Kauniin nimen löysin

Löysinpä kauniin nimen, eikä tunnu olevan edes kovin yleinen. Lapsi vain puuttuu :) Mutta jos joskus saan tytön, tulee hänestä Lili tai Lilia. Olenko ainut, jonka mielestä nuo on kauniita nimiä, vai eikö vaan muut ole niitä löytäneet :D ?
4143
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

nooh ei nuo nyt ihan niin hirveen harvinaisia ole, meidän tytöstä meinasi tulla Lilia mutta ehkä sitten seuraavasta:)

Äänestä

Lilia on kyllä kaunis :) Lili taas on tuttavan kissan nimi ;)

Äänestä

Lilia on kyllä aika yleinen.. nimikeskusteluissa ainakin suunnillee joka toinen ehdottaa Liliaa, tai Liliania. Lili taitaa olla harvinaisempi, ihan söpö nimi.

Äänestä

Joo, aika moni tosiaan sitä ehdottaa näis keskusteluissa mut harvoin taitaa nimeks asti päätyä :D Väestörekisterikeskuksen tietojen mukaan tänä vuonna Lilia-nimi on annettu vasta 21 tytölle.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kukkanen_tuo kirjoitti:

Löysinpä kauniin nimen, eikä tunnu olevan edes kovin yleinen. Lapsi vain puuttuu :) Mutta jos joskus saan tytön, tulee hänestä Lili tai Lilia. Olenko ainut, jonka mielestä nuo on kauniita nimiä, vai eikö vaan muut ole niitä löytäneet :D ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu