Alkavat tosin vasta ensi maanantaina. Näyttää kuiten tänäänkin vettä tihkuttavan kokopäivän. Ehkäpä se tunnettu Esterikin on meidän mukana vanhentunut ja tahtoo Esterilläkin olla sitä virtsan karkailua, mene ja tiedä. Kyllähän luonto jo vettä kaipaileekin vehreys alkaa kadota. Toivotaan vaan vierlä" jäätelö" kesänkin jatkuvan,,,,
Miten lie sataneeko muuallakin kuin täällä Espoossa....
Miten lie sataneeko muuallakin kuin täällä Espoossa....
Vastaukset 12
Vanhimmat
Mitäpäs noista muutamista sade pisaroista. Mutta ,kun tahtoo aina viimeiset tipat tulla kengän kärjille....
sentään vain.
Sullahan on palstaseuraa siellä Espoossa, jos vaikka saisit iltakahveet. Säätiedotuksesta näät missä sataa.
Enkä minä kauaa viihdy täällä orpojen seurassa.........
Kyllä se on heti aamusta jo polkaistava toiseen osoitteeseen kohden Saloa. Satoi tai paistoi. Liekkö sitten suonissa kaalojen verta, kun ei vieläkään malta pysyä paikoillaan.
Uusipäivä uudet, kujeet............
Politikointi valtion velan kanssa jatkuu entiseen tapaansa. Istutaan kalliita kokouksia joitka eivät johda mihinkään, Päivät päästään mietitään miten saataisiin yhteiskunnan palveluita leikatuiksi. Valtion velka tässä jahkailussa kasvaa entiseen tapaansa ollen jo 14872,00 eroa kansalaista kohden. Valtavat kulut säästyisi jos ilman turhia mietintöjä laitetaisiin lasku velasta kansalaisille, Monikin osasi hoitaa velan järjestelyn peremmin kuin riitelevät omaa etuaan hakevat politikot. Velkahan maksatetaan joka tapauksessa kansalaisilla.
hyvä ehdotus, sinua varakkaana miehenä se kirpasee, ei meitä köyhiä.
No eihän se köyhää koske sano torpan muija, kaasi pottuja pataan enemmän, ja heitti sillipurkin liemet perään!
Tottahan tietysti on ettei kaikilla ole varaa, Eikä luottokelvottomat lainaakaan saa. Saavathan kuitenkin elantonsa sosiaalitoimen kautta yhteisistä veronmaksajien euroista..
Kukin on oman onnensa seppä !
Samanlaisesta mustasta karvaisesta reijästä me kaikki olemme maailmaan putkahtaneet. Alastomina ilman rihman kiertämää.
Todella rikkaita on tässä maassa suhteessa väestöön vähän. Monet ovat rakentaneet elin tasonsa ahkeralla työllään. Turhapa heitä on kadehtia.
hyi sinua m.v ,kuinka rumasti sanot, sitä ätees mukavaa.
En minä ainakaa synnuttänyt niitä kahta sellasesta mustasta reijästä .
Terveisiä vaan täältäkinpäin ja hyvää jatkoo , vai onko sekin pahasti sanottu .
He hee.
Onhan asioilla oikeat nimetkin. Miksi pitäisi vääntää munkkilatonaksi. Mielikuvitus saattaa muokata puhtaankin asian rumaksi.
Tottahan sekin ettei kaikki synny normaalilla tavalla vaan esim. keisari leikkauksen kautta. Yhtä kaikki ....
Musta aukko nielaisi tähden ja synnytti kosmisen räjähdykset
Amerikkalaiset tutkijat ovat havainneet kaukana ulkoavaruudessa poikkeuksellisen ilmiön, joka voi antaa uutta tietoa mustien aukkojen kehityksestä.
Tutkijoiden mukaan Lohikäärmeen tähdistössä noin neljän miljardin valovuoden päässä Maasta musta aukko on niellyt tähden sellaisella voimalla, että se synnytti gammasädepurkauksen, joka on kestänyt jo yli kaksi kuukautta.
a niin paljon, ettei kannata töissä käydä.