Sen vaan sanon

että jos sä itse ajat mut pois, etkä vastaa mun viesteihin niin silloin on turha olla mustasukkainen tai syyttää mua muiden "pokaamisesta"..
11353
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Toihan ´pokaaminen´ OLI JO NÄHTÄVISSÄ MUUTOINKIN.Ole huoleti..jatka samaan malliin..en häiritse enää.

Äänestä

Kenelle sä oikein uhmailet,jos sinun tarkoituksena on taas herättää kiinnostusta tuolla tavalla
niin voit kyllä mennä vähän itseesi ja miettiä mitä oikein itse etsit ja haluaat !

Äänestä

Ja mä näin heti mikä sä oot miehiäs.
Eipä tarvii enää kaipailla.

Äänestä

Tuskin kukaan on syyttänytkään ketään. Provohan tämä on.

Äänestä

No valintoja on tullut tehtyä,vain huonot tuntuvat jäävän mieleen.
Tätä asiaa on tullu käsiteltyä oman pään sisällä,rauhaa ei ole silti saavutettu.
Asia on yksinkertaisesti niin pielessä ettei oikeestaan ole mitään merkitystä enään vaikka kertoisi totuuden. Nyt sillä voi olla joku merkitys, tulevaisuudessa sillä voi olla aivan sama vaikutus kuin pitäisi tätä illuusiota yllä.

Kertominen ei vaan ole helppoa,tekisi itselle tosi hyvää. En osaa arvioida vaikutusta hänelle. Eniten enää pelottaa sotkenko jotenkin hänen elämänsä jotta saisin edes itse rauhan. En haluais tuottaa mielipahaa enempää, sitä on jo mahdollisesti aiheutunut.

Äänestä
  • Viimeinen lausahdus osittain ristiriittainen...

    Äänestä

  • ap kirjoitti:

    Viimeinen lausahdus osittain ristiriittainen...

    miksi esittää alkuperäis-kirjoittajaaa????????

    Äänestä

Toivottavasti et sentään tarkoita nimettömiin viesteihin vastaamista täällä :))

Äänestä

humooria !!

Äänestä

Tuo on just melkein kaikkein pahinta, että jättää vastaamatta esim. viesteihin ja ei yhtäkkiä ota enää mitään yhteyttä..oli kyse sitten tuttavuus- tai rakkaussuhteesta.

Itselleni kävi just noin, että eräs tuttavani ei yhtäkkiä vastannut mulle enää mitään.Olisin yrittänyt selvittää vähän asioita...Mutta nyt kysynkin teiltä sellaiset ihmiset jotka harrastatte tätä, että yhtäkkiä katkaisette välit johonkin tuttavuuteenne mitään ilmoittamatta tai selittämättä, että mitä niin pahaa sen toisen on täytynyt teille tehdä, että käyttäydytte noin?

Mulla ainaki jäi tosi paha maku suuhun tuollaisesta...Osoittaa kyllä toisen ihmisen tunteettomuutta ja kovuutta...Eikö sitä voisi esim. ilmoittaa vaan vaikka viestillä tai muuten että ei halua enää pitää yhteyttä kuin että jättää kaikki ilmaan vaivaamaan. Mä ainaki toivon nyt että en näe tyyppiä enää ikinä...Tuntuu, että meni koko lomakin pilalle koko sotkusta...aina pitäis antaa toiselle mahdollisuus selittää tilannetta...Asiat ois helpompi käsitellä ja unohtaa kun sais molemmat sanottua toisilleen ne hyvästit...

Äänestä
  • Niin tosi törkeää pitää varalla roikkumassa et voi sit vaikka paremman puuteessa käyttää johonki tarkotukseen!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


oma valintas oli kirjoitti:

että jos sä itse ajat mut pois, etkä vastaa mun viesteihin niin silloin on turha olla mustasukkainen tai syyttää mua muiden "pokaamisesta"..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu