papa II,flygol lääkkeen vaikutukset?

joudun huomenna aloittamaan flygol nimistä lääkettä papa II-luokan vuoksi. nyt pelkään sivuoireita mitä lääkkeestä voi tulla,koska kaverillani oli tullut kauheaa pahoin vointia.kertokaa onko muilla ollut jotain oireita?ei olisi kiva kärsiä 5 päivää huonosta olosta,mutta pakkohan se on jos siintä sellaista tulee.kertokaa kokemuksianne!
61293
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Tarkoitatkohan Flagyl-nimistä lääkettä? Se on yleiseti käytetty emätintulehduksen hoitoon.

Flagyl aiheuttaa alkoholin kanssa antabusreaktion, joten alkoholia ei tippaakaan kuurin aikana eikä pariin päivään sen jälkeen!!
Kaverini ei uskonut ja joi alkoholia kuurinsa aikana... Ilta menikin sitten kivasti oksennellessa ja todella pahoinvoivana.

Ja myös emätinpuikkoina annosteltavaa kuuria koskee tuo alkoholin välttäminen! Itse olen saanut nimenomaan emätinpuikkokuurin, eikä olossa ollut valittamista.

Äänestä
  • taidan joutua sen aloittamaan, kun tulehdus on.
    en ole kuullutkaan kysesisen lääkkeen aihauttamista oireista, ainoastaa tuon alkoholikiellon.
    kuinka nopeasti ton avulla tulehduksen oireet häviävät?

    Äänestä

  • sanna kirjoitti:

    taidan joutua sen aloittamaan, kun tulehdus on.
    en ole kuullutkaan kysesisen lääkkeen aihauttamista oireista, ainoastaa tuon alkoholikiellon.
    kuinka nopeasti ton avulla tulehduksen oireet häviävät?

    ..ei ainakaa ollu mitää erityisii oireit..et oisin tienny mistää tulehduksesta..papan ottaja sanoi kyllä et kohdunkaulan pää näyttää ärtyneeltä..mut ei muuten mitää oireit..et ois kiva tietää minkälaisii oireit tos "ois" sit pitän olla...

    mut hyvin on lääkkeitten syönti tähä mennes menny,ku ottaa aina ruoan yhteydes..

    Äänestä

bakteeritasapaino sekaisin emättimessä.
En tietenkään juonut alkoholia mutta eipä se lääke auttanut mihinkään yhtään mitään.
Ei tullut sivuoireita eikä mitään muutakaan ja valkovuoto senkun jatkuu vaan.

Äänestä

mulla oli kans papa kakkonen, mutta en minä mitään lääkkeitä saanut. gyne sanoi että melkeen aina tulehdus paranee itsestään. puolen vuoden päästä menin papaan uudelleen niin ykkönen se oli taas. Mulla tulehdus johtui kai siitä että olin lopettanut juuri e-pillerit ja elimistö hiukan reagoi asiaan...

Äänestä

nyt olisi sitten ensimmäinen päivä ohi eikä tullut mitään erikoisia oireita.vähän semmonen outo olo,ihan ku ois paha olo mut ei kuitenkaa.:)

mulla on kans lisäks ne emätinpuikot et pitäis tulehuksen lähtee,oikeestaa hyvä tää kuuri olikii ku auttaa mun viisauden hampaaseenikii.:)

ja apteekissa jo neuvottiin ettei saa oottaa tippaakaan alkoholia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pelokas kirjoitti:

joudun huomenna aloittamaan flygol nimistä lääkettä papa II-luokan vuoksi. nyt pelkään sivuoireita mitä lääkkeestä voi tulla,koska kaverillani oli tullut kauheaa pahoin vointia.kertokaa onko muilla ollut jotain oireita?ei olisi kiva kärsiä 5 päivää huonosta olosta,mutta pakkohan se on jos siintä sellaista tulee.kertokaa kokemuksianne!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu