempia ajatellen ja lähialueiden välillä taksitkin todella edullisia.
      Paikallinen bussireitti taulukko on ihan hyvä, koska sen avulla voi sitten suunnitella reissun esim. vesipuistoon. (löytyy netistäkin, joten reissuja voi halutessaan suunnitella etukäteenkin)
      "sortumista" en oikein ymmärtänyt, mutta vastaavasti mä en ole koskaan sortunut lähtemään Egyptiin niiden "rättipäiden" joukkoon! :)

    • Joka vuosi Canariall

      Ehdottomasti sama mieltä vilperi571 kanssa!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin Ilkka Kanerva kuoli?

      Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti
      Maailman menoa
      277
      17834
    2. Oho! Susanna Laine uudessa hiustyylissä - Julkkismeikkaajalta tiukka palaute: "Ihan sama..."

      Ex-Salkkarit tähti ja juontaja Susanna Laine on monessa mukana. Ex-missi tunnetaan pitkistä, vaaleista hiuksistaan . Mitäs tykkäät uudesta hiustyylist
      Kotimaiset julkkisjuorut
      24
      5701
    3. Ilkka kanerva

      Ilkka Kanerva kuollut 74v
      Turku
      124
      2651
    4. Yllätyspaljastus: Poppari Robin Packalen kiittää urastaan iskelmätähti Juha Tapiota: "Jos mä en..."

      Oi, mikä tarina. Juha Tapio ja Robin ovat kyllä symppiksiä molemmat. Kumpi heistä on suosikkisi? https://www.suomi24.fi/viihde/yllatyspaljastus-poppar
      Kotimaiset julkkisjuorut
      17
      2178
    5. Venäjän lippulaiva Moskva upotettu Mustallamerellä

      Venäjän laivaston lippulaiva Mustalalmerellä on 180 m pituinen, Neuvostoliiton aikana rakennettu Moskva-niminen risteilijä. Ukraina ilmoitti eilen saa
      Maailman menoa
      336
      1800
    6. Pikkaraiskan puhelut

      Mitä tuo jätkä hakee sillä että julkaisee kuinka kauan on puhunut puhelimessa? Tekee itsestään vieläkin idiootimman tuolla vai mikä tää juttu?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      111
      1051
    7. Ilkka Kanerva on kuollut

      74-vuotiaana.
      Maailman menoa
      59
      976
    8. Hossein Najaf juotti lapset humalaan ja käytti häikäilemättä hyväkseen

      Keski-Suomen käräjäoikeus on tuominnut 60-vuotiaan Hossein Najafin neljän vuoden vankeusrangaistukseen. Ensimmäisen tytön kanssa hän oli useita kerto
      Maailman menoa
      32
      950
    9. Sofia Belorf ja Sonja Aiello

      Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      45
      948
    Aihe