en millään saa mahtumaan kaaliini, vaikka sinne muuten paljon uppoaakin.
Jos ihmisellä on sähköpostiosoite, puhelinnumero, osoite, tietoa miten saa yhteyden henkilöön päivittäin jos haluaa. Ja on MYÖS NIIN PYYDETTY TEKEMÄÄN, kun on asiaa. Miksi helvetissä hän kirjoittelee tänne silti asiat jotka voisi sanoa edellä mainittuihin yhteydenpitovälineisiin?
Ujous ei ole syy, sen voi jokainen aivoillaan miettiä miksei, varsinkaan tuollaisessa tapauksessa.
Yhtä asiaa
14
180
Vastaukset
- helppo päätelmä
se joka tänne kirjoittelee ei sitten mitä ilmeisimmin ole se sama henkilö.
- siksimiksi
Pitäiskö sähköpostikin olla, sitä ei ole.
Siksi kun ei kiinnosta, siitä on kyse!- päätelmä tämäkin
Sitä toista ei kiinnosta!
- päätelmä tämäkin
päätelmä tämäkin kirjoitti:
Sitä toista ei kiinnosta!
ja tiedän sen aivan hyvin :)
- joku kuka lie
päätelmä tämäkin kirjoitti:
ja tiedän sen aivan hyvin :)
Tiedän kyllä, mutta miksi täällä notkut ja hänelle kirjoittelet, siispä kiusaat tahallas.
- masokisti.....
joku kuka lie kirjoitti:
Tiedän kyllä, mutta miksi täällä notkut ja hänelle kirjoittelet, siispä kiusaat tahallas.
Tuota kiusaamista tulee joskus itsekkin miettineeksi kun iskee uskonpuute. On niin vaikea ymmärtää miksi hehkuttaa romanssiaan ihmisen nenän edessä jonka tietää olevan itsestään kiinnostunut. Vaikka itsehän sitä roikun täällä seuraamassa.
- ottaisin...
yhteyttä häneen,jos olisi edes joku yhteystieto.Hän tietää minun numeron,mutta ei häntä kiinnosta,joten se siitä:(
- Ohesta..
No oliskohan niin et ihastus/rakkaus ei ole molemminpuolista. Et se joka kirjoittelee tänne, ei ehkä saa vastauksia kaipaamaltaan henkilöltä. No tietty turhaahan se on tännekään kirjoitella..
Näin ainakin omassa tapauksessa oli..
Selvisi sit minullekin et ei hän ihan oikeastikaan ole minusta kiinnostunut..Siis koskaan. Joku vain teki kiusaa näillä palstoilla.. Eli yritti saada minut uskomaan et hän pitää minusta.
Totuus on kuitenkin se et Juha pitää jostain työpaikallaan olevasta Sannasta/Satusta. Ja Anne-Mari (hänen ex tai joku) yritti sillä tavalla sotkea Juhan juttuja (säheltämällä näillä palstoilla kaikenlaista ja saada minutkin uskomaan kaikenlaista).
No ei mitään enää.. En enää lähde mukaan niihin juttuihin. Koska nyt tiedän miten asiat on.
Eikä tämä särkynyt sydän enää kauan minua haittaa.
t. monella tavalla kiusattu ja rikottu nainen- Ohesta..
Ja ne yhteystiedotkin on jo poistettu. Ja sillat takana poltettu myös.
Ei ole enää mitään.
- bla_bla_
Oman spostiosoitteen antaisin aiemmin jotenkin tuntemalle ihmiselle jos sitä vaan kysyisi.
- ???
Miksi helvetissä hän kirjoittelee tänne silti asiat jotka voisi sanoa edellä mainittuihin yhteydenpitovälineisiin?
Vastaus. Huomionkipeä. - ei huomion kipeä
Toivottavasti alottaja käyttää edellä mainittuja kanavia yhteyden pitoonsa!
- .
Toivottavasti.
- 1119
Tee itse avaus: kirjoita hänelle. Jos hän ei vastaa suoraan takaisin, niin häntä ei kiinnosta.
Miten olet oikein pyytänyt häntä? Oletko varma että pyyntösi meni perille?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin Ilkka Kanerva kuoli?
Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti26517118Oho! Susanna Laine uudessa hiustyylissä - Julkkismeikkaajalta tiukka palaute: "Ihan sama..."
Ex-Salkkarit tähti ja juontaja Susanna Laine on monessa mukana. Ex-missi tunnetaan pitkistä, vaaleista hiuksistaan . Mitäs tykkäät uudesta hiustyylist235517- 1152592
Yllätyspaljastus: Poppari Robin Packalen kiittää urastaan iskelmätähti Juha Tapiota: "Jos mä en..."
Oi, mikä tarina. Juha Tapio ja Robin ovat kyllä symppiksiä molemmat. Kumpi heistä on suosikkisi? https://www.suomi24.fi/viihde/yllatyspaljastus-poppar152076Venäjän lippulaiva Moskva upotettu Mustallamerellä
Venäjän laivaston lippulaiva Mustalalmerellä on 180 m pituinen, Neuvostoliiton aikana rakennettu Moskva-niminen risteilijä. Ukraina ilmoitti eilen saa3361775Pikkaraiskan puhelut
Mitä tuo jätkä hakee sillä että julkaisee kuinka kauan on puhunut puhelimessa? Tekee itsestään vieläkin idiootimman tuolla vai mikä tää juttu?1111007- 59959
Sofia Belorf ja Sonja Aiello
Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?45899Hossein Najaf juotti lapset humalaan ja käytti häikäilemättä hyväkseen
Keski-Suomen käräjäoikeus on tuominnut 60-vuotiaan Hossein Najafin neljän vuoden vankeusrangaistukseen. Ensimmäisen tytön kanssa hän oli useita kerto32897