Kaipuuni on kuin laulu

ikävöin sinua ja odotan että palaat luokseni...


http://www.youtube.com/watch?v=yE0GS-kHnzo


Oma rakkaani...
23599
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 23

Vanhimmat

Oi!

Ihana laulu ja niin kauniit sanat! Ihan alkoi itkettämään kun ajattelin omaa kultaani....

Äänestä

Tule peiton alle nukkumaan kanssani. Voidaan yhdessa kuunnella lämpimien tuulten laulua, ja matkustaa jonnekin auringon alle pakoon arkea. Lähtisitkö kanssani? Lupaan olla herrasmies... ;)

Äänestä

Kaunista

Äänestä

Onko aloittaja M vai N? Epäilen että nainen. Toivoisin kuitenkin että aloittaja olisi mies ja juuri minulle laittanut tämän laulun :) Olemme tavallaan vastakkaisilla rannoilla ja maailman tuulet pitäneet meidät vielä erossa.

Äänestä
  • sama ämmä, siis Tuuli täällä vinkuu 24h/vrk.

    Äänestä

Varmaan moni voi samaistua laulun tunnelmaan... satakertaa parempi kuin se muruseni renkutus..

Äänestä
  • Paskat! Mieluummin kuuntelen imelyyksiä naisen suusta. Vartiaiselle menee minun ääneni!

    Äänestä

Mutta kun luottamus menee ,se ei helpolla enää korjaannu jos enää koskaan.

Äänestä

Kuka Arto? Ihan nainen olen ja aidosti tähän lauluun pystyin eläytymään. Vartiasta on soitettu ihan liikaa, siinä se vika lähinnä piilee. Tälläkin palstalla joka toinen haluaa omistaa muruseni laulun ikävänsä kohteelle. Saa mieskin olla "imelä" ja tunteellinen.

Äänestä
  • jaa nyt tajusin ton Arto jutun... siis sen laulajan nimi on ilmeisesti Arto myös, luulin että bändin nimi oli vaan Arto.

    Äänestä

Samaa mieltä ap:n kanssa, vartiaista soitettu jo ihan liikaa. Mä tykkään kanssa tunteellisista miehistä. En tiedä miten tunteellinen oma ihastukseni on kun on antanut lähinnä ujon kuvan itsestään, mutta toivottavasti joku päivä saan selkoa asiasta.

Äänestä

aika harva mies tässä kylmässä maassa uskaltaa olla tunteellinen. Pitäisikö aina laulaa vaan kuolemasta ja viinanjuonnista?
Minä miehenä ainakin peukutan uskaliasta ja rohkeaa herkyyttä.

Äänestä
  • Kylhän noi AuerArtot tunteista osaa laulaa lirkuttaa, mutta tosielämässä ne on ihan yhtä tyhjä kanssa, ei niistä mihinkään koskaan ole, ikuisia haaveilijoita ja aina uusia valloituksia haikailemassa.

    Äänestä

Rakkaus on ihana asia. Vaikka aina eivät aallot jaksa viedä samaan suuntaan.
Minun mielestäni tämä kappale kiteytti koko sen tunteiden kirjon pieneen tarinaan.

Äänestä

aivan ihana kappale.Silmäkulmaan hiipi kyynel.

Äänestä

Huokaus... voikin tulla keskellä kesää näin jäätävä ikävä :)

Äänestä
sydänsydänsydän

Äänestä

On se hirveetä näköjään kun mies laulaa rakkaudesta.
Siinäpä se onkin kun harvoin kuulee tällaisia tekstejä miehen esittämänä saatikka vielä tekemänä.

Kiitos ap. Oli kaunis kappale.

Äänestä

Joo, niin on. Tota sun lauluas on jatkunu yli 10v.

Äänestä

Mielikuvitusmiehen voi kuvitella aina mieleisekseen :-)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


vielä sinun kirjoitti:

ikävöin sinua ja odotan että palaat luokseni...


http://www.youtube.com/watch?v=yE0GS-kHnzo


Oma rakkaani...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu