mitä hotellia suosittelet phuketissa?

Hei!

Mikä olisi hyvä n. *** tähden hotelli Kata/karon rantojen lähellä? minkä vaan matkanjärjestäjän.. On niin monia hotelleja.. kaikki kommentit tervetulleita! :)
72661
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Eikös tuo ole makuasia? Me olimme Patongilla Patong Street Innissä ja hyvin viihdyttiin...

Äänestä

rannan tuntumassa ( 400 m ) on mukava ja rauhallinen hotelli Kata Sea Breeze.Siitä on lyhyt kävelymatka rannalle,ravintoloihin ja kauppoihin.Tuktuk vie Karonille ja Patongille 150:llä bahtilla. Sea Breeze on ainakin Aurinkomatkojen sekä Tjäreborgin ohjelmassa.

Äänestä
  • Phuket Orchid Resort!

    Äänestä

olimme tammi-helmikuussa phuketissa patong beachilla.hotellin nimi on phuket grand tropicana,3tähden hotelli.siellä oli hyvä palvelu,ystävällinen henkilökunta ja ruoka oli hyvää.todella herkullinen ja monipuolinen aamiainen seisovasta pöydästä.hotelli sijaitsee lähellä rantaa. ostimme matkamme aurinkomatkoilta. voit käydä katsomas hotellia tarkemmin tästä osoitteesta www.grandtropicana-phuket.com suosittelen lämpimästi :)

Äänestä

finnmatkoilla nimeltään serene resort. Onko kellään siitä kokemuksia? onko ihan ok?

Äänestä

Karonin rannalla on Karon villa resort& spa.Kaikki parvekkeet merelle päin,ilman lisämaksua.Myös bungaloweja on saatavana.Huippu palvelu joka suhteessa.Oli ainakin aurinkomatkojen kuvastossa viime talvena.

Äänestä

Moikka. oltiin huhtikuussa Karon Princess-hotellissa. Meillä oli vaan meno-paluu lennot kun mentiin ja hotelli "napattiin" phuketissa lentokentältä. Tosin olisi varmaan kannattanut mennä itse paikalle varaamaa, mutta kun oltiin ekaa kertaa niin ei oikein tiedetty. Mutta siis hotelli varattiin ja myös tietysti kyyti sinne tingittiin hintaan. Samaan aikaa ruotsalais-pariskunta varasi myös ja he maksoivat 500 bahtia per yö enemmän kuin me ja lisäksi myös matkan hotelliin maksoivat itse. Itse hotellia ei silloin vielä ollut ainakaan missään suomen luetteloissa koska se on valmistunut ihan tän vuoden alussa tai viime vuoden joulukuussa. Tähtiä oli neljä ja isot siistit huoneet, kaikissa parveke, josta näkee merelle, toisista paremmin toisista huonommin, mutta ei vaikuta hintaan. Henkilökunta tosi ystävällisiä ja vesipulloja ei laskettu,kuten esim Cha-Amissa hotellissa tehtiin. Hotelli on siis siinä rantakadun varrella, markkinakojuista noin 150 metriä, katalle päin, Ainoana pienenä haittana voisi mainta viereisen hotellin läheisyys, eli naapuri hotellin parvekkeet on niin että sieltä näkee huoneeseen, mutta olihan verhot. Hintaansa ja siisteyteen nähden pieni haitta, sinne me varmaan mennään taas marraskuussakin, tosin nyt mennään varaamaan suoraan hotellista.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kalat kirjoitti:

Hei!

Mikä olisi hyvä n. *** tähden hotelli Kata/karon rantojen lähellä? minkä vaan matkanjärjestäjän.. On niin monia hotelleja.. kaikki kommentit tervetulleita! :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu