Hedelmistään puu tunnetaan

Melperi1

SRK:n ja vl-saarnamiesten opetuksen jäljet alkavat näkyä. Valtava vl-pedofilia ryöpsähti vähän aikaa sitten koko Suomen kansan ihmeteltäväksi. Tämän päivän Hesari kuulemma kirjoittaa vl-hoitokokouksista. En ole vielä hakenut postia, kohta luen jutun.

Näin SRK:n tiukasti varjelema salaisuus erilaisista vl-julmuuksista ja vl-rikoksista alkaa nousta pois maton alta, jonne se on huolellisesti lakaistu.

Pian on otollinen aika ehdottaa jollekin valtalehdelle (Hesari, Kaleva tms.) isoa artikkelia vl-herätysliikkeen hengellisistä VALHEOPEISTA, joilla pyhää Jumalan sanaa RAISKATAAN oikein olan takaa.

Hedelmistään puu tunnetaan.

20

263

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Lisää juttuja!

      Ilman muuta kannattaa ehdottaa jollekin isolle sanomalehdelle - HS olisi hyvä - artikkelia vl-herätysliikkeen hengellisistä opeista.

      Nyt on taottava, kun rauta on kuuma.

    • vl..

      "Hedelmistään puu tunnetaan"

      Nämä sanat sopivat Melperi sullekin.

      Huomaa kun lukee noita sinun kirjoituksia.

      • Kyllä. melperin...

        opit jo tiedetään.


      • P.P.
        Kyllä. melperin... kirjoitti:

        opit jo tiedetään.

        Minun mielestä ei ole mitään Melperin oppeja vaan M. opettaa Raamatun mukaisella tavalla.

        Jos olet eri mieltä, niin laita tähän malliksi joku M:n kirjoitus, joka on Raamatun vastainen.


    • Tuttu juttu

      Vl-puu tuottaa mätiä hedelmiä.

      • Just.

        Niitähän se.


    • 19+1

      "Pian on otollinen aika ehdottaa jollekin valtalehdelle (Hesari, Kaleva tms.) isoa artikkelia vl-herätysliikkeen hengellisistä VALHEOPEISTA, joilla pyhää Jumalan sanaa RAISKATAAN oikein olan takaa."

      Mediaa kiinnostaa vain vl-liikkeen piirissä tapahtuneet ihmisoikeusloukkaukset, ei mitkään opilliset saivartelut.

      On ihan sama mitä valheoppeja sinä tai joku muu olette mielestänne vl-liikkeen opetuksesta löytävinänne, se on tulkintaa yhtä kaikki. Ts. on ihan sama mitä raamatussa sanotaan ja miten sinä ja sinun porukkasi sen tulkitsevat. Voitte sitten lahkolaiset kiistellä raamatun sanasta ihan keskenänne.

      Yhtä typerää saivartelua se on kuitenkin.

      Yhteiskunnallisia asioita hoidetaan sekulaaristi, ei mihinkään raamatuihin nojaten. Se aika, jolloin raamattua käytettiin ylimpänä ohjenuorana on jo onneksi taakse jäänyttä.

      • Vl-opit Hesariin!

        Hyvä yritys pääkonttorin veljeltä.


      • 19+1
        Vl-opit Hesariin! kirjoitti:

        Hyvä yritys pääkonttorin veljeltä.

        Et tainnut ymmärtää lukemaasi.

        Olisi hienoa, jos "pääkonttorin väki" olisi sitä mieltä, että opillinen saivartelu on aivan turhaa ja typerää ja lopettaisi koko lahkon. Saisi sitten tämä Melperikin muuta elämänsisältöä kuin vl-liikkeen VALHEOPPIEN kanssa saivartelun.


    • 6+6

      "Hedelmistään puu tunnetaan. "

      Edustanet täällä helluntailaisia, eikö totta? Kaunista ja rakkauden täyttämää "opetusta".

      YÖK!!!

      • Melperi1

        Minä edustan täällä vain itseäni ja pyrin kirjoittamaan Raamatun mukaisesti.

        Vl-herätysliike tunnetaan Suomessa hoitokokous- ja pedofiliaherätysliikkeenä.

        YÄK YÄK YÄK!!!


    • kukkona tunkiolla

      eiköhän kaikille ole jo tullut selväksi, ettei "oikea usko" ole sidottu yhteisöön, vaan se on, jos on edes olemassa, yksittäisten ihmisten sydämissä.

      • Melperi1

        Kaikki Raamattuun uskovat ovat samaa mieltä kanssasi.

        Vl-VALHEOPPEIHIN uskovien mielestä kertomasi on pelkkää hölynpölyä.


      • OV on saa.tanasta!

        Mutta Voittone, Hänninen ja SRK tuomitsee saatanan lapseksi jos ei usko "seurakunnan neuvoihin" ja lastenraiskaamisen salaamiseen!

        Kuten esimerkiksi Johannes Alaranta. Nyttemmin Voittonen kormuuttaa Kimmo Sulilaa ja sanomalehti Kalevaa. Mitä seuraavaksi?


    • Hyi!

      Vl-puun hedelmät maistuvat saatanalle.

    • Sieltä eväät

      Valheen isä saaatana on istuttanut vl-puun ja kastelee sitä koko ajan.

      • Hortonomi.

        Hyvin havaittu.


    • Voi lapsiparkoja!

      VL-yhteisössä raiskataan lapsia. Se on Jumalan sanan raiskaamisen rinnalla todella paljon pahempaa! Keskittyisivät vaikkapa pelkkään sanan raiskaamiseen, lasten raiskaamisen sijasta...

      Rikostilastoissa on hälyyttävä piikki vl-lastenraiskaajien uhrien vihdoin uskallettua vapautua ripisalailupaskasta tekemään rikosilmoituksia.

      Montakohan tuhatta uhria löytyy, kunhan yhteenvetoa parin vuoden päästä tehdään? Ei ole terveellä pohjalla koko vl-uskonto. Koko lahko on lastenraiskaamisen saastuttama!

      • Melperi1

        Lasten raiskaaminen on yksi seuraus Jumalan sanan RAISKAAMISESTA ja Raamatun VÄÄRISTELYSTÄ.


    • Vain ajan kysymys

      Milloin vl-puu kaatuu?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin Ilkka Kanerva kuoli?

      Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti
      Maailman menoa
      269
      17423
    2. Oho! Susanna Laine uudessa hiustyylissä - Julkkismeikkaajalta tiukka palaute: "Ihan sama..."

      Ex-Salkkarit tähti ja juontaja Susanna Laine on monessa mukana. Ex-missi tunnetaan pitkistä, vaaleista hiuksistaan . Mitäs tykkäät uudesta hiustyylist
      Kotimaiset julkkisjuorut
      24
      5602
    3. Ilkka kanerva

      Ilkka Kanerva kuollut 74v
      Turku
      118
      2622
    4. Yllätyspaljastus: Poppari Robin Packalen kiittää urastaan iskelmätähti Juha Tapiota: "Jos mä en..."

      Oi, mikä tarina. Juha Tapio ja Robin ovat kyllä symppiksiä molemmat. Kumpi heistä on suosikkisi? https://www.suomi24.fi/viihde/yllatyspaljastus-poppar
      Kotimaiset julkkisjuorut
      17
      2122
    5. Venäjän lippulaiva Moskva upotettu Mustallamerellä

      Venäjän laivaston lippulaiva Mustalalmerellä on 180 m pituinen, Neuvostoliiton aikana rakennettu Moskva-niminen risteilijä. Ukraina ilmoitti eilen saa
      Maailman menoa
      336
      1786
    6. Pikkaraiskan puhelut

      Mitä tuo jätkä hakee sillä että julkaisee kuinka kauan on puhunut puhelimessa? Tekee itsestään vieläkin idiootimman tuolla vai mikä tää juttu?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      111
      1028
    7. Ilkka Kanerva on kuollut

      74-vuotiaana.
      Maailman menoa
      59
      966
    8. Hossein Najaf juotti lapset humalaan ja käytti häikäilemättä hyväkseen

      Keski-Suomen käräjäoikeus on tuominnut 60-vuotiaan Hossein Najafin neljän vuoden vankeusrangaistukseen. Ensimmäisen tytön kanssa hän oli useita kerto
      Maailman menoa
      32
      924
    9. Sofia Belorf ja Sonja Aiello

      Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      45
      920
    Aihe