kaksi raiskausta)
No, mutta siis miten piknikistä tulee pussikaljoittelua?
Mahtavat olla neidit nyt loukkantuneita. Tai selitys on jotain siihen suuntaan, että voi, voi, kun aina tulee rahvasta hienoston bileisiin sotkemaan tyylin.
Että mua naurattaa!
Entäs sitten pullonkerääjät, oliko hyvä saalis? Ilmankos sitä Myllyn pullonpalautusautomaatin kupeella joku ääliö taas idiotismeja laukoi, vai halusikohan se ääliö kertoa, olevansa yksi niistä kuittiväärentäjistä, joita pullonpalautukseen liittyy!!! Ja terveysaseman vakioporukkaa mitä ilmeisimmin, joko työntekijä tai asiakas, ryyppyremmissä kuitenkin! Oli kumpaa oli, hoitoa se ääliöjätkä tarvii, mutta terveystoimen tädit ne vaan pitävät ääliöäijää hauskana, yhdessäkö ryyppäävät - vaikka siellä Botellonissä?
Turun Facebook-pussikaljoittelu(ssa
7
92
Vastaukset
- äijät pusikosta
Myös Kupittaan puiston roskatilanne oli sunnuntaiaamuna
ruma, vaikka Turun kaupunki oli varautunut tapahtumaan roskalavoin.
Puiston ja pusikon! - Vellit&puurot ;P
"Kaksi"...?Olit sitten mukana toisessa joka ei ole tullut julki....?
Uutisten mukaan puistossa oli yksi raiskaus tapahtunut ja toinen tapaus itäisellä pitkälläkadulla joka ei ollut missään yhteydessä puistotapahtumaan.
Aloittajaa naurattaa...?Olisiko tarvetta hoitoon...?- enempi naurattaa!
Itäinen puistokatu ei yhteydessä pussikaljoitteluun?
Lehtien otsikot sitten ovat mitä ovat, tuulesta temmattuja, ja turkulaiset lapset ne tietävät kaiken paremmin ja lasten viisaudet ne ovatkin niitä suurimpia viisauksia, minkä vanhemmiltaan oppii ja sitä rataa! Katos lasta, se yrittää nyt puolustella pussikaljoitteluaan, ja yksikin raiskaus on liikaa, mutta aloittajalla oli ihan muu kohde kuin raiskaukset aloituksessaan, nimittäin koko tapahtuma!
Turun Facebooki-pussikaljoittelu
jossa myös kaksi raiskausta! - ihan tosi: naurattaa
Iskikö silmään sulla vain suluissa oleva sana "raiskausta"!
Eihän sitten aloittajan tekstissä puututtu koko raiskaukseen millään tavalla, oli ihan muut asiat!
Tyyppi iltapäivälehtien lukija - sensaatiohakuisuutta, tietyt sanat ja sanayhdistelmät vetävät heti huomion ja sitten ei enää muuta nähdäkään!
Lasten kanssa kun .... - loukkaako????
Siksi toisekseen, terveystoimen huumorintaju: Ettei vain olisi heillä nauru herkässä raiskattujenkin naaman edessä?
- huumoriiii
loukkaako???? kirjoitti:
Siksi toisekseen, terveystoimen huumorintaju: Ettei vain olisi heillä nauru herkässä raiskattujenkin naaman edessä?
Juu, heti ensi töikseen remauttavat. Ei sunkas mennyt pesä rikki??
On se hyvä toi porukka!
- hah, naurattaa vielä
En ollut mukana ja tuo otsikko on suoraan Hesarin sivuilta!
Että sillai. Ja jos ne kerran liittyivät siihen pussikaljatapahtumaan, niin kai ne sitten oli pussikaljatapahtuman raiskaustapahtumia. Eihän tuossa puhuttu otsikossa mitään puistosta, vaan siitä tapahtumasta.
Että naurattaa tuollaiset turkulaiset ääliöt!
Ei tullut julki... Mitä ei tullut julki? Onhan se julki tullut, vaikkei poliisi siitä sen enempää (sinun kiusaksesi) kerro.
Kyllä minua naurattaa turkulaisten toubut ja tuollaiset kuin sinä! Tarvetta hoitoon - sinullako? Opetteles ensin lukemaan ennen kuin vastailet!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin Ilkka Kanerva kuoli?
Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti27717834Oho! Susanna Laine uudessa hiustyylissä - Julkkismeikkaajalta tiukka palaute: "Ihan sama..."
Ex-Salkkarit tähti ja juontaja Susanna Laine on monessa mukana. Ex-missi tunnetaan pitkistä, vaaleista hiuksistaan . Mitäs tykkäät uudesta hiustyylist245701- 1242651
Yllätyspaljastus: Poppari Robin Packalen kiittää urastaan iskelmätähti Juha Tapiota: "Jos mä en..."
Oi, mikä tarina. Juha Tapio ja Robin ovat kyllä symppiksiä molemmat. Kumpi heistä on suosikkisi? https://www.suomi24.fi/viihde/yllatyspaljastus-poppar172178Venäjän lippulaiva Moskva upotettu Mustallamerellä
Venäjän laivaston lippulaiva Mustalalmerellä on 180 m pituinen, Neuvostoliiton aikana rakennettu Moskva-niminen risteilijä. Ukraina ilmoitti eilen saa3361800Pikkaraiskan puhelut
Mitä tuo jätkä hakee sillä että julkaisee kuinka kauan on puhunut puhelimessa? Tekee itsestään vieläkin idiootimman tuolla vai mikä tää juttu?1111051- 59976
Hossein Najaf juotti lapset humalaan ja käytti häikäilemättä hyväkseen
Keski-Suomen käräjäoikeus on tuominnut 60-vuotiaan Hossein Najafin neljän vuoden vankeusrangaistukseen. Ensimmäisen tytön kanssa hän oli useita kerto32950Sofia Belorf ja Sonja Aiello
Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?45948