Minulla on vanha DNA laajakaista sopimus, jonka nopeus on 2m/1M, hinta noin 35e ja huomasin äskettäin, että DNA tarjoaa nykyään tuota uutta S 10M/1M tarjouksena 24.90e/kk, normaalihinta 29.90e. Eli kysyisin, jos jollakulla olisi asiasta kokemusta tai tietämystä, että:
1. Onko ylipäätään mahdollsta vaihtaa vanha liittymä tuohon uuteen?
2. Tuleeko mitään avausmaksuja ym?
3. Onko mahdollista saada liittymä tarjoushintaan entisenä asiakkaana?
Kiitos etukäteen!
Entisen DNA laajakaista sopimuksen vaihto DNA Laajakaista S 10M
Tietämätön Welho
1
360
Vastaukset
- eljii
edelliselle asuinalueelleni tuli viime vuonna valokuidut ja kymmenmegaisen (vai olikohan 30-megaisen) tarjoushinta 19,90 ... Sitä edeltävässä asuinpaikassani maksoi Elisan kiinteä 24,90 (1M tai 2M). Eli: aika ajoin kannattaa tarkistaa eri kilpailijoiden tarjoukset. Yleisesti ottaen pätee, että vanhoissa sopimuksissa häviää euroja
itse valitsin muuttaessani kesällä 2009 liikkuvan laajakaistan 12,90 €/kk. Sen sopimus päättyi mutta jatkan toisen operaattorin liikkuvalla hintaan 13,90 €/kk
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain29811808Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-14111013Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin2406323Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.2185162Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom1623637- 1743538
L/OVER ikuisesti minun
Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin502463Mitä voisit miehenä tehdä?
Suojellaksesi kaikkia naisia ja että heillä olisi juuri sinun käytöksen takia edes vähän turvallisempaa. Mitä miehenä3291980Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov111807Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi171695