Perusuomalaisia ei kohta muisteta enää muusta kuin kirkkohopeista, juopoista kansanedustajista ja n e e k e r i u k o s t a ;D
On se niin hyvä ;D
-Hakkarainen-
12155
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Me Perussuomalaiset tulemme vielä isolla jyrinällä ja vielä isommalla jytkyllä.
Kai muistatte että olimme ainut puolue joka piti lupauksensa mitä lupasimme vaaliohjelmassa.
Mitäs nämä muut puolueet tekivät känsivät takkinsa jopa kahteen kertaan,
Perussuomalaiset pystyvät oppositiostakin käsin lyömään rattaisiin hyvin ikävää palautetta näille takinkääntäjä puolueille, jotka välttämätä heidän piti päästä ministereiksi, vaikka eivät tiedä siitä alasta yhtään mitään !
Me pidimme lupauksen ei yhtään centtiä euroopan maihin jos sinne rahaa työnnetään niin milloinkaan emme saa niitä takaisin, antakee nämä puolueet sinne kaikki rahansa jotka ovat vaatineet että näille korviaan myöten velkaantuneille maille pitää työntää euroja että mailma pelastuisi.
Ei mene enää monta vuotta kun koko euroopan uioni kaatuu ja sitä ihmetellään kuka siitä hyötyi ? Ei kukaan Suomikin on joutunut ottamaan velkaa velan päälle, suomi on jo valmis kongursiin ja suuri yleisö vaatii että Suomen pitää heti EROTA unionista ja MARKKA heti takaisin.
"Perussuomalaiset pystyvät oppositiostakin käsin lyömään rattaisiin hyvin ikävää palautetta näille takinkääntäjä puolueille"
Niin, ei Persut ole ikinä muuhun pystynytkään, eikä pysty tulevaisuudessakaan. Tähti on sammunut!
Itse en ainakaan enää äänestä kyseistä puoluetta sillä täydellinen kusetus on alkanut paljastua.
"Kai muistatte että olimme ainut puolue joka piti lupauksensa mitä lupasimme vaaliohjelmassa"
Muistan tasan tarkaan kaikki mitä Soini lupasi, mutta mistään lupaksistaan hän ei halunut vastuuta kantaa. Mitä jos kukaan ei olisi tehnyt kompromisseja ja lähtenyt hoitamaan maan asioita? Sitä paitsi SDP ei ole kääntänyt takkiaan eurooppakysymyksistä, edelleenkin vaaditaan vakuuksia. Hallituksella on tässä maassa paljon muuta(kin) hoidettavaa kuin EU- politiikka, Soini on rintamakarkuri juuri niin kuin Arhinmäki sanoi!
Mitäs tämä Arhinmäki on saanut aikaiseksi ei mitään läksi perseen nuolijaksi kokoomuksen leiriin, niin paljon arhinmäkeä kiinnosti MINISTERIN paikka, että se piti saada pettämällä äänestejät.
Arhinmäki saa hyvin ikävää palautetta OPPOSITIOLTA kun eduskunnan istunnot alkavat.
Kohottakaamme kolmin kertainen ELÄKÖÖN huuto PERUSUOMALAISILLE jota pitivät sanansa ELÄKÖÖN ELÄKÖÖN ELÄKÖÖN !
Miksi ette valittajat laita omaa tiliänne tai eläkettä näille velkaantuneille maille ?
"Miksi ette valittajat laita omaa tiliänne tai eläkettä näille velkaantuneille maille"
Siksi koska vaan Persujen kannattajat ovat niin pölhöjä, että uskovat 'lainojen' olevan tavallisen duunarin pussista pois! Tosin kyllä Soinikin kuulemma sen tietää, mutta jättää vain kertomatta.
Kirjoitit: "Siksi koska vaan Persujen kannattajat ovat niin pölhöjä, että uskovat 'lainojen' olevan tavallisen duunarin pussista pois!"
Olen varmaan todella pölhö, mutta kysyn nyt kuitenkin että kuka ne sitten maksaa?
Toki maksutalkoisiin otetaan muitakin kuin duunareita, mutta jos ja kun lainatakauksia ym. maksellaan niin se on kaikki pois ostovoimastamme.
"Arhinmäki saa hyvin ikävää palautetta OPPOSITIOLTA kun eduskunnan istunnot alkavat"
Joo, mutta eikö se tullut jo esille, että ei persut muuhun pysty ja uskoakseni Keskustan väki on hiukan viisaampaa..No joka tapauksessa mene sinä ja ota vaikka Hakkaraiselta suihin niin alkaa Teuvokin kannattaa homojen avioliittoa ;-)
Erkki olet täysi ITIOOTTI et ole saanut kauhalla vaan pienellä teelusikalla !
"Erkki olet täysi ITIOOTTI et ole saanut kauhalla vaan pienellä teelusikalla"
Totta, mutta niin monta kertaa, että siitä tulee monta kauhallista ja sinä olet debiili minun rinnallani.
Erkki joka sorkki sanon Erkille olet alias, et uskalla kirjoitella oikealla nimelläsi ?
mutta hyppääpä kynnelle mutta ole varoivainen voit vaikka LUIKASTUA !
Oles nyt ja mene imeen Teuvoo! Toiset tekee mitä uskaltaa, mutta Erkki uskaltaa näes mitä vaan.
Taisit alias erkki luikastua, kun yritit hypätä KYNNELLE !